Jump to content


Denon pma-920 ili Denon PMA-1060


sakal

Recommended Posts

  • Replies 68
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Moguce je da postoji neslaganje elektronike i zvucnika, samo mislim da te kutije koje imaju po tri midbasa od 170mm, bas reflex... stoje direktno na parketu, sto je veliki prenos energije, dakle sta god uradio sa elektronikom i koja god ona bila siljke moras staviti kad tad

 

Link to comment
Share on other sites

Evo mene posle posete calnu Nixie.Dosli smo do zakljucka da su pojacalo i cd ok i cak mi je pozajmio dobar kabl da povezem ove 2 komponente kako bih proverio kod sebe kuci da li ce doci do promene.Do promene je doslo ali ne prevelike.I dalje se gube gube instrumenti u toku pesme i sl.Bas je malo bolji ali i dalje los.Ostalo je znaci samo da zvucnici nesto nisu ok ili se ne slazu sa mojim pojacalom.Doduse samo sam kratko slusao a posto cu biti na putu sledeca 2 dana necu moci bas detaljno da poslusam nista.

U nedelju cu lepo da pustim duze da svira pa cemo videti.Hvala puno clanu Nixie za nesebicnu pomoc kojom mi je sveo muke na minimum tj. na zvucnike :)

Link to comment
Share on other sites

34 minuta ranije, sakal said:

Evo mene posle posete calnu Nixie.Dosli smo do zakljucka da su pojacalo i cd ok i cak mi je pozajmio dobar kabl da povezem ove 2 komponente kako bih proverio kod sebe kuci da li ce doci do promene.Do promene je doslo ali ne prevelike.I dalje se gube gube instrumenti u toku pesme i sl.Bas je malo bolji ali i dalje los.Ostalo je znaci samo da zvucnici nesto nisu ok ili se ne slazu sa mojim pojacalom.Doduse samo sam kratko slusao a posto cu biti na putu sledeca 2 dana necu moci bas detaljno da poslusam nista.

U nedelju cu lepo da pustim duze da svira pa cemo videti.Hvala puno clanu Nixie za nesebicnu pomoc kojom mi je sveo muke na minimum tj. na zvucnike :)

Pojačalo je iznenađujuće dobro, u početku na ladno nešto lošije (što je uobičajeno) ali kad se ugrejalo stvarno odlično radi, bas je dobro definisan, ima visokih, ima detalja, udarac je tu, srednji su prijatni i sve zajedno sasvim lepo svira obzirom na godište, a nije ni čačkano, virgin stanje. Samo treba izduvati malo prašinu, zameniti mrežni kabal koji je ko za igračke i staviti buksne 4mm umesto onih bezveznih konektora za zvučnike. Sve tonske kontrole i loudness su bile isključene (direct dugmence) nema šuškanja potenciometara, prekidači su ko novi, ofset na izlazu 3mV i 11mV. I da ne zaboravim, deluje da ima jedno 15 kila.

CD nije loš, malo ističe srednje kad je ladan ali se vremenom smiri. Može biti dobar transport uz neki DAC ali mu se već bliži zamena mehanizma sa laserom.

Interkonekcijski kabal je samo za kontinjer. Obriše najviše visoke ko gumicom, a ostatak pretvori u besmisleno šušketanje.

Znači zaključak je da Heco zvučnjaci imaju neki ozbiljan problem, kao što sam i mislio. Šta i kako, videćemo.  Prva moja pretpostavka na bazi raspoloživih informacija  je da su defektni visokotonci ili možda ima nekih problema na skretnicama. 

Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, Nixie said:

Znači zaključak je da Heco zvučnjaci imaju neki ozbiljan problem

Kad si vec angazovan, uzmi u obzir i prostoriju i parket... ovo kazem jer kad svoje zvucnike spustim direkt na parket dobijam efekt vrlo slican midbass boomu, niske frekvencije se pojacaju i zagluse srednje i visoke a sama definisanost instrumentata u "basu" se izgubi...   mislim isplati se bar probati

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, sakal said:

Kad se budem vratio sa puta stavicu ih na nesto pa cemo videti

Izvini ako gnjavim, isplati se probati ( imao problem i sa parketom i posle sa coskom, oni gumeni odbijaci su 200/300 din komplet najvise ili ako imas neku drvenu letvu, iseci na komade, bilo sta jeftino ili dzabe, radi probe )

Link to comment
Share on other sites

Vec sam rekao na pocetku teme, najveci uticaj na bas ima sama prostorija i polozaj zvucnika u njoj (recimo, 80-90 posto). Eksperimentisanje kablovima, konektorima i sl., moze da donese promenu od par posto, pod uslovom da su zvucnik i pojacalo ispravni.

Moja preporuka svim clanovima, pogledajte malo strane sajtove na kojima ima tone materijala o ovim stvarima, na nasim naravno, nema skoro nista. Strani jezik, nadam se, nebi trebao da bude problem. Ovako se neiskusan clan dovodi u zabunu i pogresno upucuje.

Najispravniji nacin je napraviti merenje sa mesta slusanja i sve je jasno u par minuta.

 

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, damic said:

Vec sam rekao na pocetku teme, najveci uticaj na bas ima sama prostorija i polozaj zvucnika u njoj (recimo, 80-90 posto). Eksperimentisanje kablovima, konektorima i sl., moze da donese promenu od par posto, pod uslovom da su zvucnik i pojacalo ispravni.

Moja preporuka svim clanovima, pogledajte malo strane sajtove na kojima ima tone materijala o ovim stvarima, na nasim naravno, nema skoro nista. Strani jezik, nadam se, nebi trebao da bude problem. Ovako se neiskusan clan dovodi u zabunu i pogresno upucuje.

Najispravniji nacin je napraviti merenje sa mesta slusanja i sve je jasno u par minuta.

 

Prem svemu što mi je ispričao, mislim da su zvučnici neispravni, verovatno visokotonci. Dok ne čujem ne mogu biti siguran šta je u pitanju. Oni su floorstender-i trebalo bi da stoje na podu, ali mogu da se podignu na neko postolje ako je to problem. Imam i mernu opremu, ali ni on ni ja nemamo previše vremena. Videćemo tokom sledeće nedelje kako stoje stvari da eventualno svratim da poslušam možda i da snimim FR i impedansu, to je jedino relevantno. Čitao sam par testova tih zvučnika, nigde se ne pominju takvi problemi, čak su ih dosta pozitivno ocenili. Pošto su kupljeni polovni, može se svašta očekivati.

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Nixie said:

Oni su floorstender-i trebalo bi da stoje na podu

Ako odes na link dat na pocetku teme i kliknes "more" pored slika zvucnika otvara se galerija sa dodatnim slikama na kojima je jasno prikazano da zvucnici treba da stoje na siljcima.  Oni su verovatno bili u originalnom pakovanju sa postoljem a sad ih nema.

Kad se dignu na siljke ( ili neku zamenu za iste ) onda treba videti pozicioniranje u prostoru, ne tvrdim da je ovo resenje koje ce odjednom sve popraviti, samo da je to jedna od osnovnih polaznih tacaka na sta mislim ukazuje i proizvodjac fotografijama koje je dao.

Moguce je i ono sto ti mislis, i akustika prostora, samo se nadam da nije. Evo slike :

 

Victa_Prime_Spikes.jpg

Link to comment
Share on other sites

23 minuta ranije, Krca44 said:

Ako odes na link dat na pocetku teme i kliknes "more" pored slika zvucnika otvara se galerija sa dodatnim slikama na kojima je jasno prikazano da zvucnici treba da stoje na siljcima.  Oni su verovatno bili u originalnom pakovanju sa postoljem a sad ih nema.

Kad se dignu na siljke ( ili neku zamenu za iste ) onda treba videti pozicioniranje u prostoru, ne tvrdim da je ovo resenje koje ce odjednom sve popraviti, samo da je to jedna od osnovnih polaznih tacaka na sta mislim ukazuje i proizvodjac fotografijama koje je dao.

Moguce je i ono sto ti mislis, i akustika prostora, samo se nadam da nije. Evo slike :

 

Victa_Prime_Spikes.jpg

Nisam video zvučnike, nisam ni pitao za šiljke, a nema ni slika, tako da dok ih ne vidim i ne čujem mrka kapa. Lepo izgledaju, šta god da je trebalo bi popraviti. Meni je sumnjivo da je mala razlika kad se zatvore reflex otvori, tu nešto nije logično.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Nixie said:

Meni je sumnjivo da je mala razlika kad se zatvore reflex otvori, tu nešto nije logično.

Iskreno nije ni meni jasno...ali opet nit sam cuo / video zvucnike i prostor & sistem, moj komentar se zapravo odnosi na ispravne kutije u prostoru u kojem bi one mogle normalno raditi ali prave problem zbog direktnog stajanja na parketu....

Sve najbolje sa resavanjem situacije, Krca

P.S. hoce da bude mala razlika sa zatvaranjem bas reflexa ako su jako blizu zidu, bar kod mene...

Edited by Krca44
Link to comment
Share on other sites

18 minuta ranije, Krca44 said:

Iskreno nije ni meni jasno...ali opet nit sam cuo / video zvucnike i prostor & sistem, moj komentar se zapravo odnosi na ispravne kutije u prostoru u kojem bi one mogle normalno raditi ali prave problem zbog direktnog stajanja na parketu....

Sve najbolje sa resavanjem situacije, Krca

P.S. hoce da bude mala razlika sa zatvaranjem bas reflexa ako su jako blizu zidu, bar kod mene...

Kad bih imao vremena i volje ja bih  napravio nešto slično onim Boenicke plivajućim osloncima za zvučnike, samo da vidim da li stvarno "pročišćavaju" zvuk.

Link to comment
Share on other sites

20 minuta ranije, richiemsch said:

Na kojim kutijama ste ga probali kod tebe?

 

Moj DIY iz 1993, bas SCANSPEAK 21W8553, srednji SEAS 11FM, viisoki DYNAUDIO D28AF, backfire supervisokotonac WISATON G20SC. Kutija je bassreflex 42l +3l za srednjotonac.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Nixie said:

to sigurno nije nešto preskupo

Hvala pogledacu.   Ostalo mi je jos od prosle godine da napravim nekakvo postolje sa siljcima, verujem da su oni bolje resenje od obicnih gumenih odbijaca... kod mene je jako veliki prenos energije kad su zvucnici direktno na parketu, pa sam zato komentarisao da se podignu Heco kutije...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...