Jump to content


Koje slušalice koristite? I sa čim (DAC, DAP)?


Cortina Dampeco

Recommended Posts

Kupio sam Audeze LCD-2C juče.
Usviravaju se bez predaha. Za koji dan pišem, posle prvog pravog slušanja.

Na prvu, takvu teksturu i rezolutnost u srednjima sam samo mogao poželeti. Mislim da je i tek najava onoga što dolazi.
Bas je posebna priča, deluje.

Kofer u kojem dolaze i ukupna izrada su jasan nivo.


Link to comment
Share on other sites

Ja sam slusao pre nekoliko godina (npr 2014-15.) Audeze LCD 2 , koji je tad bio drugi najbolji model firme, mislim da su imali samo jos LCD 3 koje su bile bolje. Koliko se secam kostale su 2000 USD a LCD 3 su bile 3000 USD (ili je bilo 3 i 4 hiljade USD, ne secam se tacno). To je sviralo opasno dobro, bas sam bio prezadovoljan zvukom. Secam se da su bile izuzetno udobne za nosenje, koza je bila bas meka na dodir, a drvo izlakirano do perfekcije.  Nisam neko ko mnogo slusa muziku preko slusalica, niti sam mnogo slusalica cuo (neke Grado od par hiljada Eur, AudioQuest Nighthawk,..). ali ove LCD 2 su bile bas dobre. Inace taj par slusalica mi je doneo pacijent iz Bora, jer je jedan od konstruktora u Audeze bas odatle. i covek ostavio par komada slusalica u rodnom gradu da drugari imaju sta da poslusaju . Veoma lepo iskustvo. 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Nadam se da nisam promašila temu i da mogu ovde da postavim pitanje. Trebaju mi neke slušalice koje mogu da koristim i na laptopu i na telefonu. Probala sam milion modela, i poznatih i nepoznatih proizvođača, i skupih i jeftinih (trenutno sam naklonjena jeftinim, jer i ako brzo crknu nije mi žao). Od skupljih sam odustala, jer sam baksuz za slušalice pa mi se iz nekog razloga brzo pokvare, ali sam odlučila da im dam novu šansu. Gledala sam neke: https://www.eponuda.com/slusalice-cene ali pomislih da pitam stručnjake za savet, jer ne bih da opet prođem ko bosa po trnju. Odgovaralo bi mi da budu noise canceling jer je prevoz često nesnosan. Unapred zahvaljujem na odgovorima i izvinjavam se ako ovo nije odgovarajuća tema. 

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...
  • 3 weeks later...

trenutno su na "tapetu" Pioneer se-700, pogonjene sa Pioneer U-05

vremesne su, pa ne bih ih preterano opisivao, ali kratak rezime je da su jako precizne ali su kratke sa basom. Opet, za vintage ljubitelje premij
(deo su plana da se sastavi Pioneer set-up sa kraja 70-tih. stao sam na risiveru i slusalicama :). vreme je da krenem na sledecu komponentu, zar ne :) ? )

image.thumb.jpeg.6104a7d3febd5da5319fa8d68c41c561.jpeg

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Evo i ja da se upišem. Koristim Fluid Audio Focus slušalice povezane trenutno na KORG Pa1000. Na njemu rade fantastično, kada je reč o povezivanju na amp Technics SU V6X nisam baš oduševljen potrebno je podesiti zvuk niskih tonova, doduše piše da su slušalice monitorske pa trebaju dati što realniju zvučnu sliku. Što se tiče spoljne upotrebe JBL BT510 sasvim završava posao za moj ukus.

Sent from my M2101K6G using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...