Jump to content


Koje slušalice koristite? I sa čim (DAC, DAP)?


Cortina Dampeco

Recommended Posts

Ja imam dosta slusalica ali bih hteo da vam skrenem paznju na jedan model, koji po ceni spada u srednju klasu ali svira u najvisoj ligi. Radi se o Grado SR325 (ja imam prvu verziju ovih sluski - u medjuvremenu su bila tri upgrade i najnoviji nosi naziv SR325x). Ova prvu verziju imam dosta godina (preko 10) i to i dan danas svira da je prosto neverovatno da spada po ceni u klasu od oko 400 eura.

Ja imam i Sennheiser HD800S i ... na blind testu nisam siguran sta bi se desilo .... u zadnje vreme sam se vratio ovim Grado dok Sennheiser skupljaju prasinu.

Preduslov je naravno kvalitetno pojacalo za sluske.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Paulo said:

Kombinacija HIFIMAN SUNDARA i CHORD Mojo.

4AEF18B6-6506-4D10-AA1B-41678A8BE17C.jpeg

ako moze kratko izlaganje, kakve su za pogon, koliko su (udobne), owerall, gde bi stale, u koji znar 
ja koristim He6, traze ozbiljan izvor, ali kad dobiju sta traze, renesansa :)
takodje, i Grado 325 (za njih nemam dovoljan vokabular da bih ih opisao i nahvalio)

Link to comment
Share on other sites

13 sati ranije, Operater said:

ako moze kratko izlaganje, kakve su za pogon, koliko su (udobne), owerall, gde bi stale, u koji znar 
ja koristim He6, traze ozbiljan izvor, ali kad dobiju sta traze, renesansa :)
takodje, i Grado 325 (za njih nemam dovoljan vokabular da bih ih opisao i nahvalio)

Lake za pogon. Mislim, da je price/ performance odličan. Na netu ima ogromno testova, uglavno pozitivnih. 
Kad bi tražio hi end slusalice, sledeća stepenica bi bila Senn 800S, Focal Clear, AKG 812 …itd, sa ozbiljnim pojačalom. E, tu je dilema, da li bi bilo onda investirati tolika sredstva u bolje zvučnike…

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 5 weeks later...
  • 4 weeks later...

Na slusalicama sam proteklih 5 godina. Sistem je sledeci:

  1. modovan I7 NUC u CIRRUS 7 pasivnom kucistu, zakacen na HDPLEX napajanje
  2. SOtM sNH-10G Switch, zakacen na HDPLEX napajanje
  3. SOtM SMS 200 Ultra NEO, zakacen na SPS 500 napajanje
  4. SOtM TX USB Ultra, zakacen na SPS 500 napajanje
  5. M2Tech Young MK3, zakacen na Super Farad3 napajanje
  6. M2Tech Marley MK2, moded by Manunta; zakacen na Super Farad 3 napajanje
  7. Denon AH-D9200, sa STAX padovima (modovanim), forza audio Noire hybrid 3m, balansirani kabl
  8. Strujni distributer Isotec Evo 3 Sigmas
  9. LAN kablovi su FTA Metis (za NUC -> switch, switch -> SMS 200 ultra, switch -> router) - 3 komada
  10. DC kablovi su custom made by Zoran FTA - 6 komada
  11. AC kablovi su mix FTA kablova - 5 komada
  12. USB veze za TX USB Ultra i Sotm SMS 200 Ultra su FTA Sinope - 2 komada
  13. XLR veza izmedju DAC-a i Head AMP FTA (zaboravio sam ime)
  14. Roon ROCK je na NUC-u
  15. Roon player na IPhone i na Windows tabletu

Imam dosta numera u DSD i FLAC formatu na SSD-u, ostatak streamujem sa QObuz-a.

Sve us svemu, deluje da je pain in the but da se ovo uopste pokrene, ali nije - pritisak 3 dugmeta i sve se podize za 20-ak sekundi.

Zvuk mi se veoma dopada.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Zexx said:

17 (sedamnaest) kablova u sistemu bez pojačala i zvučnika, ovaj hobi je definitivno otišao u krasni...:rolleyes: Šalu na stranu, impresivna posvećenost svakom detalju gde je bilo moguće unapređenje.:thumbsup2

18 - nisi racunao kabl za slusalice :D

Link to comment
Share on other sites

12 sati ranije, mbit said:

Na slusalicama sam proteklih 5 godina. Sistem je sledeci:

  1. modovan I7 NUC u CIRRUS 7 pasivnom kucistu, zakacen na HDPLEX napajanje
  2. SOtM sNH-10G Switch, zakacen na HDPLEX napajanje
  3. SOtM SMS 200 Ultra NEO, zakacen na SPS 500 napajanje
  4. SOtM TX USB Ultra, zakacen na SPS 500 napajanje
  5. M2Tech Young MK3, zakacen na Super Farad3 napajanje
  6. M2Tech Marley MK2, moded by Manunta; zakacen na Super Farad 3 napajanje
  7. Denon AH-D9200, sa STAX padovima (modovanim), forza audio Noire hybrid 3m, balansirani kabl
  8. Strujni distributer Isotec Evo 3 Sigmas
  9. LAN kablovi su FTA Metis (za NUC -> switch, switch -> SMS 200 ultra, switch -> router) - 3 komada
  10. DC kablovi su custom made by Zoran FTA - 6 komada
  11. AC kablovi su mix FTA kablova - 5 komada
  12. USB veze za TX USB Ultra i Sotm SMS 200 Ultra su FTA Sinope - 2 komada
  13. XLR veza izmedju DAC-a i Head AMP FTA (zaboravio sam ime)
  14. Roon ROCK je na NUC-u
  15. Roon player na IPhone i na Windows tabletu

Imam dosta numera u DSD i FLAC formatu na SSD-u, ostatak streamujem sa QObuz-a.

Sve us svemu, deluje da je pain in the but da se ovo uopste pokrene, ali nije - pritisak 3 dugmeta i sve se podize za 20-ak sekundi.

Zvuk mi se veoma dopada.

 

 

 

Imresivan sistem, samo kablovi ovde koštaju kao dobar deo Hi-Fi sistema koje imaju ljudi na ovom forumu.

Jesi li možda poredio 1:1 Synope i Callisto?

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, srdjan_cvetkovic said:

Imresivan sistem, samo kablovi ovde koštaju kao dobar deo Hi-Fi sistema koje imaju ljudi na ovom forumu.

Jesi li možda poredio 1:1 Synope i Callisto?

Jesam, pre Sinope sam imao 2 x Callisto. Bolji je Sinope.

 

@Delija

Jeste, znamo se sa Bencha. Ma zena je cool skroz. Sada sam dosao u posed prostora gde kvalitetan HI-FI setup ima smisla. Do sada sam bio zguzvan u stanu od 75m2. Sada dnevni boravak ima 36m2 i 3.20m visinu. Trenutno imam moje tinejdzerske B&W Matrix S1 zvucnike, zakacene na Denon 1500R MK2. Tako da su mi zvucnici prvi na listi za kupovinu.

Link to comment
Share on other sites

On 10.7.2022. at 22:56, mbit said:

Na slusalicama sam proteklih 5 godina. Sistem je sledeci:

  1. Denon AH-D9200, sa STAX padovima (modovanim), forza audio Noire hybrid 3m, balansirani kabl

Sve je impresivno, ali ovaj biser zelim u buducnosti! 😎

Da li si ih mozda poredio sa drugim modelima iz AH-D serije?

Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, Филип said:

Sve je impresivno, ali ovaj biser zelim u buducnosti! 😎

Da li si ih mozda poredio sa drugim modelima iz AH-D serije?

Samo sa AH-D7200.

D9200 su dosta bolje. Visoki tonovi su bolji a bas je utegnutiji i manje je boomy. Tezina, udobnost, sve je isto. D9200, na mom sistemu i za moj ukus, zvuci bolje sa bakarnim kablom. Sta vise, najleps izvuk je bio sa kablom od D7200. D9200 mogu mnogo duze da slusam u kontinuitetu nego sto sam mogao D7200.

Sto se tice uticaja ear-pads. Probao sam da manjem padove na D7200 i tu ima vise uticaja nego na D9200. Mod sa Stax padovima na D7200 daje tako mocan bas - da se meni nije dopadalo, to je moj subjektivni utisak. Na D9200 je to taman kako treba. Pride su Stax padovi neverovatno udobni. Sa njima slusalice nisu vise zatvorene.

 

Link to comment
Share on other sites

Zaintrigirale su me LCD-2 Classic, otvorene. One bi se nekako uklopile u (dobrano nategnut) predviđeni trošak.

Međutim, ako je sredina kao na većini *savremenih* slušalica, nije dobro. Krto, napadno, sterilno. Gore zrnasto.

Grado 325e razmatram i izvesno sve više naginjem njemu ili RS1e. Filip potvrđuje sredinu.

Važni su mi krajnje rafinirani visoki, bez zrna i prskanja. Dole da se spuštaju prilično, bez napadnosti u višem basu. Sredina mora biti sočna, karakterna, čista i prozračna.

Beyer DT900 Pro X sam uzeo u obzir, takođe.

Svaki komentar je od velike pomoći.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...