Jump to content


Koje slušalice koristite? I sa čim (DAC, DAP)?


Cortina Dampeco

Recommended Posts

Za one sa skromnijim zahtevima. Porede se sa višestruko skupljim modelima. Ružne su za sve pare.

https://www.head-fi.org/showcase/superlux-hd-681.12304/reviews

Puno ih modifikuju, menjaju se earpads za mekane, dodaju filteri ako je previše visokih, skida se ona nalepnica unutra a čak se dodaju i NEO magneti.

Kao i većina drugih zahtevaju dosta vremena za razradu.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Kući, za kompom dok se nešto radi sam do skora sam koristio Hifiman HE-4XX sa menjajućim pojačalima i DAC-ovima (Fiio K5 Pro, EarMen TR-Amp, Topping E30/L30 stek...) 

Od skoro je ova kombinacija:

1. DAC Topping D30 pro + AMP Topping A30 pro - Odsečan, detaljan i snažan dvojac. Fali malo rafiniranosti ali diže iz mrtvih i najlenje slušalice.
2. Slušalice Verum 1 - Opasno dobre planarne slušalice koje pravi konstruktor Igor iz Ukrajine (bile su na Kickstarter-u). Udobne, zvuk brz, neutralan, prozračan... po mom skromnom mišljenju rame uz rame sa većinom flegšipova ukorenjenih brendova. 

1507649139_Verum1.thumb.jpg.5b0e454f48fcf37735123e979d239551.jpg

 

Za prenosnu varijantu kada idem napolje:

1. DAC/AMP EarMen Sparrow  - naše gore list, volim ga više od svih vilin konjica, pogotovo kad se koristi balansirani izlaz, kad je za moje uši i od Cobalta bolji.
2. IEM Slušalice NF Audio NM2+ ...kinezi ali i izrada i zvuk su ozbiljni.

Link to comment
Share on other sites

On 16.6.2021. at 14:14, Aibo said:

Kući, za kompom dok se nešto radi sam do skora sam koristio Hifiman HE-4XX sa menjajućim pojačalima i DAC-ovima (Fiio K5 Pro, EarMen TR-Amp, Topping E30/L30 stek...) 

Od skoro je ova kombinacija:

1. DAC Topping D30 pro + AMP Topping A30 pro - Odsečan, detaljan i snažan dvojac. Fali malo rafiniranosti ali diže iz mrtvih i najlenje slušalice.
2. Slušalice Verum 1 - Opasno dobre planarne slušalice koje pravi konstruktor Igor iz Ukrajine (bile su na Kickstarter-u). Udobne, zvuk brz, neutralan, prozračan... po mom skromnom mišljenju rame uz rame sa većinom flegšipova ukorenjenih brendova. 

1507649139_Verum1.thumb.jpg.5b0e454f48fcf37735123e979d239551.jpg

 

Za prenosnu varijantu kada idem napolje:

1. DAC/AMP EarMen Sparrow  - naše gore list, volim ga više od svih vilin konjica, pogotovo kad se koristi balansirani izlaz, kad je za moje uši i od Cobalta bolji.
2. IEM Slušalice NF Audio NM2+ ...kinezi ali i izrada i zvuk su ozbiljni.

Odličan izbor, pogotovo fullsize-a.

Ljudi bi trebali baš da se zaleću na Verum-a. Za'bata sluška bez i malo preterivanja. Samo im sa 8 ohma treba ozbiljna struja da bi pokazali dinamički opseg sa kojim mogu da raspolažu. Vidim da kod tebe nema restrikcije :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 3 weeks later...
On 5.9.2021. at 0:19, B.R. said:

Hvala na dobrodoslici. 

Napisacu cim stignem nesto vise. Iznenadjujuce, ai ni jedan od uredjaja nema nekih preteranih problema, iako su susalice 470 oma. Sa druge strane, ne bi ni trebalo, ni jedno od pojacala nije slabasno. 

I mene baš zanima, pošto su različite cenovne kategorije. Lično sam zagrejan za ADI 2 i to mi je prvi izbor, ali čitajući razne recenzije nisam baš siguran da li opravdava taj novac u poređenju sa jeftinijim DAC-ovima. Schiit koji je daleko jeftiniji, ima iznenađujuće dobre komentare, a i dimenzije mu daju prednost.

Tako da, jedva čekam utiske iz prve ruke.😀

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
On 12.11.2021. at 14:09, bogdan63 said:

Senn HD 650, Senn HD 515 i Mytek Broklyn DAC +

Elektronika za respekt (ili respekt za elektroniku) 👍

Može li par reči o tome kako se Mytek snalazi sa MQA, odnosno da li ima ulaganja vredne razlike u odnosu na neki non-MQA DAC?

 

Link to comment
Share on other sites

Hvala. Dobro je imati mqa opciju na raspolaganju, ako si orijentisan na Tidal. Mytek zvuči fenomenalno, zbog toga sam ga zadržao u sistemu. Međutim, ne bih mqa isticao kao nešto što je neophodno za dobar zvuk pri kupovini dac-a. Kvalitet dac-a i usklađenost sa ostatkom sistema su prioritet. Dodao bih da.Mytek-u treba više dana da se ,,usvira,, (ako je nov) i treba odvojiti neko vreme da se podesi na pravi način. Kada se sve to uradi, svira za 10-ku.

 

Link to comment
Share on other sites

@bogdan63

Hvala na odgovoru. 

Meni zapravo Brooklyn nije interesantan zbog toga što bi mi služio isključivo kao USB-DAC/headamp. Sve ostale njegove mogućnosti bi ostale neiskorištene, a razlika u ceni u odnosu na npr. Liberty nije mala. Koliko sam čitao po netu, ova dva uređaja se mnogo više razlikuju po funkcionalnosti nego po zvuku. 

Link to comment
Share on other sites

Nisam bio u prilici da uporedim Brooklyn sa Liberty dac-om, pa ne bih mogao te komentare ni da potvrdim ni da demantujem. Verujem da je nova varijanta Liberty-a dobra kupovina za uložen novac, ali, ponavljam, nisam bio u prilici da ga čujem. Nisam siguran ni da ga ima kod nas jer je to relativno nov proizvod.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Trenutno koristim Grado sr80 sa earman sparrow,E sad pošto je počeo da zeza kontakt na slušalicama zbog poznatog problema sa Grado slušalicama hteo bih sebe da častim za novu godinu sa novim.Da li je pomak na bolje Philips fidelio x3?

Uzeo bih njih čisto zato što su jedine koje su dostupne kod nas (da ja znam),a da imaju 2.5mm jack i da ne koštaju boga oca.Čitajući recenzije za earman sparrow 2.5mm veza je mnogo bolja pa rekoh da probam i to.

Svaki komentar i mišljenje su dobrodošli. :-)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Trenutno od slusalica imam Sennheiser Momentum 3 i HD560S, imao sam dilemu oko izbora ali na kraju se nekako poklopila fin. konstrukcija pa sam uzeo i jedne i druge, Marshall Major 3 sam poklonio sestri i ona je vrlo zadovoljna sa njima. Sto se tice DAC/AMP trenutno vise koristim Audioquest DragonFly Red nego Fiio Q3 koji mislim da uskoro prodam. U planu mi je FiiO K5 Pro, za sada... Sto se tice Momentum 3, sjajne su i zaista svaki put uzivam sa njima, dok su 560S jos bolje ali njih koristim kada nema ukucana u blizini.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...