Jump to content


Koje slušalice koristite? I sa čim (DAC, DAP)?


Cortina Dampeco

Recommended Posts

45 minuta ranije, arnage said:

Beyerdynamic iDX160iE

JBL E55BT

iPhone 6S 128gb

... za usput.

A s obzirom kako je Apple sj*bao audio kvalitet na starijim uređajima sa ios12, nije isključeno da kroz par meseci dođe HiBy R6, i kupim Nokia 3310 telefon i obiđem i android i ios i sličan shit...

... samo prvo da se posvađam sa svima iz Apple ako ne isprave očiglednu degradaciju audio kvaliteta na iPhone 6s i tako starijim uređajima...

Do sada, popljuvao sam USA department, kod nas iStyle, (MTS slepcima se neću bakćati) a sledeće je predstavništvo u Londonu...

Ako ne uvaže sugestije, po meni će Apple biti još jedno u nizu nekvalitetno đubre.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
On 11/11/2018 at 3:30 AM, arnage said:

... samo prvo da se posvađam sa svima iz Apple ako ne isprave očiglednu degradaciju audio kvaliteta na iPhone 6s i tako starijim uređajima...

Ma i novijim , jad i cemer , namerno osakate , ko you tube ,  sreze kvalitet kao katanom bambus , ni ne kontas da je srezano ,  dok malo bolje ne pogledas, kad ono na 100 delova rasvetano, americki sound :) Murican style 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Pošto vas dosta ima AKG701 vjerovatno znate razliku između modale Q701, K701 i K702. Razlikuju se po cijeni ali su izgled i specifikacije na oko isti. Posebno preporučene cijene na zvaničnom sajutu i u prodavnici se razlikuju. Šta je razlika i jesu li Q701 značajno bolje (kao što cijena kaže)?

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Engine said:

Pošto vas dosta ima AKG701 vjerovatno znate razliku između modale Q701, K701 i K702. Razlikuju se po cijeni ali su izgled i specifikacije na oko isti. Posebno preporučene cijene na zvaničnom sajutu i u prodavnici se razlikuju. Šta je razlika i jesu li Q701 značajno bolje (kao što cijena kaže)?

Imam AKG Q701. Mislim da razlika u ceni ne opravdava razliku u kvalitetu. Sumnjam da je više to marketinški trik. Dizajn, ime QJ i naravno vrišteće zeleni kabl. Ako imaš mogućnost poslušaj oba modela. Meni se Q701 više svideo od SH 650. To ne znači da su Q701 bolje slušalice, naprotiv, samo mi je njihov zvuk nekako prijatniji.

Link to comment
Share on other sites

21 sati ranije, Engine said:

Pošto vas dosta ima AKG701 vjerovatno znate razliku između modale Q701, K701 i K702. Razlikuju se po cijeni ali su izgled i specifikacije na oko isti. Posebno preporučene cijene na zvaničnom sajutu i u prodavnici se razlikuju. Šta je razlika i jesu li Q701 značajno bolje (kao što cijena kaže)?

Gotovo da nema razlike. Q701 su za nijansu tamnije. Kao vishe basa ali zapravo ista stvar, samo su malko vishe dampovane pozadi. K702 meni subjektivno, malchice mannje zrnaste u vishem registru naspram K701, mozhda se tripujem.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
On 6.3.2019. at 20:11, džonibigud said:

Imam AKG Q701. Mislim da razlika u ceni ne opravdava razliku u kvalitetu. Sumnjam da je više to marketinški trik. Dizajn, ime QJ i naravno vrišteće zeleni kabl. Ako imaš mogućnost poslušaj oba modela. Meni se Q701 više svideo od SH 650. To ne znači da su Q701 bolje slušalice, naprotiv, samo mi je njihov zvuk nekako prijatniji.

I ja ih imam i delim to misljenje. Taj "vristeci" zeleni kabl treba zameniti nekim pristojnim. AKG K7XX su bolje od Q701 a kostaju tu negde ...

Link to comment
Share on other sites

On 4/6/2019 at 4:47 PM, DejanM said:

I ja ih imam i delim to misljenje. Taj "vristeci" zeleni kabl treba zameniti nekim pristojnim. AKG K7XX su bolje od Q701 a kostaju tu negde ...

Q701 koštaju duplo više, a rekao bih da je razlika u tom boljem vrištećem zelenom kablu.

Link to comment
Share on other sites

12 sati ranije, Engine said:

Q701 koštaju duplo više, a rekao bih da je razlika u tom boljem vrištećem zelenom kablu.

To nije tacno. Q701 su negde oko 250 eura/dolara a K7XX oko 200 eura/dolara.

Sto se tice "vristeceg" zelenog kabla - on je jako dugacak i ima smisla ga koristiti samo u slucaju da se nalazite 3m udaljeni od pojacala za sluske. Kabl za K7XX je nesto kraci, boljeg kvaliteta ali ja ne koristim ni jedan ni drugi vec dosta kraci (1,2 m) Lavricables od srebra, koji u oba slucaja donosi nesto bolju rezoluciju.

Link to comment
Share on other sites

 Kad ste se vec dotakli kablova, ima li neko ideju da li je moguce zameniti kabl za Sennheiser 471i.

 Imam dva kabla koja su dosla uz njih, jedan od 1m, sa mikrofonom (koji jako retko koristim) i drugi bez. Taj drugi je em 3.5mm, em je 3m - a ja ga koristim na stolu. Trebalo bi mi nesto sa nesto tipa 1m-1.5m, po mogucstvu 6.35mm konektor, posto mi DAC/Pojacalo za sluske ima oba, pa cenim da veci ima bolji kontakt....

 Fora je da je konektor na strani slusalica neki specifican.... Zato i pitam.

Link to comment
Share on other sites

Rekao bih da je kontaktno isti kao svaki stereo 3.5mm ali ima specifično dizajnirano zaliveno kućište da bolje legne uz slušalice.

534443-1.jpg

1*SUK2G0bza0qzaDr7oixF3w.jpeg

2e2c41f0-492a-457b-b87b-67d350a4bce3.jpg

Sennheiser_HD471i_Photo_Connector.jpg

Za probu možeš da probaš da ubodeš bilo koji od 3.5mm stereo da proveriš ima li nekakvog problema da bananica uđe do kraja u konetor na slušalicama. Ako može onda je samo pitanje estetike zamena kabla zajedno sa konektorom i činjenica da bi trebao da biraš konektor pod oglom od 90 stepeni da ti ne bi kabl virio mnogo sa strane, ako koristiš aksialni tip konektora.

v12208003.jpg http://www.kanibal.co.rs/products.php?sgr=12208000&pid=12208003

v12208028.jpg http://www.kanibal.co.rs/products.php?sgr=12208000&pid=12208028

Link to comment
Share on other sites

 Ja se sve nadam nekom odgovoru iz iskustva. Ako ne, probacu, naravno, mada bi vise voleo da znam da je neko probao i dobio nesto sa kablom X. Te sluske sam uzeo za kanc, jer su closed back i sasvim su mi OK. Sa pojacalom koje ima u sebi USB DAC su mi za Tidal, ili Youtube/Netflix odlicne - za posao.

Link to comment
Share on other sites

44 minuta ranije, nkrgovic said:

 BTW, na sluskama je 2.5mm konektor, sa ovim cudnim kucistem... plasim se da neko sa 90 stepeni ne bi uslo, jer je spljosteno sa jedne strane.

Odeš sa sluškama u Kanibal i ubodeš par konektora za probu. Eventualno ti zašvajsuju i ceo kabl dok pogledaš neku košulju ili kravatu u komšiluku. ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
  • 4 months later...
  • 4 weeks later...
  • 4 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...