Jump to content


Koje slušalice koristite? I sa čim (DAC, DAP)?


Cortina Dampeco

Recommended Posts

  • 4 weeks later...

Konacno stigle Hifiman HE-4xx preko Massdropa. I zaista, razlika u odnosu na NAD ogromna, a NAD su moje refenentne slusalice. Dakle, mnogo rafinisanije i artikulisanije. Posle dva dana NAD su izgledale muljavo i nedovoljno definisan u srednjem i niskom opsegu. Ipak, Hifimanu nedostaje energije u srednjim ponekad. Mogu se porediti sa Sennheiserom HD 598 koje takodje posedujem ali HiFiman je ipak bolji u nizim delovima spektra.

 

Sve u svemu utisci odlicni. Cena oko $170 i za taj novac to je zaista odlicno.

 

Link to comment
Share on other sites

On 6/26/2018 at 5:57 PM, Cortina Dampeco said:

Konacno stigle Hifiman HE-4xx preko Massdropa. I zaista, razlika u odnosu na NAD ogromna, a NAD su moje refenentne slusalice. Dakle, mnogo rafinisanije i artikulisanije. Posle dva dana NAD su izgledale muljavo i nedovoljno definisan u srednjem i niskom opsegu. Ipak, Hifimanu nedostaje energije u srednjim ponekad. Mogu se porediti sa Sennheiserom HD 598 koje takodje posedujem ali HiFiman je ipak bolji u nizim delovima spektra.

 

Sve u svemu utisci odlicni. Cena oko $170 i za taj novac to je zaista odlicno.

 

Ja imam AKG K702, Grado SR 80i,Sennheiser HD540 i još neke i te NAD su mi više vizuelno bile interesante ali zvučno po meni ne nešto što se može porediti sa ovim "velikim" slušalicama. 

Mene su dojmile npr. Audiotechnica pro700mk2.
Nema ih da se kupe više mislim.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
On 26.6.2018. at 17:57, Cortina Dampeco said:

Konacno stigle Hifiman HE-4xx preko Massdropa. I zaista, razlika u odnosu na NAD ogromna, a NAD su moje refenentne slusalice. Dakle, mnogo rafinisanije i artikulisanije. Posle dva dana NAD su izgledale muljavo i nedovoljno definisan u srednjem i niskom opsegu. Ipak, Hifimanu nedostaje energije u srednjim ponekad. Mogu se porediti sa Sennheiserom HD 598 koje takodje posedujem ali HiFiman je ipak bolji u nizim delovima spektra.

 

Sve u svemu utisci odlicni. Cena oko $170 i za taj novac to je zaista odlicno.

 

Pošto i ja planiram da poručim Sennheiser HD 58x sa massdropa, jel možeš da mi kažeš kako si prošao sa carinom? Jesu li pravili problem ili naplaćivali dodatne troškove? 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
On 9/5/2018 at 9:58 AM, anicai said:

Pošto i ja planiram da poručim Sennheiser HD 58x sa massdropa, jel možeš da mi kažeš kako si prošao sa carinom? Jesu li pravili problem ili naplaćivali dodatne troškove? 

Izvinjavam se, dugo me nije bilo na forumu pa sa zakasnjenjem odgovaram. Za carinu ne znam jer ne zivim u Srbiji vec u USA i ne placam nista osim postarine. Sto se carine tice, zavisi od cene koju carinici proveravaju na internetu. E sad, cena je samo na massdropovom sajtu.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...



Postoje HiFi proizvodi koji jednostavno pruzaju uzitak dok ih koristite. I onda je svejedno kakvi su visoki ili kakav je bas ... to vas jednostavno uvlaci u ono sto slusate i vi ste u stanju da neposredno dozivljavate muziku. Jedan takav proizvod jesu Grado 325.
Ne znam da li znate ali jedno vreme je jedan francuski casopis, vise se ne secam koji, na svojoj listi najboljih slusalica na prvom mestu drzao upravo ove sluske - ispred slusalica koje su kostale i po deset puta vise ...


Slažem se :-)
Probao dosta slušalica, i iako nesavršene naravno, sr325i daju fenomenalan: brz, ritmičan, mesnat a detaljan, fluidan zvuk...


Sent from my Redmi 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Slusalice: AKG K712 Pro

Pojacalo: Solaja Audio Sedra One 

Izvor: Sony CDP-XB930 QS

Ponekad po gradu udzekam u telefon moje desetak godina stare Sony MDR-EX85LP 

 

Hmmm, moram da priznam da ste me zaintrigirali sa ovim lepim recima za Grago SR325, moracu u nekom trenutku da ih poslusam a mozda i kupim, jer mi se cini, bar po vasim komentarima da su potuno druga dimenzija u odnosu na trenutne AKG, a taman da popunim prazan prostor dok za jedno 10 godina ne sakupim novac za Raal SRH-1A ;)  :) 

44611108_948172345380611_4007228551869759488_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

On 5.9.2018. at 15:58, anicai said:

Pošto i ja planiram da poručim Sennheiser HD 58x sa massdropa, jel možeš da mi kažeš kako si prošao sa carinom? Jesu li pravili problem ili naplaćivali dodatne troškove? 

Ja sam isto porucio 58x koliko sam cuo carina je oko ~5500din. Mada sam se sad navukao na ultrasone... uzeo Performance 840 bukvalno mi sluze za sve (imam i Sirius modul za bluetooth povezivanje). Imam i Performance 820 malo im je jaci bass od 840 (avg user sound sig :) ali su i ona stvarno fantasticne bolje su mi od qc35, dt990, tr90, t50rp ... realno sam mislio da ne ultrasone precenjeni plastikaner ali cu poceti da verujem da onaj S logic stvarno radi nešto dobro sa zvukom. Cim prodam P820 i HD558 planiram da narucim i 4xx sa massdropa

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Da podelim iskustvo sa nekim koga interesuje .
Koristim Senhajzer HD osrednje  i Presonus , jedne su otvorene druge su zatvorene . Al retko koristim .
Nije to bitno nego kako   ih  teram .
Na pojacalo od Zvucnika Technics SA EX300 mislim da je 
Plus Tube Saturator 2  za simulaciju 12AU7 Cevi , za taj Analogni zvuk , nije savrseno ali je bolje nego digitalno skroz .
DAC je  USB kartica klasika 24/96, al nije joj izolovano napajanje , napaja se sa kompa , resicu .

cudna postavka , tako i zvuci , , ako vas interesuje da napumpate slusalice sa 50W sa pojacala nekog ,  plus malo topline sa lampi , eto vam recept , evo i slika kakva ja podesavanja koristim, ako ne znate namestiti nije tesko objasnicu. ne mislim na simulator cevi nego kako prikljuciti slusalice na pojacalo , ima to na internetu al nema za vase pojacalo i vase prilike , pa ako je potrebna pomoc tu sam .

Tube Saturator 2.jpg

Link to comment
Share on other sites

On 7.11.2018. at 13:40, neven.gordic said:

Pozdrav. :)

 

Moj setup: 

DAP : Fiio X5 2nd gen

 

Slušalice: 

Ultrasone HFI-15G (on the go varijanta)

Ultrasone HFI 450 (home varijanta)

 

Da li neko još koristi (ili je testirao) slušalice ovog proizvođača? :)

 

Ja koristim Ultrasone P820 i P840 sa sirius modulom :) mada imam jedne p820 viska :-O a stigle i hd 58x :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...