Jump to content


Denon ili Sony pojacalo?


Kibo

Recommended Posts

Harman Kardon PA 2400 je odlican snagas imao sam dugo taj kombo sa predpojacalom pa ti mogu preneti utiske . Nesto najbolje sto je Harman napravio iz tog doba . Obilje snage sa kojim mozes da pokrenes bilo koje kutije radi stabilno i na 2 oma . Visoki i srednji neutralni nista se ne farba niti dodaje obilje detalja . Posebno u cemu ces uzivati je bass snazan jak prodoran spusta se veoma nisko . Jako brzo napadno prgavo svira sto ja volim reci. Moja preporuka . Denon taj nisam slusao ali koliko vidim da je isto tako dobro napravljen sa jos vise sange. Moj ti je savet da poslusa oba pa proceni.

Imas jednog Harmana na oglasima pa otidji . https://www.kupujemprodajem.com/Harman-Kardon-PA-2400-Signature-59137629-oglas.htm?filter_id=156016467

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 58
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

3 minuta ranije, miskon said:

Harman Kardon PA 2400 je odlican snagas imao sam dugo taj kombo sa predpojacalom pa ti mogu preneti utiske . Nesto najbolje sto je Harman napravio iz tog doba . Obilje snage sa kojim mozes da pokrenes bilo koje kutije radi stabilno i na 2 oma . Visoki i srednji neutralni nista se ne farba niti dodaje obilje detalja . Posebno u cemu ces uzivati je bass snazan jak prodoran spusta se veoma nisko . Jako brzo napadno prgavo svira sto ja volim reci. Moja preporuka . Denon taj nisam slusao ali koliko vidim da je isto tako dobro napravljen sa jos vise sange. Moj ti je savet da poslusa oba pa proceni.

Imas jednog Harmana na oglasima pa otidji . https://www.kupujemprodajem.com/Harman-Kardon-PA-2400-Signature-59137629-oglas.htm?filter_id=156016467

Kakva je fono sekcija na tom preampu ?

Link to comment
Share on other sites

@ Peter Dobra da kazem odlicna i svi pozlaceni ulazi . Jako su retka kod nas na oglasima odmah se prodaju .

@ Kibo Onomad sam slusao kod drugara Canton Ergo 91 DC isto je imao HK 680 to jako lepo svira i super se uklopilo . Pa sam jedno vreme i ja trazio Canton Ergo zvucnike da uparim sa mojim Harmanom da bi na kraju naleteo na Heco 950 . Koja je mnogo bolja kutija ali i skuplja . Imas kompletan opis u vasi sistemi pisao sam ranije na forumu pa procitaj !

 

Link to comment
Share on other sites

On 06/04/2018 at 21:18, miskon said:

Harman Kardon PA 2400 je odlican snagas imao sam dugo taj kombo sa predpojacalom pa ti mogu preneti utiske . Nesto najbolje sto je Harman napravio iz tog doba . Obilje snage sa kojim mozes da pokrenes bilo koje kutije radi stabilno i na 2 oma . Visoki i srednji neutralni nista se ne farba niti dodaje obilje detalja . Posebno u cemu ces uzivati je bass snazan jak prodoran spusta se veoma nisko . Jako brzo napadno prgavo svira sto ja volim reci. Moja preporuka . Denon taj nisam slusao ali koliko vidim da je isto tako dobro napravljen sa jos vise sange. Moj ti je savet da poslusa oba pa proceni.

Imas jednog Harmana na oglasima pa otidji . https://www.kupujemprodajem.com/Harman-Kardon-PA-2400-Signature-59137629-oglas.htm?filter_id=156016467

Miskon tek sad vidim tvoje odgovore,nesto je telefon zabagovao ili sta vec... Nisam uspeo da se dogovorim sa prodavcem da pogledam Denon,neki drugi put,za Harman kad nahvatam vreme.. Vidim da je tezina za Harman 18kg u oglasima a na Wiki stoji 16kg. Neznam da li je razlika u Signature izdanju,ako u opste postoji ne Signature. Denon izgleda opasno na slici..

Link to comment
Share on other sites

Vidim ne odgovaras na postove ! Sve OK. Moj Harman je bio ne signature imao je 170w na 4 oma tezak 16kg i stavljeni kvalitetni CMC terminali za zvucnike i IEC uticnice na snagas i predpojacalo cime se dosta dobilo na zvuku. Signature ti ima 200w na 4 oma i isto je tezak 16kg i malko poboljšan zvucno su isti .Oba mogu da se bridzuju cime dobijas 340w na 8 oma ako ti treba tolika snaga . :-) Predpojacalo AP 2500 je bilo tesko 5.8 kg. Ja sam zbog selidbe i finansija oko sredjivanja kuce morao prodati sve skupe sprave sto sam imao. A do dobrih primeraka je tesko doci sta ces ide zivot ! Srecno u potrazi !

Link to comment
Share on other sites

Nisam se iscimao da ga pogledam jer je mos fet u izlazu... I ako je dobar opet mi ti sa mos fet malo "drugacije" sviraju. Imao sam neki Hitachi,Sony 606,Adcom 6400 snagas ili tako nesto,Nad 206 ili kako vec,sa mos fet i malo mi je sve to drugacije sviralo. A vidim i opise Zokibg da mu 808 nije bas legao.. 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
On 28.4.2018. at 23:10, miskon said:

Pozdrav @Kibo pojavio ti se jos jedan Sony ta f 830 es u oglasima dobar primerak . Prodavac posten i korektran uzimao sam uredjaje od njega moja preporuka !

https://www.kupujemprodajem.com/Sony-TA-F830ES-60363458-oglas.htm

A sta bi Miskon uzeo,neki od tih Sony 830,870,808 ili taj Harman koji si imao pa 2400 i preamp?

Link to comment
Share on other sites

@Kibo

Uzeo bih Sony 830 jer je jako dobro uradjen kao tenk a snage ima na pretek a povrh svega odlicno svira . Od tih novijih serija bolje mi zvuce slabiji modeli 770 i 707 . A sto se tice Harmana on je bolji od Sonya jos u kombinaciji sa HK preampom je pun pogodak ! To ti se retko nalazi uglavnom na oglasima budu raspareni pa moras cekati . Zato uzmi taj 830 es i uzivaj !

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...