Jump to content


Antena za auto


HMrules

Recommended Posts

29 minuta ranije, HMrules said:

Treba mi antena za auto ali da je što duža pošto se bavim DX-ingom, da je npr. barem 75 cm, video sam da ima ova antena ali ne znam da li je dobra http://automisel.rs/proizvodi/auto-antene/antena-teleskopska-94cm , inače trenutno imam onu manju antenu od 30-40 cm.
Interesuje me koju antenu mi preporučujete?

'beš mi sve, ti kad budeš postavio normalno pitanje, ja ću da se skinem go nasred Terazija...:ph34r:

Link to comment
Share on other sites

3 minuta ranije, HMrules said:

Ako ti smetaju moja pitanja i smatraš ih nenormalnim onda nemoj da odgovoraš na njih, prosto i jednostavno.

Smetala su i moderaciji koliko se sećam, pa su ti zatvarali glupave teme, stvarno ne razumem potrebu za takvom vrstom egzibicionizma...

Link to comment
Share on other sites

11 minuta ranije, HMrules said:

To je u prevodu lovljenje FM signala sa udaljenih lokacija.

Да сам липс'о не бих знао шта је то.

Теби једино нека антена као код гониометра, мада је мало ружњикава.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Zexx said:

Smetala su i moderaciji koliko se sećam, pa su ti zatvarali glupave teme, stvarno ne razumem potrebu za takvom vrstom egzibicionizma...

Ako ne razumeš i ne moraš da razumeš, ja te ne teram na to.
Ono što me interesuje ja ću da pitam, kome smeta ne mora da piše na temi koju sam ja postavio.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, alI_Zée said:

Да сам липс'о не бих знао шта је то.

Теби једино нека антена као код гониометра, мада је мало ружњикава.

Ne bih da idem toliko daleko ali neka veća bi mi sigurno trebala.

Link to comment
Share on other sites

Pa za dx-ing u automobilu tesko da ces naci odgovarajucu antenu za fm, a i radio aparati za automobile nisu toliko selektivni. Ja volim da se bavim dx-ingom ali na kratkim talasima i za to koristim sony icf-2001d i spoljnu yagi antenu. 

Link to comment
Share on other sites

Mislio sam samo da stavim neku dužu antenu, ništa više.
Kod kuće imam usmerenu FM antenu sa 5 elemenata koju koristim na stereo resiveru koji ima integrisan FM tjuner.
Ja imam Sony ICF-7600D i koristim ga sa kratke, srednje i duge talase, za FM nije dobar.

Link to comment
Share on other sites

Meni je moj sony icf 7600d odlican za ukt, mada sam ja mom primerku zamenio elektrolite jer su iscureli. Inace radio je bio nov nekoristen u kutiji ([pznati defekt tih serija). A icf-2001d je bolji definitivno, mada ih ja kacim na spoljnu antenu. A za auto ti je jedino resenje duga antena. Moj fiat punto mk2 ima relativno dugacku antenu, ali je pijem na pioneer radiju los.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Zamolio bih za savet, povezan je svakako sa ovom temom. Naime hteo bi ako je moguće da poboljšam FM prijem u automobilu (Pežo 307). Ne znam koliko bih dobio kupovinom neke druge antene, imam klasičnu (verovatno fabričku) od nekih 30 - 40 cm. Da li postoji neka antena koju mi preporučujete da uzmem i eventualno poboljšam FM prijem? Poboljšanje koje očekujem ne mora biti veliko jer normalno "hvatam" dosta stanica, ali recimo imam problem sa prijemom dve stanice koje volim da slušam a to su Rock radio i Radio 3. Te stanice svakako imaju malo slabiji signal a ja sam iz Pančeva, kada sam u Beogradu prijem mi je svakako bolji ali ni onda nije savršen. Dakle da li bi mi neka antena (duža ili od nekog posebnog materijala) pomogla?

Unapred hvala na odgovorima!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
On 19.9.2018. at 11:29, boki78 said:

...Naime hteo bi ako je moguće da poboljšam FM prijem u automobilu (Pežo 307)...

Pošto vidim da nema zainteresovanih za odgovor, samo bih ti preneo jedno moje iskustvo...

Ona antena koja se kupuje kao„ antena koja pojačava signal“ ne radi posao. Npr. ova:

https://www.elementa.rs/proizvod/53198/auto-radio-antena-sa-pojacalom

Pojačava možda malo, ali zanemarljivo…

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...