Jump to content


Ortofon MC 10 Super Cantiliver SERVICE


Father

Recommended Posts

Menjaj ili ne menjaj, kako god voliš dokle god te ne košta previše.....živaca, pare su nebitne.

Moje izlečenje od hifilitisa je išlo otprilike ovim rezonom: Ovo moje dobro svira? Da. Može li bolje? Naravno. Da li sam čuo bolje? O, da, i kod sebe i kod drugih. Mogu li to bolje da priuštim? Da. Da li mi to treba? Ne.

Kad mi je @Alexandar  , forumaš koji sad retko ovde dolazi, doneo neki besan Accuphase phono, zvuk mog sistema je poskočio kao da je barem dva puta bolji/skuplji. I već smo se skoro dogovorili oko trgovine (zamena i moja doplata). I slušao sam taj phono par dana i onda skapirao da me to istraživanje i uklapanje HiFi komponenti više ne zanima. I koliko vidim po temama koje sam otvarao, od tad je prošlo više od pet godina. Ništa nisam promenio.

Nije da ne bih želeo. Ali, da to drugi urade umesto mene, da sve donesu, uklope ,nameste i podese a ja samo da klimam glavom ili odmahujem dok udobno sedim u fotelji i čitam šta volim.

Sad sam valjda stariji i mudriji što je često samo eufemizam za kilaviji i lenji.

 

Link to comment
Share on other sites

Ne verujem da ću moći toliko da se iskuliram, kao ti. :klanjanje

Moj boravak na forumu mi je zaista izuzetno pomogao na putu ka dugotrajnijem miru. Prosto mi je čudno kada zavirim u sopstvene misli vezane za HiFi i naletim na tišinu.

Da ne ispadne kako odosmo u off, ne rekoh da je Ortofon MC10 Super dobila novog vlasnika, u najavi. Iako se još nismo sastali, odlazi na poklon kod vrlo istaknutog člana i poštovaoca Ortofon zaostavštine. U ovom momentu neću otkrivati identitet, sve dok do toga zaista i ne dođe. Kao što sam i ranije rekao u pitanju je poklon "with no questions asked". Ako se materijalizuje u nekom momentu u neku novu Ortofon MC glavu iz programa staro za novo još bolje, ako ne, barem čovek ima vitrinu. :D

Link to comment
Share on other sites

6 minuta ranije, Father said:

Ne verujem da ću moći toliko da se iskuliram, kao ti. :klanjanje

Moj boravak na forumu mi je zaista izuzetno pomogao na putu ka dugotrajnijem miru. Prosto mi je čudno kada zavirim u sopstvene misli vezane za HiFi i naletim na tišinu.

 

Zašto bi iko radio stvari kako ih ja radim? To bi bilo dosadno.

I meni je svojevremeno dolazak na ovaj forum bio baš dobra odluka. Upoznao sam sjajne ljude i naučio mnogo. Ili barem dovoljno. 

Sad sam došao samo da bih ćaskao. (U stvari, neko mi je poslao poruku glede ploča koje sam nameravao da prodam pa sam gvirnuo u neke topike te sad mudrujem po njima)

Link to comment
Share on other sites

2 minuta ranije, Bujodrag said:

Sad sam došao samo da bih ćaskao.

Neka, neka. Ćaskanje ili mudrovanje nije na odmet, pogotovo kada doprinosi pozitivnoj atmosferi i unošenju zdravog razuma. Za čas se ovde sklizne, govorim iz sopstvenog iskustva. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Juče mi je u gostima bio @suca77 

Fino druženje i interesantna razmena iskustava. Obzirom da sam za MC glave i uopšte MC pristup vinilu završio zanimanje, uz poklon predmetne Ortofon MC10 Super, Šuci sam poklonio i svoju SUPEX 900 super istrošenog vrha i sa jednim neispravnim kanalom.

Nadam se da će Šuca uspeti da eventualno Ortofon pretopi u neki novi MC model preko pominjane razmene koju je Ortofon promovisao, u suprotnom mogao bi da oproba sreću sa onim Rusom, ako ovaj radi i premotavanje kalema ...?? Supex je već ozbiljnija priča, ali sa potrošenim vrhom i takođe jednim kanalom u prekudu. Obe glave zahtevaju izvesno ulaganje sa ne izvesnim zvučnim rezultatom, zbog potrebe premotavanja kalema.

Verujem da je ne ozbiljno premotati samo jedan kanal, a drugi ostaviti sa starom žicom, pa se onda i ceo zahvat reparacije i popravke usložnjava i poskupljuje. Siguran sam da bi u oba slučaja zamenili kompletan cantilever zajedno sa krstićem i namotajima koje bi samo vezali za kontakte na leđima zvučnice, postavili novo vešanje i sve ostalo prekontrolisali.

Cenu ovakve reparacije je teško pretpostaviti bez prethodnog konsultovanja sa nekim ko bi taj posao izveo. Možda je i moguće špekulisati na osnovu iskustva koje neko već ima u saradnji sa kućama koje se time bave.

Bilo kako bilo, na Šuci je da odluči šta i kako dalje sa njima, ako i ne bude ništa imaće muzejske eksponate vredne staklene vitrine pominjane s početka teme. :D

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Father said:

Fino druženje i interesantna razmena iskustava. Obzirom da sam za MC glave i uopšte MC pristup vinilu završio zanimanje, uz poklon predmetne Ortofon MC10 Super, Šuci sam poklonio i svoju SUPEX 900 super istrošenog vrha i sa jednim neispravnim kanalom.

Cestitiam, lep gest od tebe  :)

Japanac koji je pravio glave za Supexe... mislim da je jos ziv, izbacio na trziste pre par godina rucku i mozda nove glave pa ako ovo jeste tacno, taj Supex je najbolje poslati njemu, al' to je kao da se pravi nova glava

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...