Jump to content


Prekid na desnom zvučniku u vratima


HMrules

Recommended Posts

Imam Opel Corsu C koju sam skoro kupio i u njemu Pioneer radio međutim dešava se da zvučnik u desnima vratima i visokotonac prestanu da rade, kada naglo pojačam do kraja proradi ali kada smanjim ponovo prestane da radi, interesuje me gde bi otprilike mogao biti prekid?

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, HMrules said:

interesuje me gde bi otprilike mogao biti prekid?

Не гине ти да скинеш облогу са унутрашње стране врата и да преконтролишеш округли више полни конекторе и то са обе стране тј. на страни кабине и на страни врата. Ако је то исправно провери конектор на самом бас звучнику и везу са округлим конектором. Дешава се да се од отварања/затварања врата сам конектор разглави те поједини пинови изгубе спој. Не заборави да су осим звучничких пинова ту има и пинова за централно закључавање као и за подизаче прозора.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Father said:

U vratima na pregibu. Ja sam imao isti problem na supruginom Polu VW. Tip izvukao žice i samo spojio tu koja se otvorili. Prekid je bio u onom vidnom crevu koje izlazi iz šasije u vrata.

To isto pretpostavlja moj drugar koji je autoelektričar tako da ću to proveriti.

Link to comment
Share on other sites

5 minuta ranije, alI_Zée said:

Не гине ти да скинеш облогу са унутрашње стране врата и да преконтролишеш округли више полни конекторе и то са обе стране тј. на страни кабине и на страни врата. Ако је то исправно провери конектор на самом бас звучнику и везу са округлим конектором. Дешава се да се од отварања/затварања врата сам конектор разглави те поједини пинови изгубе спој. Не заборави да су осим звучничких пинова ту има и пинова за централно закључавање као и за подизаче прозора.

Proveriću sve pa ću ustanoviti šta je.
Inače nemam centralno zaključavanje i elektronske podizače.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Juče smo se poigrali sa radijom u kolima ja i moj drug i uradili jedan test, zamenili smo izlaze sa zvučnicima, meni je prekidao zvučnik u desnim vratima, on je sada vezan na izlaz od desnog zadnjeg zvučnika a desni zadnji je vezan na izlaz od desnog zvučnika u vratima i došli smo do zaključka je zapravo problem u radiju jer se sada prekid javlja na desnom zadnjem zvučniku dok zvučnik u desnim vratima sada svira normalno, mislio sam sve vreme da je prekid negde u kablu od radija do zvučnika u desnim vratima ali izgleda da sam pogrešio.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...