Jump to content


Denafrips DACs


Golum

Recommended Posts

  • 8 months later...
On 3/19/2018 at 10:54 AM, golum said:

a ni cene nisu stratosferske...

Pa naravno ko ima dobru platu sta je da da 1000 dolara za DAC koji budi rečeno ne znam čemu sluzi al aj nema veze, kao da poboljsa kompresovan file pa da zvuči kao CD ili Ploča sto moze da odradi bilo koja bolja zvučna karta od 100 inak evra

Link to comment
Share on other sites

Hvala na linku Golum. Pogledao. Izgleda vrlo dobro sto se tice izrade?

Medjutima ima nekoliko stvari koje se daju opaziti na pvi pogled. Svi modeli imaju OPampove u izlazu. I jako malo prostora je posveceno analognom delu. Posle konverzije. To su balansirani dac moduli stp znaci da pstoje i +DAC i denticni -DAC za svaki kanal. Tako da je upotreba line transformatora tu neophodna. Jednostavno se ne dobijaju dobri rezultati kada se to vestacki uradi OPampvima. I bufferi za izlaze su OPamp. Oni doduse mogu da "mere" jako dobro, odlicno, ali zvucno su losi.

Sa druge strane, nepotrebno mnogo prostora je potroseno na bezbrojne nizove kondenzatora. Digitalna kola ne trose no priblizno toliko energije koja im je "obezbedjena" na taj nacin. Ako kazem da su samo 2 ta velika C imaju preteranu vrednost da li bi mi verovali? Ovde je ocigledni cilj bio da se na fotografijama vidi da je uredjaj "pun" a ne prazan ili poluprazan kao vecina na trzistu...

Master klokovi su dobri i cak natprosecno kvalitetni u odnpsu sta se sve postavlja na tu poziciju.

Medjutim vide se procesori koji imaju ulogu nekog DSP-a i/ili korektora u digitalnom domenu... To nije dobro. Na taj  nacin se Analogni deo pokusati uciniti jednostavnijim. Ali to ipak nije ni uputno a ni potrebno.

Jednostavno vidim veliku nesrazmeru i velike nelogicnosti u smislu iskoriscenja standardnog prostora kutije. Recimo AKO su ti kondovi originalni, onda je polovina njihove cene recimo jedan superkvalitetan BAL to SE trafo od jedno 300usd.

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Filipescu said:

Ključna reč :D. Izjava je suštinski tačna, jer nema kartice koja to "neodrađuje" (loše). 

Ja mislim da si u pravu, i da ustvari to neko originalno znacenje te reci, koja je se veoma mnogo upotrebljava u svakodnevnoje komunikaciji...

Link to comment
Share on other sites

@Majda kao i obicno hvala na iscrpnom tehnickom “seciranju” DACa! Nisam nesto vican sa te strane pa mi komentari ovog tipa odlicno dodju za edukaciju. Konkretan DAC nisam slusao osim sto sam eto procitao po netu prilican broj pozitivnih komentara pa mi je zato zapao za oci.

Puno pozdrava!

G

Link to comment
Share on other sites

Ja sam sastavio jedan 32bit PCM (I2S) i DSD diskretni dac. Dual mono, balansirani i PCM i DSD. (na fotografiji  je bez interstage trafoa, izlzanog buffera, i USB/I2S/DSD interfejsa. Nije me mrzelo da uradim point to point. :oops: Namerno sam radio sa 5V napajanjem i "velikim" integralnim logickim kolima. Ide do 384KHz SR dalje nisam isprobao... Ovih dana ga pakujem u kutiju.

IMG_4171.JPG

Link to comment
Share on other sites

Ja sam sastavio jedan 32bit PCM (I2S) i DSD diskretni dac. Dual mono, balansirani i PCM i DSD. (na fotografiji  je bez interstage trafoa, izlzanog buffera, i USB/I2S/DSD interfejsa. Nije me mrzelo da uradim point to point. :oops: Namerno sam radio sa 5V napajanjem i "velikim" integralnim logickim kolima. Ide do 384KHz SR dalje nisam isprobao... Ovih dana ga pakujem u kutiju.
IMG_4171.JPG.ae11b4e5523f9ad78cf55a3a808a3234.JPG


Hej pa ovo smo slusali. Kako ce svirati kod tebe kuci mogu samo da zamislim. Kazi mi to je DSD 1-bit?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...