Jump to content


Predlog za auto radio


Ružić Slavoljub

Recommended Posts

Kupio bih nov a moze i polovan auto radio uredjaj.Bitno je da je bar 4 X 50 W,da ima USB ulaz,da mu se skida prednja ploca.Sto je jako vazno,da lepo svira i da je sto jednostavniji i pregledniji za upotrebu.Ne treba da strimuje ili da se spaja sa telefonima.

Svirace sa fabrickim FIAT-ovim srednjacima u tabli i sa Infinity 9603 i pozadi.Kasnije ce dobiti pojacako snage u gepek + subwoofer.

Dakle,predlozite nesto novo a moze i polovno sto lepo svira ( to je prioritet ) da bude do 10000,oo a da kupim ovde kod nas.

Ispao sam iz trendova jer nista nisam kupovao skoro 15 godina pa ne znam sta da trazim.

Hvala

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Evo ja kupio ovo :

Sony jsd 520.

Lep,jednostavan,svira lepo i jeftin.Ne volim komplikovan radio u automobilu pa mi ovaj odgovara a i pregledan je.Prvo sto me je iznenadilo je obilje snage ali i kvalitet zvuka.Pustio sam mu sa telefona signal preko bt i jako se prijatno iznenadio.Al stvarno lepo svira. Mocno,cisto...Bt signal hvata sa skoro 10 metara.Sutra cu da probam kako radi preko flesa i kartice.Ono sto nije bas kako treba je prijem radio stanica.Tanak je na tjuneru.Slabo hvata i tesko pronalazi radio stanice.Auto poseduje fabricku antenu.Inace nema CD citac pa je upola manji i jeftiniji.Meni i ne treba.

Najveca vrlina mu je cena.Kupio sam ga za 25 eura !

Ja sam prezadovoljan i mogu da vam ga preporucim.Ko nece puno para da da a hoce vrlo pristojan zvuk,evo resenja !

s-l1600.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ako ti je slab prijem stanica, proveri da nije slučajno uključeno nešto što se najčešće zove local. Time se tjuner setuje da se zaustavlja samo na najjačim stanicama, te dok radi search, izbegava one slabije. Isključenjem tog nekog local (može drugačije da se zove od uređaja do uređaja), osetljivost se povećava.

Takođe, proveri kakva ti je antena, i da li je dobro povezana.

Link to comment
Share on other sites

7 sati ranije, NShappy said:

Ako ti je slab prijem stanica, proveri da nije slučajno uključeno nešto što se najčešće zove local. Time se tjuner setuje da se zaustavlja samo na najjačim stanicama, te dok radi search, izbegava one slabije. Isključenjem tog nekog local (može drugačije da se zove od uređaja do uređaja), osetljivost se povećava.

Takođe, proveri kakva ti je antena, i da li je dobro povezana.

Antena je ok. Na njoj je radio do nedavno JVC malo stariji i vrlo solidan radio aparat. Hvatao je stanice jako dobro. Interesantno da je osetno lošije svirao i bio primetno slabiji. JVC sa uključenim Loudnesom svira tanje o SONYa sa isključenim Loudnesom i pritom SONY ima detaljniji zvuk i puniji bas.

A ta funkcija "local" mi je uključena iako ne znam čemu služi. Isključuću je.

Link to comment
Share on other sites

7 sati ranije, alI_Zée said:

Најзад.  :thumbsup2

:D

Pa nije bila frka. Auto slabo vozim a radio je dosad u njemu stari JVC. Zamenuo sam ga samo zato što nema USB a i riknuo mi je CD na njemu. Naravno,crko mu je laser. Interesantno,to mi je 4 - ti laser za poslednjih 6 godina na različitim plejerima.Definitivno sam digao ruke od CD -a.

Link to comment
Share on other sites

13 sati ranije, Peter said:

A ta funkcija "local" mi je uključena iako ne znam čemu služi. Isključuću je.

Da, isključi LOCAL pa probaj tada kako hvata stanice.

Nego, gde bre piše da je Sony? Po netu, nalazi se taj JDS520, ali nigde ne spominju da je to Sony, što i nije, jel?!?

Samo ovaj lik na KP ima sliku gde ima Sony logo na uređaju? Jel on to sam zalepio? :P

Neverovatno dokle će da idu trgovci sa KP.  :D

Link to comment
Share on other sites

Nego,skoro sam vozio kombi sa fabrickim radiom i slucajno slusao Radio "S".Radio je svirao bez prekida a frekvencija se menjala.Nije mi bilo jasno kako i hteo da pitam ovde.U medjuvremenu sam pronasao na net-u pa hocu da podelim sa vama.

http://www.radios1.rs/listen/3/Automobil

Verovatno ta mogucnost postoji i sa drugim radio stanicama.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...