Jump to content


Neotech NEMOI 1220 i Furutech FT111 (G)


Alek5

Recommended Posts

Zdravo svima.

Stigla mi je zica Neotech NEMOI 1220, takodje i konektori Furutech FT111 (G). Ceo proekat nije nimalo jeftin, ali sam se ipak odlucio da sam uradim ovaj interkonekt.

Treba mi pomoc?? Da li shirm treba vezati na pocetnom delu usmerenje, na konektoru ( - )..? ili je dovoljno samo vezati + i - kabla..?

Evo fotografije... i rukavice su spremne.. :)

 

3.jpg

2.jpg

Link to comment
Share on other sites

 Dovoljno je samo + i - , ali slobodno si ostavi oklop "u zraku", pa se možeš naknadno s time igrati.

Ako će dobro raditi to će se odmah čuti, ili barem dok se usvira kako treba (pa se onda može spojiti oklop, pa vidjeti kako utječe), a ako neće, oklop ga neće "spasiti".

Osobno, nemam baš dobra iskustva s oklopima na bilo kojoj vrsti kabela u hifiju.

Link to comment
Share on other sites

 Dovoljno je samo + i - , ali slobodno si ostavi oklop "u zraku", pa se možeš naknadno s time igrati.
Ako će dobro raditi to će se odmah čuti, ili barem dok se usvira kako treba (pa se onda može spojiti oklop, pa vidjeti kako utječe), a ako neće, oklop ga neće "spasiti".
Osobno, nemam baš dobra iskustva s oklopima na bilo kojoj vrsti kabela u hifiju.
Kada i ako odluči da spoji oklop , kako to da uradi ? Da ga poveže na oba kraja , ili samo na jednom ? Ako povezuje na samo jednom kraju na kom ?

Послато са LG-D855 уз помоћ Тапатока

Link to comment
Share on other sites

Predlažem spajanje širma odmah u startu na strani izvora. Ako se ne poveže moguće je da se pojavi čujno pražnjenje oklopa prema vodovima plusa i minusa u vidu tihog puckanja, kao sa vinila. Moguće da se to na tom kablu i neće dogadjati.

Svakako će zvuk imati naglašeniju visinu, ako se ne veže širm. 

Srećan rad. 

Link to comment
Share on other sites

Povezivanje kabla je bilo veoma tesko, zato sto je kabal f10 i konekcije su otvora f10, pa kabal jedva prolazi kroz prsten, koji treba proci par centimetara, pa se nakon povezivanja vrati na konekciju. Prvo sam probao vezivanje + i - kabla na konekcijama, bez shirma. Na prvo slusanje, lepo, cisto. Treba verovatno vremena da se sve malo usvira. Za sada to veoma lepo zvuci. Nakon par dana cu probati vezati shirm na jednom kraju, od izvora, kako ide usmerenje, pa cu videti da li se nesto desava, na bolje ili na gore. :)

Link to comment
Share on other sites

47 minuta ranije, ZoranF said:

Kod neotech kablova širm se spaja s masom na strani pojačala dok je na strani izvora masa spojena bez širma . Po uputstvu za sličan kabel ( bakarni vodiči ) objašnjenje je ovdje : https://www.hificollective.co.uk/wire/neotech-rectangular-interconnect-cable-nemoi-5220.html

Nije to univerzalno za Neotech.  Na primer za ovaj kabl preporuka je potpuno suprotna:

https://www.hificollective.co.uk/wire/neotech-nei-3004-interconnect-cable.html

Link to comment
Share on other sites

Da li strana sa nižom impedansom može da igra neku ulogu u efikasnijem odvodu štroke sa širma?

Ili je isključivo konstrukcija kabla ta koja diktira usmerenost uzemljavanja?

Ono što sam ja pohvatao je preporuka da pravac kretanja elektrona u širmu bude suprotan pravcu kretanja elektrona signala. Zato se i zove pseudo balansirana veza, jer se u punoj balansiranoj vezi (XLR) pušta i deo signala u kontra smeru pa dolazi do potpunog anuliranja smetnji. Tako sam ja tu priču razumeo, ali samo imam iskustva sa RCA pseudo vezama pa bih voleo da neko bolje objasni celu konstrukciju i jednog i drugog tipa veze.

Link to comment
Share on other sites

RCA wiring:
RCA Plug at the pre-amplifier end: screen + blue conductor to RCA earth. Red conductor to RCA signal.
RCA Plug at the amplifier end: blue conductor - RCA earth (screen cut short, not connected). Red conductor to RCA signal.

Ovo bi bila i moja preporuka.

Link to comment
Share on other sites

Hahahaha baš smešno!

A poenta je šta, da sam ja glup, a ti si pametan. Kako tipično i nadobudno.

Ok ja sam glup, a ti superiorna vrsta uzvišenih bića koja čuva u najvećoj tajnosti svetu pamet vezivanja širma na konektor. 

Kad si tako pametan ti onda pomozi čoveku sa korisnim savetom i verovatno naučno tehničkim obrazloženjem na 80 stranica teksta na enkleskom, ili još bolje na francuskom, kako bi iz tog nebeskog iskustva i znanja sa kojeg pljuješ, i mi mali ponizni miševi nešto naučili od te blistave svepameti. :klanjanje

Sram te bilo. 

Link to comment
Share on other sites

14 minuta ranije, Father said:

Kad si tako pametan ti onda pomozi čoveku sa korisnim savetom i verovatno naučno tehničkim obrazloženjem na 80 stranica teksta na enkleskom, ili još bolje na francuskom, kako bi iz tog nebeskog iskustva i znanja sa kojeg pljuješ, i mi mali ponizni miševi nešto naučili od te blistave svepameti. 

Ма довољно је и на српском за почетак.  ;)

15 minuta ranije, Father said:

Sram te bilo. 

Е нека си му рек'о.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Father said:

Hahahaha baš smešno!

A poenta je šta, da sam ja glup, a ti si pametan. Kako tipično i nadobudno.

Ok ja sam glup, a ti superiorna vrsta uzvišenih bića koja čuva u najvećoj tajnosti svetu pamet vezivanja širma na konektor. 

Kad si tako pametan ti onda pomozi čoveku sa korisnim savetom i verovatno naučno tehničkim obrazloženjem na 80 stranica teksta na enkleskom, ili još bolje na francuskom, kako bi iz tog nebeskog iskustva i znanja sa kojeg pljuješ, i mi mali ponizni miševi nešto naučili od te blistave svepameti. :klanjanje

Sram te bilo. 

Bez imalo srama Vam se zahvaljujem na lepim rečima koje ste mi uputili. Ne prihvatam ono što ste napisali da sam ja napisao za Vas. To je, već, Vaše delo. Ne pada sneg da prekrije breg...

Link to comment
Share on other sites

Kontaktirao sam Neotech za informaciju, ako smo se dobro sporazumeli, treba vezati stranu od izvora ka AMP-u.
Tako da cu probati vezati širm sa strane izvora. Mozda bude neke razlike. Mada slusam NEMOI 1220 ovih dana bez povezanog širma, to radi fantatsicno. Kristalno jasno i veoma cisto. Nakon probe za shirmom, javicu utiske, mozda ce nekome znaciti moje iskustvo.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

@Kibo Neotech NEMOI 1220 sam narucio direktno iz fabrike, cena nije nimalo mala, ali je vrhunski kabal. Kristalno cisto radi, tako dobro izbalansiran da nisam mogao verovati da moze srebro tako dobro raditi. Ja sam zeleo sa Furutech Ft111 konekcijama da uradim kabal i mislim da vredi svaki ulozeni dinar. Stereo kabal 0,75m me je kostao preko 300 eura sa konekcijama. Problem je transport na svu tu cenu, DHL me je kostao 60$, tako da, mozda po toj ceni mozete dobiti i kod nas ako neko ima od distributera. Ja sam trazio, ali ga nije nigde bilo kod nas.
Jos slusam bez povezanog shirma na jednom kraju i to radi veoma lepo, ovih dana cu povezati shirm na masu, pa cu videti kolki je pomak u zvuku. Generalno, meni je bio potreban XLR kabal, ali su Furutech konekcije XLR preskupe, tako da za sada slusam RCA, dok ne nadjem resenje za XLR konekcije.

Pri kraju je i RCA kabal od Auric zice, sa Vibor konekcijama, ne znam da li je neko cuo za tu firmu, ali konekcije opravdavaju cenu na trzistu.  Mozda otvorim novu temu sa prilozenim fotografijama, sigurno ce nekom koristiti.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...