Jump to content


Benchmark AHB 2 i DAC 3 L


ScepanBG

Recommended Posts

1 sat ranije, Filipescu said:

Jel moze na cekove? :lol:

Može za tebe na rate. :)

Svejedno da li bi hteo ili ne. Ja lično bi uzeo bilo kakav strujni u ovoj klasi i čisto probao. Čisto da vidiš dokle može amp da gura u kvalitetu. Uporediš ga sa ovim jefitinijim pa da imaš tu informaciju u glavi.

Ovo ti govorim iz iskustva jer sam potrošio i vreme i novaca u kupovini ovih jeftinijih. Da sam znao onda, odma bi skupljao pare za bolje i nebi kupovao jeftinije jer su mi bili svo vreme usko grlo u sistemu.

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, vdzele said:

Ovo ti govorim iz iskustva jer sam potrošio i vreme i novaca u kupovini ovih jeftinijih. Da sam znao onda, odma bi skupljao pare za bolje i nebi kupovao jeftinije jer su mi bili svo vreme usko grlo u sistemu.

:D Su ti jeftini Ansuz sa oglasa? :D

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, vdzele said:

Može za tebe na rate. :)

Svejedno da li bi hteo ili ne. Ja lično bi uzeo bilo kakav strujni u ovoj klasi i čisto probao. Čisto da vidiš dokle može amp da gura u kvalitetu. Uporediš ga sa ovim jefitinijim pa da imaš tu informaciju u glavi.

Ovo ti govorim iz iskustva jer sam potrošio i vreme i novaca u kupovini ovih jeftinijih. Da sam znao onda, odma bi skupljao pare za bolje i nebi kupovao jeftinije jer su mi bili svo vreme usko grlo u sistemu.

Hvala na ponudi, ali sada svakako moram da oladim... :thumbsup2

A sa Očevim hi9 sam više nego zadovoljan. Glatko je dobio na uporednom tekstu strujaš od 800 Eura. Tako da ne planiram da menjam proizvođača ;)

Link to comment
Share on other sites

2 minuta ranije, Filipescu said:

A sa Očevim hi9 sam više nego zadovoljan. Glatko je dobio na uporednom tekstu strujaš od 800 Eura. Tako da ne planiram da menjam proizvođača ;)

Ooooo hvala dragi kolega! Neka se malo krčka sa tim svičerskim napajanjem. Možda ga i opravi malo. :D

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, Филип said:

Cestitke na prinovi, pojacalo izgleda sjajno, a pretpostavljam i da zvuci tako. 

U zdravlju da te sluzi i dobre se muzike naslusao na njemu!!

Hvala imenjace! Odusevljen sam idejom da nesto velicine kutije decijih cipela svira ovako. O prostoru koji nezauzima i da ne govorim. Zena odusevljena :D

 

1 sat ranije, microfarad said:

AHB2 je jedna od retkih sprava, koje bih hteo da čujem, sa svojim kutijama. Kada se uređaj usvira, očekujem malo više impresija o njemu. Nek je sa srećom novi ljubimac kolega Filipesku i svako dobro:):wave2

Hvala ! Kada budem u naletu sa njim u Bg, mozda i navratim, pa da poslusamo Tannoy-e :thumbsup2.

Kako ce malo vise vremena za slusanje biti tek za vikend, mogu preneti samo jutrasnje utiske, posle polasatnog slusanja pre posla. Sistem je ukljucen juce i pusten da svira ceo dan i celu noc i jutros sedoh da ga poslusam. Pustih Yo Yo Ma - The Essential za lagano budjenje i cuh nesto sto nikada ranije nisam. Pri tome ne mislim na ovaj konkretno snimak, vec generalno. Radi se dakle o neverovatnom nivou detaljnosti celog frekventnog opsega, ali koji je toliko opusteno i prirodno inkorporiran u celokupan zvuk, da uopste ne skrece paznju na sebe. Pri tome, ne podnosim sisteme gde je analiticnost na ustrb muzikalnosti. Numere sa simfonijskim orkestrom su me odvele u koncertnu dvoranu... Dakle, prvi utisci obecavaju!

Nadam se da cu uskoro stici da predstavim sistem kako dolikuje, pa bih se tamo verovatno dodatno raspisao o zvucnim utiscima :wave2.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Filipescu said:

Radi se dakle o neverovatnom nivou detaljnosti celog frekventnog opsega, ali koji je toliko opusteno i prirodno inkorporiran u celokupan zvuk, da uopste ne skrece paznju na sebe.

E to je ta nijansa sive u kojoj ima svih boja u pravom odnosu i snazi.

Ono za suprugu je super fora. Verujem da si joj rekao da ti je čak ostalo love od prethodnog pojačala da je vodiš na izlet. :lol::P:lol:

Ajd u zdravlje ... :beer

Link to comment
Share on other sites

8 minuta ranije, Father said:

E to je ta nijansa sive u kojoj ima svih boja u pravom odnosu i snazi.

Ono za suprugu je super fora. Verujem da si joj rekao da ti je čak ostalo love od prethodnog pojačala da je vodiš na izlet. :lol::P:lol:

Ajd u zdravlje ... :beer

Logika je jasna. Pojacalo je tri puta manje od eci-3, samim tim i 3 puta jeftinije :1038:

Link to comment
Share on other sites

3 minuta ranije, microfarad said:

Filipesku dobrodošao si kad dođeš u BG. Sa kolegom Fatherom i njegovim žicama obavezno!:):cheers

Hahahaha, .... juče me zove kolega sa jedne "insein" seanse .... evo javlja se i poziva na druženje. c,c,c,c,  koliko smo mi svi otkačeni, da samo naše žene znaju tu stranu koju ljubomorno prikrivamo ... :D

Živi bili i nikada ne porasli! :P

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Dobre sprave uglavnom duze vreme budu na listi - uglavnom dok ne "zastare" izlaskom novog modela.

Recimo, Parasound Halo A 31 je od kada se pojavio 2012. godine na A listi (najavljen 2012., usao 2013.) za surround komponente kao 3-kanalna verzija A 21 (malo slabija od njega u stereo rezimu zbog slabijeg napajanja po kanalu). JC 1 i ne znam otkad je na listama posto online arhiva krece od 2012. godine - vrlo verovatno jos od 2003. kada je radjen review. Ne znam da li je A 21 ikad bio na toj listi - mada bi bilo puno da u istoj kategoriji imaju 2 pojacala. Parasound HINT je dobar primer kako komponenta ispada sa liste - od same pojave je na A listi integralaca, a ispao je jer ga je nasledio HINT6.

Elem...

Htedoh reci da ce i AHB2 biti na A listi 100% dok ne stigne njegov naslednik.

Link to comment
Share on other sites

Inace, Stereophile mi je mozda i najrelevantniji magazin i postujem njihove liste komponenti. 

Cisto da se vidi koliko su A lista i B lista blizu jedna druge - isecak iz review-a NAD-a M22 koji je "za dlaku" ispao sa A liste, a gde se vidi poredjenje sa AHB2.

"It is the very model of a modern class-D amplifier!" A "slight loss of delicacy" keeps the M22 from Class A, feels KR. (Vol.39 No.3 WWW)

https://www.stereophile.com/content/recommended-components-2018-edition-power-amps

Comparisons
Direct stereo comparisons of the M22 with the other amps revealed two issues in the NAD's sound: The soundstage was slightly shallower and it seemed a bit closer to the listening position. I heard little to distinguish the M22 from Parasound's Halo A 31 except that the NAD lacked a tiny bit of warmth and soundstage depth. Those same differences were greater with McIntosh Laboratory's MC-303, but even so, saying which was more accurate will entirely depend on the choice and placement of speakers and the room's acoustic, and even more on your taste in sound. The Benchmark AHB2 set itself apart from the other three amps with its copious soundstage depth and a slightly more distant presentation, but while I felt an abiding sense of its accuracy and neutrality, it failed to be as lively or exciting as the NAD.

https://www.stereophile.com/content/nad-masters-series-m22-power-amplifier-page-2
Link to comment
Share on other sites

31 minuta ranije, Delija said:

Dobre sprave uglavnom duze vreme budu na listi - uglavnom dok ne "zastare" izlaskom novog modela.

Recimo, Parasound Halo A 31 je od kada se pojavio 2012. godine  na A listi za surround komponente kao 3-kanalna verzija A 21 (malo slabija od njega u stereo rezimu zbog slabijeg napajanja po kanalu). Parasound HINT je dobar primer kako komponenta ispada sa liste - od same pojave je na A listi integralaca, a ispao je jer ga je nasledio HINT6.

Elem, htedoh reci da ce i AHB 2 biti na A listi 100% dok ne stigne njegov naslednik.

Da, biće sigurno na toj listi dok ne izadje naslednik. Ovde su na listi za 2018 pored Benchmarka dodali i 3 oznake za dolar što znači da je odličan u odnosu cena/kvalitet. Zato sam i postavio. Iz priče sa Nenadom Napijalom i Acom Ribonom, Benchmark je za njih apsolutno najbolja moguća kupovina za tu cenu :) Mene je oduševio zvukom u kompletu sa Benchmark DAC 3 L sa slika koje sam postavio i kod Ace Ribona i kod Nenada Napijala.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...