Jump to content


Benchmark AHB 2 i DAC 3 L


ScepanBG

Recommended Posts

Slusao sam B. Amp i dac jednom prilikom. Doduse voma kratko nesto manje od sat vremena. Prostorija je bila relativno mala i bio sam blizu zvucnika. Pojacalo mi je delovalo veoma dobro. Cak odlicno, kada se uzmu u obzir zapremina i masa. Dac je po mom misljenu osetn o losiji u odnosu na amp. Klasicno je preostar. ALI u odnosu na druge daove iz tog cenovnog ranga pa i mnogo skuplje - manje pati od klasicnih fenomena koji se pojavljuju kod tih uredjaja...

Amp je isporucivao vise nego dovoljno snage. Po mom misljenju? Zvuk neutralan i bogat (ako se oduzme sound signature daca). Kod ampa nisam primetio onaj prekidacki efekat mos fet ampova, sto je i logicno posto ima klasicne BJT u izlazu. Ampe se nije previse grejao ALI je bio ipak zagrejan. To se komotno moglo drzati rukom, a temperatura je bila uniformno rasporedjena kako na hladnjacima tako i na kompetnoj sasiji. Amp je na ruku delovao mnogo masivniji nego sto mu je stvarna masa? Verovatno zbog maksimalno redukovane zapremine? Izgled vrlo dobar, izrada odlicna kao i hardware. Odmah sam primetio da su ivice rebara hladnjaka zaobljene i obradjene :) tako da ne se ne usecaju u ruku. Skoro kod svih ampova koje sam slusao a gde je to bio slucaj, ampovi nisu bili losi - naprotiv.

Od pojacala koja imaju switch napajanjeslusao sam 3-4 primerka, I ovaj amp koji doduse ima SAMO switch napajanje ALI ne i izlazni deo, mozda najbolje zvuci? (NuForce, Ncore400, itd medjutim imaju i pojacavacki deo u D klasi tako da to ipak nisu ampovi iste kelase u tehnoskom smislu).

Ima jos jedna veoma vazne stvar karakteristicna za novu bench verziju. To su specijalno dizajnirani i osmisljeni uredjaji. Osnovni zadatak projekta i krajnji cilj je bio da se maksimalno koliko savremena tehnologija dozvoljava, smanji zapremina i masa uredjaja. Posle toga je na drugom mestu kvalitet zvuka. U toj bipolarnoj relaciji potrebno je posmatrati ove uredjaje. To su dizajneri i inzinjeri iz benc. odlicno uradili.

Oba ova uredjaja staju u neseser, koji nije bas lagan kao pero, ali se ipak moze nositi bez nekog veceg zamora. Na taj nacin se dobija element mobilnosti i lake prenosovosti uredjaja. TO nije slucaj kod 99.99% opreme tog ranga i kvaliteta reprodukcije i izrade. Sve ovo odredjuje centralnu target grupu kupaca ovih uredjaja. Profesionalna namena i laka prenosivost. Muzicki producenti, DJing, Film Sound production, Advertising audio, itd. To su profesionlaci koji ako su uspesni u svom poslu, vlo lako i da ne osete izdvoje ovu vecu sumu novca za ove uredjaje. To je njim kao kada dete kupuje sladoled na ulici... I onda imaju custom hardware koji u vezi sa laptopom i manjim zvucnicima postaj dovoljan za rads na terenu... Isto tako ovaj set moze biti i baza za merenje zvucnika, licni monitoring masteringa na koncertima itd.

Ali ima jos jedna stvar koju je potrebno uzeti u obzir. Ako se pogleda unutrasnjos pojacavaca, pored odlicne izrade moze se videti i mnostvo elemenata. Izuzetno veliki brj elemenata i posebnih celina i modula. Elementi su sigurno kvalitetni tu nema dvojbe, medjutim tako veliki broj elemenata uzasno povecava verovatnocu kvara. A kada se to desi, onda se uredjaj mora polati u fabriku, Posto je specificne konstrukcije cak i ako je majstor odlican tesko ce ga poraviti, dijagnostifikovati kvar i imati originalni element za zamenu. Takve i najmanje intervencije ce biti skupe, prilagodjene ceni uredjaja i sa dodatim troskovima transporta i rizika koji transport u dva smera dodatno uvodi. Trajace minimum 2 nedelje ili vise. Slicno ali manje izrazeno, vazi i za dac, koji je maestralno spakovan u izuzetno malu kutiju visine za par milimetara dizom od visine mreznog konektora... Recimo kod cevnih ampova je pouno drgacija situacij skoro po svim aspektima: mali broj elemenata, laka zamennljivost osnovnih elemenata, laka reparacija... Ali i mala snaga, velika masa, losa mobilnost i osetljivost pri transportu...

Link to comment
Share on other sites


Ali ima jos jedna stvar koju je potrebno uzeti u obzir. Ako se pogleda unutrasnjos pojacavaca, pored odlicne izrade moze se videti i mnostvo elemenata. Izuzetno veliki brj elemenata i posebnih celina i modula. Elementi su sigurno kvalitetni tu nema dvojbe, medjutim tako veliki broj elemenata uzasno povecava verovatnocu kvara. A kada se to desi, onda se uredjaj mora polati u fabriku, Posto je specificne konstrukcije cak i ako je majstor odlican tesko ce ga poraviti, dijagnostifikovati kvar i imati originalni element za zamenu. Takve i najmanje intervencije ce biti skupe, prilagodjene ceni uredjaja i sa dodatim troskovima transporta i rizika koji transport u dva smera dodatno uvodi. Trajace minimum 2 nedelje ili vise.

Post nije dugačak već sveobuhvatan.
Dugačak je za onoga ko je znao ovo sto ste izneli a za nas ostale mislim da je samo jako informativan i koristan.
Meni je izuzetno bio koristan jer mi je konačno razresio dilemu u vezi sa kupovinom amp Benchmark ABH2.
Ovo sto ste naveli je za mene sasvim dovoljan razlog da odustanem od nabavke, koliko god da je amp dobar-odličan (a izgleda jeste) i koliko god da bi po specifikacijama odgovarao mojim zvucnicima.
Majda, zahvaljujem na analizi.
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Delija said:

Jel to znaci da treba i dalje da vozimo Golf "dvojku" jer na njemu jedva da ima nesto sto moze da otegne papke, a i kad otegne svaki majstor ume da ga popravi? :)

Nije bas pametno poredjenje... :( Ko je uopste spominjao automobile? I ostale gluposti... Pogresan zakljucak je izveden.Totalno.

Link to comment
Share on other sites

8 minuta ranije, Delija said:

Jel to znaci da treba i dalje da vozimo Golf "dvojku" jer na njemu jedva da ima nesto sto moze da otegne papke, a i kad otegne svaki majstor ume da ga popravi? :)

Изгледа да је тако, враћају се осамдесете/деведесете.  :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Filipescu said:

Ja svakako ne bih savetovao ovo pojačalo nekom ko jedva može da ga priušti uz velika odricanja...

Sa registracijom uređaja, dobija se garancija od 5 godina, što mislim da je više nego ok i pruža određenu sigurnost čim je i proizvođač bio spreman da je da.

Da sigurno 5g je i vise nego dovoljno. U pricipu ovo sto sam naveo ce se retko desiti. Narocito kod vas u Austriji ili u USA. Gde je mreza stabilna. Mislim da je kod Nas u Srbiji, mreza nestabilnija? Naravno da pouzdan rad zavisi i od kulture koriscenja... (Samo je verovatnoca da do toga dodje zbog povecanog broja elemenata neznatno veca.., To sam naucio od jednog Inzinjera koji je sebi hteo nabaviti neki fenomelan amp svajcarske poznate firme, karakteristican po tamno roze frontu, 5 cifara u broju cene, a njemu nije bio nikakav problem da to plati... Rece mi da amp ima 3000 delova itd itd...)

Mislim da je ovaj amp namenjen izuzetno probirljivim, profesionalcima kojima je potrebna mobilnost i mala dimenzija (zbog toga je i zvuk tako dobar :). A koje ne interesuje koliko nesto ima garanciju i koliko kosta. Koje ne interesuje koliko uredjaj ima delova i koji ga ako se nesto na daj boze pokvari sigurno nece slati na popravku vec ce ili kupiti novi isti takav ili neki drugi ili ce od bencha dobiti novi u roku od 4 dana uz izvinjenje...

A takvih sigurno ima mnekoliko hiljada. HiFi useri definitivno nisu beznacajna grupa, ali nisu primarna grupa. I oni ce se odluciti na kupovinu upravo po preporukama ovih iz prve, profesonalne grupe.

Link to comment
Share on other sites

Svi bi trebalo da se vrate na Zastavu jer se lako popravlja i ima delova, a i svi 'majstori' 'znaju' da je 'poprave'.

Tako isto tv u boji ne valja jer kvari oci, gledajmo svi u crno-beli lampaski tv jer je to 'true vintage' uzivanje, a i svaki 'majstor' 'ume' da ga 'popravi'.

Da ne nastavljamo dalje sa analogijama, ima ih...

Na kraju, zasto bi neko uzimao pare na novim tehnolohijama koje daju rezultate, kad moze da se jos uvek otima na tehnologijama starim 100ak godina?

Link to comment
Share on other sites

Problemi potencijalni sa eventualnom popravkom Benchmark ABH2 ampa, nisu za zanemariti.
Skoro sam razgovarao sa poznanikom koji ima Quad ESL 57 i koji ih je reparirao u Engleskoj u firmi One Thing Audio.
To su, bile muke tantalove poslati panele (tretira se kao nekakav tip izvoza pa posto ima više panela trebalo je da dokaze da nije komercijalni posao jer to su onda neke druge procedure) naravno i pri povratku panela-uvozu slično i gore.
Ništa sa našom državom nije lako i jednostavno, osim kupovina i plaćanja carine na kupljeno (punjenja budžeta).
Za obične ljude, kakav sam i sam, veliki je minus ako eventualnu popravku ne mogu realizovati u Srbiji (uvoz dela se podrazumeva zbog čega i jeste bitno da delovi nisu custom design).
Garancija od 5 godina je pristojna ali u poređenju sa 20 godina garancije za Bryston pa i ne baš.
Naravno ovo su samo moji zaključci. Mogucnosti i sposobnosti svakome od nas određuju planove, domet i poteze koje preduzima.

Link to comment
Share on other sites

Svi bi trebalo da se vrate na Zastavu jer se lako popravlja i ima delova, a i svi 'majstori' 'znaju' da je 'poprave'.
Tako isto tv u boji ne valja jer kvari oci, gledajmo svi u crno-beli lampaski tv jer je to 'true vintage' uzivanje, a i svaki 'majstor' 'ume' da ga 'popravi'.
Da ne nastavljamo dalje sa analogijama, ima ih...
Na kraju, zasto bi neko uzimao pare na novim tehnolohijama koje daju rezultate, kad moze da se jos uvek otima na tehnologijama starim 100ak godina?

Niko ne govori o tome da se treba vratiti na tehnoloski zastarela rešenja nego se govori o rešenjima primerenijim Srbiji dok je još uvek tretirana kao zemlja svetski parija.
Ulaskom u EU mnoge stvari bi trebalo za pojedinca da budu olakšane (pa i ovakve).
Ovo je samo jedan način razmišljanja ali (iz iskustva) nije za prenebregnuti navedeno.
Link to comment
Share on other sites

Analogije kroz primere se prave iz dva razloga, ili onaj koji nesto objasnjava ne zna da to objasni (tu se koriste neadekvatne tj pogresne analogije) ili se kroz adekvatne primere objasnjava nekome ko o datoj problematici nema potrebna znanja. Postoje i nesrecni slucajevi koji su kombinacija prethodnih.

Link to comment
Share on other sites

@Majda

Jako si lepo sročio sve to. Nešto od toga sam i ja hteo da kažem, međutim nisam umeo :)

Ti i ja smo razmenjivali utiske posle prvog blic slušanja i tada smo se obojica složili da je DAC malo preoštar. 
Međutim, sad već nisam siguran. Posle nekoliko dana slušanja deluje mi izuzetno uravnoteženo, sa dosta malo oštrine.
Mislim da je DAC i amp potrebno posmatrati kao jedinstvenu celinu, obzirom da su tako zamišljeni da rade.
Mislim da bi nekorektno bilo porediti sa bilo kakvim cevnim uređajima, obzirom da totalno drugačiji koncept i filozofiju zvuka. U poređenju sa brand name SS uređajima iste cenovne klase, mislim da je zaista odličan.

Za servisiranje se slažem, definitivno može biti problem ukoliko do kvara dođe, međutim nadam se da je to ozbiljnijeg kvaliteta od consumer klase mašina za veš i da to može potrajati duže.

Link to comment
Share on other sites

@nackom , tako je nema sta... Ali bez nekog dogovaranja smo se slozili i da se amp pokazao kao odlican. Ti si posle toga to vise slusao i anlizirao tako da je tvoj utisak merodavniji u tom smislu.

Sto se tice eventualnog servisiranja, i to sigurno njima nije nikakv problem posto najverovatnije nece menjati pojedinacni deo nego komplet plocu ili ceo modul koji j prethodno vec testiran i spreman za ugradnju?

Medjutim ovo sto navodi @Srecko , to oko administrativnih potencijalnih problema, kada smo mi ovde u pitanju, jeste cinjenica. Kao i troskovi transporta i osiguranja, u oba smera koje snosi podnosilac za garanciju.

A naparavio sam poredjenje sa cevnom tehnologjom, ne u smislu zvuka, (i u potpunosti se slazem sa tobom da su to totalno razlicite klase zvucno), vec samo da bi ilustrovao mobilnost i malu zapreminu Bench. ampa. :)

BTW svako ko cuje taj amp, neminovno se zapita "Kako bi bilo da su mi sve komponente manje?" I posle toga pozeli da prekoncipira sopstveni sistem - na bazi manjih komponenti. Zgodnijih i na oko i za policu, a zvucno "masivnih". :)

Link to comment
Share on other sites

26 minuta ranije, Majda said:

@nackomackom, tako je nema sta... Ali bez nekog dogovaranja smo se slozili i da se amp pokazao kao odlican. Ti si posle toga to vise slusao i anlizirao tako da je tvoj utisak merodavniji u tom smislu.

Sto se tice eventualnog servisiranja, i to sigurno njima nije nikakv problem posto najverovatnije nece menjati pojedinacni deo nego komplet plocu ili ceo modul koji j prethodno vec testiran i spreman za ugradnju?

Medjutim ovo sto navodi @Srecko , to oko administrativnih potencijalnih problema, kada smo mi ovde u pitanju, jeste cinjenica. Kao i troskovi transporta i osiguranja, u oba smera koje snosi podnosilac za garanciju.

A naparavio sam poredjenje sa cevnom tehnologjom, ne u smislu zvuka, (i u potpunosti se slazem sa tobom da su to totalno razlicite klase zvucno), vec samo da bi ilustrovao mobilnost i malu zapreminu Bench. ampa. :)

BTW svako ko cuje taj amp, neminovno se zapita "Kako bi bilo da su mi sve komponente manje?" I posle toga pozeli da prekoncipira sopstveni sistem - na bazi manjih komponenti. Zgodnijih i na oko i za policu, a zvucno "masivnih". :)

deluje da si apsolutno siguran koliko poznajes "svakog ko cuje taj amp".....ja recimo nisam cuo taj amp ali neminovno se pitam sta ti pises o jednom uredjaju renomiranog proizvodjaca i nalazis mu "mane" koje svakog "normalnog treba da  odbiju".

to je uredjaj od proizvodjaca koji ima sve sertifikate,standarde,ateste....od tog uredjaja nikog nece ubiti struja,izgoreti mu kuca...,da li ti kad napravis i prodas nesto mozes te kriterijume da ispostujes i das garancije,bilo kakve.....

da ne govorim o dizajnu koji ja licno ni u garazi ne bi drzao (govorim o tvojim zvucnicima) i neminovno se pitam sta se desi kad nekom nesto slicno napravis i to crkne,bilo tvojom ili greskom korisnika ili proizvodjaca drajvera....proizvodjac drajvera ne postoji 30 godina (onda mota "majstor" lepi,krpi i napravi bolji nego nov),tebi nije dobro,grip....,otputovao si na tri meseca.....nervira te kupac i neces da mu se javis......ili mu to popravis i trazis 800evra......sve ovo bez ikakvog papira i sve ostavljeno na licni integritet i obraz i tumacenje potencijalne problematicne situacije.

neko ko je zasigurno dovoljno tehnicki obrazovan,komentar da nesto sto ima puno delova je podlozno kvarovima...uredjaj koji plocu popunjavaju i leme roboti,masine,kontrolu kvaliteta obavljaju cela odeljenja....u odnosu na nesto sto radi ziv covek podlozan psiho-emotivno-meteoroloskim uticajima...zice vire na sve strane izvan samog uredjaja,komsija ceo dan skidao hiltijem stare plocice i los lem,kontra faza....greska.Nemoguce a  iako se desi tu sam sredicemo.

 

tebe sam uzeo za primer,ne zato sto si bolji ili losiji od drugih,vec zato sto si na ovaj nacin komentarisao nesto sto je susta suprotnost onome sto ti i drugi DIY-eri radite.

da ne bude zabune ja cenim hand made sprave i imam ih puno u kuci .....odaberem nekog kome verijem i cije znanje cenim i ko je mladji od mene i ide na redovne sistematske preglede (pozdrav pilotu) i moze da zadovolji estetske kriterijume za stambeni prostor.....takvi uredjaji imaju odredjene prednosti u odnosu na fabricke,recimo zvuk,cena i .....tu je otprilike kraj.

Nikako ali nikako tim uredjajima prednost nije sigurnost koriscenja,pouzdanost,customer support,garancija,servisna mreza (osporavati ovo licnom,usmenom garancijom ne bih ozbiljno shvatao)......btw moji domace radinosti uredjaji imaju jako mnogo delova i nabavljani su kako se ko snadje (za razliku od benchmarka).

uredjaj koji ima 5 godina garanciju radice 10-15 bez problema (realno mnogo vise ali ajde) i dosta je za danasnju proizvodnju bilo cega ili mislis da treba da se proizvodi od kvalitetnih starudija pa da traje jos sledecih 40 godina.....

 

za los primer,velikog broja delova,sumnjive pouzdanosti,tesko ostvarive garancije,lose podrske si uzeo jedan izuzetan uredjaj koji cak i cenovno ,kao i svim drugim parametrima daje mnogo (ljudi od meni poznatog ukusa su ga slusali-vise njih),napredne je tehnologije i topologije,sa mnogo manje centimetara,kilograma,evra daje bolji zvuk- i ti si ga uzeo za primer-jako los primer,osim ako imas neki motiv.

 

a ovi sto samo sto nisu kupili benchmark ali posle tvog posta o velikom broju delova i povecanom statistickom verovatnocom za kvarom , vratili novcanik u dzep,a imaju vise od 14 godina....

 

zaboravio sam ono sto si naveo kao "prednost" bencha...mobilnost....ti i ja totalno drugi hi fi zivimo i slusamo.

opet ne mogu da se otmem utisku da si i u "hvaljenju"  pezorativno ise zrazio kao o opremi za terenski rad audio servisera,tehnicara...

mozda sam samo stekao pogresan utisak.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Majda said:

@nackom , tako je nema sta... Ali bez nekog dogovaranja smo se slozili i da se amp pokazao kao odlican. Ti si posle toga to vise slusao i anlizirao tako da je tvoj utisak merodavniji u tom smislu.

Sto se tice eventualnog servisiranja, i to sigurno njima nije nikakv problem posto najverovatnije nece menjati pojedinacni deo nego komplet plocu ili ceo modul koji j prethodno vec testiran i spreman za ugradnju?

Medjutim ovo sto navodi @Srecko , to oko administrativnih potencijalnih problema, kada smo mi ovde u pitanju, jeste cinjenica. Kao i troskovi transporta i osiguranja, u oba smera koje snosi podnosilac za garanciju.

A naparavio sam poredjenje sa cevnom tehnologjom, ne u smislu zvuka, (i u potpunosti se slazem sa tobom da su to totalno razlicite klase zvucno), vec samo da bi ilustrovao mobilnost i malu zapreminu Bench. ampa. :)

BTW svako ko cuje taj amp, neminovno se zapita "Kako bi bilo da su mi sve komponente manje?" I posle toga pozeli da prekoncipira sopstveni sistem - na bazi manjih komponenti. Zgodnijih i na oko i za policu, a zvucno "masivnih". :)

Moja zapažanja mi govore da ljudi pocnu da razmišljaju o manje gabaritnih uredjajima kada probiju granicu od 100 kg po zvucniku, koliko to paradoksalno zvučalo :)

Link to comment
Share on other sites

" Zli " amerikanci generalno kad nešto proizvode ili idu na pristupačnu cenu i pomalo sumnjiv kvalitet i ciljaju na šarane ili je cena za šišanje a kvalitet odličan . Izmedju skora pa nema .

Kao ilustraciju za prvi primer bih  naveo Peachtree audio koji je proizvodio zvučne i kvalitativne šitekse i onda pod pritiskom reklamacija preselio proizvodnjuiz Kine u Canadu i stvar pomalo doveo u red .... i dalje su zvučno inferiorni ali su barem napredovali u kvalitetu izrade .

Za drugi slučaj  ima  baš dosta dobrih primera ...npr Bryston  , Simaudio Moon (Canadaali to je to ) pa i Benchmark (USA)....to su vrhunske firme koje iako ne moraju po zakonu da daju produženu garanciju , jer je u USA obavezna proizvodjačka garancija samo 1 godina , ipak daju višegodišnju garanciju ...neki 20 godina , neki 5 ali ipak je to pokazatelj velike samouverenosti u kvalitet svojih proizvoda .

Koliko sam ja uspeo da pohvatam konce Benchmark je u USA stekao reputaciju malog ali agilnog i veoma inovativnog proizvođača koji fura neki svoj fazon pa kome se to svidi OK , kome ne, ima dosta drugih , većih i pomalo klasičnijih proizvodjača .

Mislim da ova Majdina opservacija ne bi trebala da bude prepreka da se neko odluči za ovaj komad opreme ako pod jedan, ima para  i ako mu se zvuk dopada .... 

Ja bih svakako savetovao da se isproba i nešto od novih snagaša u D klasi sa novim modulima ....rezultati neće razočarati a i cena bi trebala da bude možda čak i bolja ...

Apollon Audio 

Nord Acoustics

a bogami iz dobro obaveštenih izvora iz švice :D čujem da i naše gore list Acoustic Invader razvija  nešto na tu temu ...

Nova nCore jezgra ubijaju koliko dobro zvuče a pojavila su se i druga dobra rešenja ...tiha revolucija na polju pojačala snage je u toku , cene padaju , zapremina i masa takodje , ako je to uopšte i važno ...

Ja sam slušao Benchmark kombinaciju ali nemam finalni utisak ponajviše zbog zvučnika koji su bili nedorasli zadatku ... da je bilo nešto zanimljivo u tom zvuku moram da priznam da jeste ...

Ne znam kakva je finansijska kombinacija , koliko je to povoljno ili nije ali sam od ranije poučen iskustvom da su USA spravice najbolje za kupovinu u Americi a da u EU uvek budu paprene ... kao i obrnuto što sam proverio lično .

 

 

Link to comment
Share on other sites

Koga odbije od namere nečije pisanje na forumu, taj i ne zaslužuje pojačavač kao što je AHB-2 ili prave namere nije ni bilo. 

Da može se i tako gledati na ovo sto sam rekao.

Mislim da sam imao “pravu” nameru da ga kupim i zamenim sadašnji letnji-solid state pojacavac koji imam, ponajviše zbog specifikacije (100W, mala izobličenja, bez problema pogoni zvučnike veoma promenljive impedanse npr. 2-60 oma ..........) na papiru kao da je pravljen za Quad ESL 63 koji imam (da ga ne “ugrozi” a da izvuče najviše i najbolje iz njega). Naravno da sam bio planirao da ga čujem pre nego uđem u proces nabavke, ali moram da priznam da nisam razmišljao o ovom aspektu koji je pomenuo gospodin Majda.

Personalno sam hedonista i nisam spreman ni da razmišljam o potencijalnim problemima u smislu poteškoća u popravljanju uređaja zbog pomenutog, pogotovo ne da ih rešavam.

Poštujem Vas stav koji je dijametralno suprotan.

Link to comment
Share on other sites

hedonista....nekako cudno pise mazohista :lol:

 

kupis pojacalo iz sedamdesetih  koje je radjeno,planiras referes i upgrejd a neces novu fenomenalnu spravu.

 

 

uz put kako se uredjaj koji se u slucaju kvara salje preko pola sveta i nazad proba pre kupovine i potom i kupi?

nacini postoje,teze ili lakse.....ali kvar cija je verovatnoca u promilima je turn-off.

 

Link to comment
Share on other sites

@patason

Izvini ali u tvom postu ima previse netacnih i neistinitih stvari koje obilato navodis i predstavlja kao citate iz postova, pod znacima navoda. 

Istina je da to sto ti stavljas pod znake navoda niije napisano. To je produkt tvog paranoidnog mentalnog sklopa, i pervertiranog tumacenja. To su tvoje reci NE moje. To sve sto si ispovracao nema veze sa tim sto sam ja na ovi temu pisao.

I te, hajde da kazem, kretenske i dziberske gluposti kao: 

50 minutes ago, patason said:

....proizvodjac drajvera ne postoji 30 godina (onda mota "majstor" lepi,krpi i napravi bolji nego nov),tebi nije dobro,grip....,otputovao si na tri meseca.....nervira te kupac i neces da mu se javis......ili mu to popravis i trazis 800evra......sve ovo bez ikakvog papira i sve ostavljeno na licni integritet i obraz i tumacenje potencijalne problematicne situacije.

Primeri laznog predstavljanja stvari

1 hour ago, patason said:

velikog broja delova,sumnjive pouzdanosti,

Sumnjivu pouzdanost - naprotiv, rekao sam da je hardware po mom misljenju odlican...

1 hour ago, patason said:

opet ne mogu da se otmem utisku da si i u "hvaljenju"  pezorativno ise zrazio kao o opremi za terenski rad audio servisera,tehnicara...

Potpuna fantazija i laz - nigde nisam to napisao / opet tvoje reci i tumacenja. Govorio sam o producentima i ostalim profesionalcima / ti iznosis potcenjivacko misljenje o tehnicarima i terenskim radnicima kao da je to ljudi posteno rade nesto cega se treba stideti...

1 hour ago, patason said:

to je uredjaj od proizvodjaca koji ima sve sertifikate,standarde,ateste....od tog uredjaja nikog nece ubiti struja,izgoreti mu kuca...,

Nigde nisam ni ja ni bilo ko drugi spomenuo ni napisao bilo sta od toga, Nikakve strujne udare ni pozare nisam spomenuo.

Ma ceo post ti je jedna pseca povracka...

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...