Jump to content


Benchmark AHB 2 i DAC 3 L


ScepanBG

Recommended Posts

1 sat ranije, Filipescu said:

Lenovo Ultrabook, APlayer, USB kabel FTA Callisto, DAC/pretpojacalo je M2Tech Young mkii, zvucnici su Usher Be-718, balansirani ic narandzasti kabel, zvucnicki takodje, strujni Father Hi9. Prethodno je tu bio Electrocompaniet ECI3, ECI5, Eton 120vv, F3, F5. Dakle prosecni srpski "High-End" :D. Kada govorim o tonskoj tacnosti, ne mislim na sve ukupno najbolji zvuk, jer sam cuo i bolje sisteme naravno. Govorim samo o onome sto dobro poznajem, a to su pomenuti instrumenti, uzimajuci u obzir karakter i mane ostalih komponenti sistema. Dakle, pravac u kom je pojacalo pomerilo zvuk u odnosu na prethodno navedena pojacala. Pri tome mislim da bi AHB2 uneo isti rezultat u sve sisteme poznanika cije sisteme povremeno slusam. Meni je to vazno, jer je to muzika koju najcesce i slusam. Naravno da i audiofilska mrtvacka muzika dobro zvuci, ali to mi nije toliko bitno. Pre svega akusticni, neamplifikovani instrumenti.

@lalelala

Ne mogu da kazem da sam slusao neku vrhunsku D klasu. Imao sam Pro-Ject pretpojacalo sa monoblokovima nekih pola godine, dakle neki njihov maksimum koji prave, cena kompleta je bila oko 1300 Eura nova. Koji su moduli unutra nemam pojma. Posle njih je recimo dosao Eton 120vv i to je bilo kao melem na ranu. Takodje sam u jos par sistema cuo neka budzet pojacala, a vec neko vreme me ceka ovde jedan decko da cujem neke Tact i Lyngdorf-e, pa se javim sa utiscima ako bude vredno pomena. Sve ovo sto sam do sada slusao nije bilo po mom ukusu. Nekako zrnasto i nervozno u visokim tonovima, sa losom separacijom bas podrucja. Otvoren sam u buducnosti svakako za jednu all-in-one komponentu, gde bih imao dac/amp/dsp u jednoj spravi i koja bi bila tonski korektna, a da ne kosta bubreg.

 

samo mala opservacija ...Iskreno mislim da si potcenio poziciju pretpojacala ... mozda gresim ali skoro sve kombinacije DAC/preamp koje sam cuo a u to ukljucujem i moju (Auralic Vega) su na nivou da radi i da se moze pojacati , stisati i izbirati ulaz ...prava stvar nastupa tek kad se ubaci preamp. Probaj jednom kad budes imao prilike pa ces videti koja je prome u igri ...

Glede toga sam skeptican i sto se tice Benchmark DAC-a ...

Mozda bi mogli jednom da probamo gostovanje moje D klase (nCore 500 mono blokovi u izvedbi Apollon ) i AI pretpjacala kod tebe i AHB2 snagasa kod mene pa da vidimo kako to zvuci u direktnom poredjenju ... ide zima , bice mirnih dana 

Link to comment
Share on other sites

@anubisgrau

AB i H klasa sa nekakvim patentiranim kolima za korekcije greske signala. Kada se cita specifikacija pojacala zvuci kao neka bezdusna AV risiver tehnika, ali zvuk je za raspametiti se.

@lalelala

Znam sta pricas i ja imam isto takvo iskustvo glede pretpojacala. Svakako mi je u daljem planu neki lampaski balansirani preamp, ali proteci ce jos puno vode Dunavom do tada, a ja se sit naslusati mjuze :). Rado bih se slusao sistema sa tobom, ali zivim u Becu. Imao sam neku ideju donosenja pojacala na srBsku turneju, ali jos nije definitisano kada. Ako se potrefimo, eto mene u gostima ;).

@Delija 5,9 kilograma! :moon

Link to comment
Share on other sites



[mention=8571]Delija[/mention], a pa kad nećeš da se voziš do dežele i nazaj !
Elem [mention=8538]den!s[/mention]  ,  ...pozvan si pa ako imaš vremena & volje svraćaj na druženje. 


Hvala od srca :-)
A inače, svašta kod tebe ima lepo da se čuje ;-)

Sent from my Redmi 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Malo da oživim temu pošto već par dana testiram kombinaciju DAC 3 L i AHB2 kod sebe u kući.

Generalni utisci su takvi da sam fasciniran. 
Prvo jako je teško "separatisati" utiske između ampa i DAC-a, obzirom da na su koncipirani da pre svega rade jedan sa drugim, tako da je jako teško reći koliki doprinos imaju zvučno.

Ono što prvo dolazi do izražaja je odsutstvo bilo kakvog šuma i bruma iz zvučnika pri upaljenim uređajima. Dakle apsolutna tišina i na par cm od visokotonca (zvučnici 94db osetljivosti).

Idemo dalje, zvučno fantastičan. Kontrola bassa kakvu do sada nisam čuo i sve to dolazi iz uređaja veličine dečije kutije za cipele.
Srednji i visoki, detaljni, analitični, ali u isto vreme izuzetno muzikalni. Čak i posle par sati slušanja ne naslućuje se bilo kakav zamor slušaoca. Pesme sa izraženom dinamikom ne zamaraju i ne opterećuju. 
Snage ima na pretek, u bilo kakvom režimu slušanja, ni u jednom trenutku nisam čuo da prilazi nekoj granici mučenja, a kamoli klippinga.

Iskreno, zvučnih mana nisam čuo. Ono što su ljubitelji cevi primetili je oduststvo te produžene prostornosti u visokim tonovima, što je karakteristično za cevne uređaje. Meni ne smeta, čak naprotiv.

Ono što bi moglo biti zgodnije jeste zadnja ploča na DAC-u koja je pomalo prenatrpana raznim konektorima pa može biti nezgodno za povezivanje.

Drugo, a to nije do Benchmarka je to, što otvara apsolutno sve mane u sistemu. On svakako doprinese svakom sistemu, ali isto tako ukaže i na probleme koji postoje sa drugim uređajima, pre svega zvučnicima...

Link to comment
Share on other sites

3 sati ranije, Filipescu said:

Jel u planu da ostanu u sistemu? Ili je to samo da bi ih probao, pa ih onda vijao negde?

 I ja sam apsolutno odusevljen pojacalom. Zamalo pazarih i dac sada, ali mislim da cu sacekati ipak malo... 

 Moj problem su neosetljivi zvucnici, no to je drugi par cipela...

Ovaj par je na probi kod mene. Biće još par dana, onda mora biti vraćen vlasniku. Razmišljam i sam da pazarim, ali videćemo još.
Zaista je sjajan u svakom smislu, ne znam kakav je samo AHB2 bez DAC-a, ali kao kombinacija su fantastični. Koliko razumem i AHB2 je zasebno dobar.

Zašto su problem neosetljivi zvučnici? Mislio sam da ima dosta snage da može da pogura bilo šta?
Ovi moji su prilično osetljivi, ali po svemu sudeći treba dosta ozbiljna elektronika da izvuče maksimalnu kontrolu basa, što se ovde pokazalo kao dovoljno.

Link to comment
Share on other sites

@nackomono što mene fascinira je ova izneta činjenica koja se povremeno ističe kao nešto što se već ne podrazumeva tj. trebalo bi biti podrazumevano:

"@nackom - Ono što prvo dolazi do izražaja je odsutstvo bilo kakvog šuma i bruma iz zvučnika pri upaljenim uređajima. Dakle apsolutna tišina i na par cm od visokotonca (zvučnici 94db osetljivosti)."

Link to comment
Share on other sites

2 minuta ranije, ab said:

@nackomono što mene fascinira je ova izneta činjenica koja se povremeno ističe kao nešto što se već ne podrazumeva tj. trebalo bi biti podrazumevano:

"@nackom - Ono što prvo dolazi do izražaja je odsutstvo bilo kakvog šuma i bruma iz zvučnika pri upaljenim uređajima. Dakle apsolutna tišina i na par cm od visokotonca (zvučnici 94db osetljivosti)."

U teoriji je tako, ali u praksi je daleko da su svi uređaji nečujni na par cm od zvučnika. Ja poslednjih 5-6 godina u kući imam zvučnike osetljivosti 94-95 db i uvek se, ali uvek čuo neki šum, ako ništa drugo onda barem blagi šum elektronskih cevi.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, nackom said:

Zašto su problem neosetljivi zvučnici? Mislio sam da ima dosta snage da može da pogura bilo šta?

Nije njemu problem da ih gura, svakako se ni ne zagreje, ali bih ja više voleo da ne moram da pojačavam ponekad bukvalno do kraja...

Mada je u ulozi pre-ampa m2tech young, koji ipak verovatno nije dorastao dac 3l...

Kako ga ceniš u odnosu na aery amp?

Link to comment
Share on other sites

Znam. Benchmark ima nazad takodje prekidač za izbor ulaznog napona, tako da sam ta dva uskladio. Izlaz iz Young-a je podešen na 5V, a ulaz na pojačalu 4,8V...

Zvučnici su Usher be-718, izmerene osetljivosti 84 db. Nisu oni teški za guranje. 8 oma, stabilna impedansa, ali su mrtvi... fizika bato :).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...