Jump to content


Benchmark AHB 2 i DAC 3 L


ScepanBG

Recommended Posts

6 minuta ranije, RingeRaja said:

Chord QuteHD je sjajan DAC, ali svetli k’o vašarište, pa sam ga zato turio iza TV da ne bije u oči.:lol:

Ajde nemoj da “lazes” , kaze Denis da je Chord njesra! :lol:

Procit’o na tarabi a i pise plavim slovima :lol:

P.S.

Hugo2 ima dimner, pogledaj da nema i tvoj.

Link to comment
Share on other sites

 

Kaze konstruktor, bar sam citaoo za Qutest, da je tako pravljen da napajanje nema uticaja i jos kaze ko bas hoce da menja napajanje da koristi power bank.

Bilo je price dal’ na PFM dal na HiFi Wig... 

i nemoj da se sekiras i takav je bolji od mnogih sa IEC uticnicom ;)

Link to comment
Share on other sites

Svaka čast konstruktoru, ali sa ovim plastičnim reaguje i na najmanje iskakakanje u fazi, dovoljno je da neko u zgradi uključi neki “prljavi” potrošač i zabaguje na keca.

Bateriju nisam probao, ali uskoro će ovo da reši kršten linearac, više mi je dojadilo da ga restartujem po nekoliko puta. Mnogo je brate osetljiv na promene u mreži, a napajanje propušta sve što naleti.

Link to comment
Share on other sites

Pre ce biti da je instalacija u zgradi kanta.

Meni sva napajanja tog tipa , od ovih koja sam probao, rade bez problema u zgradi iz ‘75. Od M2TECH (5 razlicitih uredjaja$), Chord (tri uredjaja), project (cca 5,6 uredjaja), M Fidelity (dva uredjaja) i da ne nabrajam dalje. ;)

Ali dobto, vec se vidim javlja neko da za neku “crvenu”  doradi “polufabrikat” koji su na trulom zapadu sklepali neki salabajzeri. :)

P.S.

ja bih pre svega pogledao malo po stranim fotumima da li i sta koriste konzumenti s’ one strane grane.

Link to comment
Share on other sites

7 sati ranije, Sonichammer said:

Ma ja pratim ali ti ne citas pazljivo pa ipak vise verujes nekom koga “ne znas” nego meni “koga znas” ili Ljubi koji je Hugu2 dao EISA nagradu za najbolji DAC.

Vise verujes jednoj kontradikyornoj reviji nego gonili pozitivnih. Da li imas neku skrivenu zlu nameru prema Chordu (manje verovatno) ili meni (vise verovatno) ?

Ne poznajem tebe, niti Ljubu. Protiv Chorda nemam ništa, slušam gomilu uređaja, na svakodnevnom nivou u maltene i to u idealnim uslovima, sa 40+ godina teškog, teškog audiofilskog staža, pažnjom i percepcijom od koje se ne bi postideo ni slepi miš. Kao i većina ovde na forumu. Tako je to…

Obojica imate materijalne koristi od prodaje Chorda, što vas isključuje iz užeg izbora za poverenje. Moguće i onaj tip što je napisao tekst da je Chord Hugo 2 *****. Da radi u What HiFi-ju sigurno bi trebalo da imam na slepo poverenje u njega :-)

 

Ali nema potrebe za paranoičnim stavom da neko ima neke zle namere protic Chorda, tebe, i možda umešaš još  nekog.

A da ti pojednostavim ipak, u par koraka:

1. prokomentarišem dizajn (i to se ne bih ni setio da ti nisi pomenuo u ovoj temi Chord)
2. javiš se sa „neobičnim“ izjavama da su svi oduševljeni kvalitetom zvuka i izradom (te onda otkud nekome pravo da nešto kaže loše?)
3. dam ti jedan, i to samo jedan od više njih, izvor (to je ono sa plavim slovima) gde se vidi gde nisu svi oduševljeni.
4. onda započinješ onu, na ovom forumu, proverenu foru o tome da ti imaš lična iskustva kojima treba verovati na reč. I da nisi ti tamo neko, nego si čovek odavde (koji sasvim slučajno prodaje te uređaje), itd...
5. onda se hvataš za mišljenje drugog članova foruma čije je takođe samo njegovo i samo njegovo subjektivno viđenje (a subjektivno viđenje ili mišljenje imaju svi, kao i gu***, pa ti to ne daje pravo da se postavljaš iznad nekoga ko izjednačava tebe i tamo neke druge ljude koji pišu za neke tamo novine)

Problem je sujeta, stav đonom i materijalna korist.
ili ona fora da nemaš dlake na jeziku, ali dlake u ušima ti nisu strane :-)

 

 

Link to comment
Share on other sites

Naravno, ali upravo o tome i pričam. Ovo je postala praksa – rasplinjavanje tema, gde obično neki advokat, drvoseča, lekar, trgovac, mesar… brani nešto od nekoga ko to i ne napada. Iz razloga što se, zaboga, ne poštuje njihovo mišljenje na prvu – nešto kao zakon o porezu u USA :-)

A ovo nije forum samo o zvuku, dizajn je sastavni deo hi-fi hobija... itd...

Link to comment
Share on other sites

 

3 sati ranije, den!s said:

 Ne poznajem  tebe, niti Ljubu. Protiv Chorda nemam ništa, slušam gomilu uređaja, na svakodnevnom nivou u maltene i to u idealnim uslovima, sa 40+ godina teškog, teškog audiofilskog staža, pažnjom i percepcijom od koje se ne bi postideo ni slepi miš. Kao i većina ovde na forumu. Tako je to…

 Obojica imate materijalne koristi od prodajeChorda, što vas isključuje iz užeg izbora zapoverenje. Moguće i onaj tip što je napisao tekst da je Chord Hugo 2 *****. Da radi u What HiFi-ju sigurno bi trebalo da imam na slepo poverenje u njega :-)

 

Ali nema potrebe za paranoičnim stavom da neko ima neke zle namere protic Chorda, tebe, i možda umešaš još  nekog.

A da ti pojednostavim ipak, u par koraka:

1. prokomentarišem dizajn (i to se ne bih ni setio da ti nisi pomenuo u ovoj temi Chord)
2. javiš se sa „neobičnim“ izjavama da su svi oduševljeni kvalitetom zvuka i izradom (te onda otkud nekome pravo da nešto kaže loše?)
3. dam ti jedan, i to samo jedan od više njih, izvor (to je ono sa plavim slovima) gde se vidi gde nisu svi oduševljeni.
4. onda započinješ onu, na ovom forumu, proverenu foru o tome da ti imaš lična iskustva kojima treba verovati na reč. I da nisi ti tamo neko, nego si čovek odavde (koji sasvim slučajno prodaje te uređaje), itd...
5. onda se hvataš za mišljenje drugog članova foruma čije je takođe samo njegovo i samo njegovo subjektivno viđenje (a subjektivnoviđenje ili mišljenje imaju svi, kao i gu***, pa ti to ne daje pravo da se postavljaš iznad nekoga ko izjednačava tebe i tamo neke druge ljude koji pišu za neke tamo novine)

Problem je sujeta, stav đonom i materijalna korist.
ili ona fora da nemaš dlake na jeziku, ali dlake uušima ti nisu strane :-)

 

Naravno, ali upravo o tome i pričam. Ovo je postala praksa – rasplinjavanje tema, gde obično neki advokat, drvoseča, lekar, trgovac, mesar… brani nešto od nekoga ko to i ne napada. Iz razloga što se, zaboga, ne poštuje njihovo mišljenje na prvu – nešto kao zakon o porezu u USA :-)

A ovo nije forum samo o zvuku, dizajn je sastavni deo hi-fi hobija... itd...

 

Dozvoljavas sebi da diskutujes o necemu sto nisi ni cuo ni video vec samo procitao. Svakom normalnom i pametnom posmatracu je jasno da je to sto pises cista demagogija i izvrtanje sustine.

Prvo si ukenjao temu svojim nazovi pisanjdm a onda se zalis sto je i ova otisla u off... neprocenjovo! :lol:

O drskosti i sujeti mozemo nekom drugom prilikom.

Link to comment
Share on other sites

Ili se pravis glup ili jesi. To sto ti imas misljenje o necemu sto si slusao je jednako misljenju nekog tamo koji je to isto slusao, a pise u nekom casopisu. Nema razlike (A razlika se moze gledati sa komercijalne strane, tj. ko od vas ima materijalni interes, itd...)

Ti normalni i pametni posmatraci su samo posmatraci jer ne smeju da kazu nesto da ih ne poklopi neko ko je to sve slusao :-)
Pa sta?
Bolje da si umesto sto si slusao, procitao nesto o tome da svako ne cuje na isti nacin, a da na pricamo o tome da sliku u mozgu o tome sto si slusao stvaras a osnovu mnogih stvari koje kod tebe mogu biti upitne?

I sta onda? Sta cemo sa onima koji su negde slusali isti sistem a imaju dijametralno suprotna iskustva?

Mozda svi treba da slusaju tebe, u stvari?

:grin:

 

Mi posmatraci cemo slusati tebe sa slusalackim iskustvom koji ces nam reci da je nesto super? I aminovacemo, jer nismo slusali?

Pobrkao si mnoge stvari, nadam se ne zlonamerno :-)

 

Link to comment
Share on other sites

@Sonichammer , kad imas znacku da si prodavac , sto god da kazes, bilo to najpametnije i dobronamernije , uvek ti se moze prikaciti da to radis iz interesa 

Ne kapiram potrebu da se fajtas ...tvoji proizvodi su ovde predstavljeni na korektan nacin a ova tema nije o njima ...

Malo si na finjaka uleteo, kao sa poredjenjem sto je ok i u granicama dobrog ukusa ali sve dalje od toga je nepotrebno ...

 

Link to comment
Share on other sites

Reko da se javim kao vlasnik sada vec neko vreme ovog pojacala, da vratimo malo temu na kolosek. Kupih ga, a bilo mi je skupo da dajem tolike pare za jednu komponentu,... Prvih nedelju dana razmisljah da ga prodam, jer mi je bilo tesko da uzivam u ovako skupoj komponenti, ali hebiga, ovo predobro svira. Kao neko ko je svirao klasicnu gitaru i kome je sestra violinistkinja, mogu da kazem da je ovo tonski najtacniji zvuk klasicne gitare, violine, viole, violoncela koji sam do sada cuo sa jednog hifi sistema. Govorim dakle o zvuku instrumenata koje jako dobro poznajem, jer sam ih se naslusao na stotiine sati u kucnim uslovima. Naravno da je pojacalo samo jedna karika, ali pricam upravo u kontekstu promene koja je nastala njegovim unosenjem u sistem. Ono sto je zaista začuđujuće je da nema zamora ni u tragovima. Mislio sam da je nemoguće dobiti ovakvu transparentnost bez naglasavanja nekog dela spektra. I na kraju, pojacalo ipak ima mali dodir topline u zvuku, taman da zvuci organski. Zvuk sa snimka koji je postavio lale nije ni u kom slucaju zbog pojacala. Pripisao bih ga najpre zvucnicima.

Link to comment
Share on other sites

Reko da se javim kao vlasnik sada vec neko vreme ovog pojacala, da vratimo malo temu na kolosek. Kupih ga, a bilo mi je skupo da dajem tolike pare za jednu komponentu,... Prvih nedelju dana razmisljah da ga prodam, jer mi je bilo tesko da uzivam u ovako skupoj komponenti, ali hebiga, ovo predobro svira. Kao neko ko je svirao klasicnu gitaru i kome je sestra violinistkinja, mogu da kazem da je ovo tonski najtacniji zvuk klasicne gitare, violine, viole, violoncela koji sam do sada cuo sa jednog hifi sistema. Govorim dakle o zvuku instrumenata koje jako dobro poznajem, jer sam ih se naslusao na stotiine sati u kucnim uslovima. Naravno da je pojacalo samo jedna karika, ali pricam upravo u kontekstu promene koja je nastala njegovim unosenjem u sistem. Ono sto je zaista začuđujuće je da nema zamora ni u tragovima. Mislio sam da je nemoguće dobiti ovakvu transparentnost bez naglasavanja nekog dela spektra. I na kraju, pojacalo ipak ima mali dodir topline u zvuku, taman da zvuci organski. Zvuk sa snimka koji je postavio lale nije ni u kom slucaju zbog pojacala. Pripisao bih ga najpre zvucnicima.

Sjajan post.
Poželeo sam da čujem Benchmark ABH2, a počeo i da razmišljam o njemu.
Bilo bi lepo kada bi Vam ostali dopustili da nam prenesete više slušnih iskustava i utisaka.
Link to comment
Share on other sites

Lenovo Ultrabook, APlayer, USB kabel FTA Callisto, DAC/pretpojacalo je M2Tech Young mkii, zvucnici su Usher Be-718, balansirani ic narandzasti kabel, zvucnicki takodje, strujni Father Hi9. Prethodno je tu bio Electrocompaniet ECI3, ECI5, Eton 120vv, F3, F5. Dakle prosecni srpski "High-End" :D. Kada govorim o tonskoj tacnosti, ne mislim na sve ukupno najbolji zvuk, jer sam cuo i bolje sisteme naravno. Govorim samo o onome sto dobro poznajem, a to su pomenuti instrumenti, uzimajuci u obzir karakter i mane ostalih komponenti sistema. Dakle, pravac u kom je pojacalo pomerilo zvuk u odnosu na prethodno navedena pojacala. Pri tome mislim da bi AHB2 uneo isti rezultat u sve sisteme poznanika cije sisteme povremeno slusam. Meni je to vazno, jer je to muzika koju najcesce i slusam. Naravno da i audiofilska mrtvacka muzika dobro zvuci, ali to mi nije toliko bitno. Pre svega akusticni, neamplifikovani instrumenti.

@lalelala

Ne mogu da kazem da sam slusao neku vrhunsku D klasu. Imao sam Pro-Ject pretpojacalo sa monoblokovima nekih pola godine, dakle neki njihov maksimum koji prave, cena kompleta je bila oko 1300 Eura nova. Koji su moduli unutra nemam pojma. Posle njih je recimo dosao Eton 120vv i to je bilo kao melem na ranu. Takodje sam u jos par sistema cuo neka budzet pojacala, a vec neko vreme me ceka ovde jedan decko da cujem neke Tact i Lyngdorf-e, pa se javim sa utiscima ako bude vredno pomena. Sve ovo sto sam do sada slusao nije bilo po mom ukusu. Nekako zrnasto i nervozno u visokim tonovima, sa losom separacijom bas podrucja. Otvoren sam u buducnosti svakako za jednu all-in-one komponentu, gde bih imao dac/amp/dsp u jednoj spravi i koja bi bila tonski korektna, a da ne kosta bubreg.

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...