Jump to content


Benchmark AHB 2 i DAC 3 L


ScepanBG

Recommended Posts

Za ovaj Benchmark sam kupio i srebrni strujni kabl Lavricables Master Power (na slici), da bi se onda ispostavilo da je IEC uticnica ovog kabla previse velika za ovaj mali Benchmark, odnosno da nisam mogao da ubodem USB kabl (Wireworld Silver Platinum) jer je taj prostor zauzmala IEC uticnica. Zato sam morao da izvrsim reorganizaciju strujnih kablova u mom A sistemu i na ovaj Benchmark je onda dosao srebrni Crystal Cable, koji se standardno isporucuje sa manjom Furutech uticnicom. Tako se sve lepo spakovalo.

Prvi utisci ... Sve sam namontirao, malo sam slusao a onda sam ugasio ceo sistem, jer sam zeleo nesto drugo da uradim. A onda posle pola sata sve ponovo upalio - samo jos ovo da poslusam, ... pa onda jos ovo, .... i evo prodje gotovo ceo dan a ja jos uvek slusam muziku. A treba Djokovic uskoro da pocne mec .... :)

Lavricables Master Power.jpg

Link to comment
Share on other sites

Zelim samo kratko da prokomentarisem moje utiske nakon (svega) dva dana slusanja ovog Benchmark DAC3 B daca.

Zvuk je dinamican, neutralan, bez nekih posebnih svojstava jer su svi parametri zvuka izbalansirani tako da daju prirodnu sliku onoga sto se nalazi zabelezono na disku (ili streamu). Tu postoji osecaj neke "ispravnosti" u nacinu reprodukovanja, koja moze biti i posledica prethodnog citanja tehnickih parametara ovog uredjaja: a oni su vise nego izvanredni. No i pored tog moguceg "biasa", cini mi se da je Benchmark otvorio sirom prozor ka onome sto je zbilja snimljeno, i na taj nacin nam omogucava da se prepustimo slusanju muzike a ne samog uredjaja.

Meni se cini da ovaj Benchmark svira bezobrazno dobro u odnosu na cenu. A ako se izuzme faktor cena uredjaja, znaci bez obzira ne cenu, ovo je u svakom pogledu Hi End sprava.

Cak i njegov prilicno oskudan user interface, implementiran pomocu LED, verovatno da bi se snizili troskovi tamo gde to ne utice na reprodukciju, nije toliko problematican koliko se to meni ucinilo na prvi pogled. Kada se malo naviknete, mozete da ocitate sa tih LEDs ono sto vas zanima.

Link to comment
Share on other sites

То је био и мој утисак звука овог дака, мада је прича комплетна тек са припадајућим појачалом. Звук је невероватно прозиран и некако брутално реалан. Уколико је потрага за крајњом неутралношћу, нисам сигуран да би даље требало тражити.

Link to comment
Share on other sites

Zelim samo kratko da prokomentarisem moje utiske nakon (svega) dva dana slusanja ovog Benchmark DAC3 B daca.
Zvuk je dinamican, neutralan, bez nekih posebnih svojstava jer su svi parametri zvuka izbalansirani tako da daju prirodnu sliku onoga sto se nalazi zabelezono na disku (ili streamu). Tu postoji osecaj neke "ispravnosti" u nacinu reprodukovanja, koja moze biti i posledica prethodnog citanja tehnickih parametara ovog uredjaja: a oni su vise nego izvanredni. No i pored tog moguceg "biasa", cini mi se da je Benchmark otvorio sirom prozor ka onome sto je zbilja snimljeno, i na taj nacin nam omogucava da se prepustimo slusanju muzike a ne samog uredjaja.
Meni se cini da ovaj Benchmark svira bezobrazno dobro u odnosu na cenu. A ako se izuzme faktor cena uredjaja, znaci bez obzira ne cenu, ovo je u svakom pogledu Hi End sprava.
Cak i njegov prilicno oskudan user interface, implementiran pomocu LED, verovatno da bi se snizili troskovi tamo gde to ne utice na reprodukciju, nije toliko problematican koliko se to meni ucinilo na prvi pogled. Kada se malo naviknete, mozete da ocitate sa tih LEDs ono sto vas zanima.
Šta reći osim da Vam zavidim na tim Benchmark uređajima.
Kad čovek pročita kako su nastali (razvijeni) može samo da konstatuje da bi sve osim da su izvanredni bilo ogromnooooooooo iznenađenje.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Opet ja kao baba o uštipcima.

Sad će čini mi se dve godine sa Benchmarkom u kući. Definitivno uređaji vredni poštovanja i biće tu još dugo.
Sa druge strane, možda ne sasvim audiofilski u audiofilskom shvatanju, međutim nivo čistoće, preciznosti i kontrole zvuka nisam čuo na drugim uređajima.

Ok, DAC je odličan, ali mi se sve više čini da mnogi proizvođači umeju da naprave dobar DAC. Ono što je fantastično je AHB2.

Ono što ja možda zameram u neku ruku, je kod samog pojačala nedostatak tog prostora u zvuku, kao što se može čuti kod nekih drugih nazovimo hi-end pojačala, ali uzimajući u obzir navedene prednosti AHB2, lako mi je sa tim nedostatkom.

Ono što sam pročitao na stranim forumima u potrazi za rešenjem nedostatka prostora, su prilično kontradiktorni utisci o korišćenju dva pojačala u bridge modu. Neko kaže da se sa 2 AHB2 "prostor otvara", neko kaže da razlike nema nikakve, osim veće snage, koja meni realno nije potrebna na mojim zvučnicima. 
Te ako ima neko nekog iskustva sa našeg foruma sa bridge-ovanjem dva AHB2, bio bih zahvalan za neki fidbek :)

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Mostec said:

Naručijo sam EAR 912, tako da če taj 868PL uskoro biti u prodaji.

Ne oglasavaj, vec javljaj prvo na pp. Ja imam EAR864, ali me bas jako češe taj phono stepen kod tebe.Verovatno koliko i tebe 912. Bio mi je na slusanju 868L al dzaba kad mene zanima P deo.

Link to comment
Share on other sites

9 sati ranije, sondek said:

Ne oglasavaj, vec javljaj prvo na pp. Ja imam EAR864, ali me bas jako češe taj phono stepen kod tebe.Verovatno koliko i tebe 912. Bio mi je na slusanju 868L al dzaba kad mene zanima P deo.

EAR 868 ima phono koji je jako slican njihovom phono modelu 834P, dok je u 912 stavljen prakticno 88. Ovaj drugi phono amp je ozbiljna sprava.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...