Jump to content


Benchmark AHB 2 i DAC 3 L


ScepanBG

Recommended Posts

On 29.12.2018. at 11:18, pantaNS said:

Ciljna grupa za Vilajeta i slicne ga drzi ili u spavacoj i/ili u pokaznoj sobi i menjace ga cim bude demode, a to je mnogo pre isteka garancije ili istrosenosti uredjaja...

Grešite kolega, mnogo grešite, a o razlozima ne bih sada, za početak poslušajte ga i nemojte se baviti jeftinom psihologijom. Nije lepo.

Izvinjavam se što na Benchmark temi pišem o Devialet-u, neka moderacija stavi ovo u neku drugu temu, ako misli da je potrebno.

Mislim da gomila ljudi nije čula Devialeta, ( kao ni Bencmark), ali o tome ima mišljenje “kano klisurina” veliko I jako. Takođe svrstavati ljude u grupe samo po tome šta slušaju ili imaju je u najmanju ruku pogrešno, da ne kažem glupo I smešno.

 

Pre par godina One hi fi je organizovao prezentaciju Devialeta, slušao sam ga tada prvi put, bilo ok, al videlo se (čulo) da tu ima još potencijala, trebalo ga je verovatno drugačije setovati, na koncu, na sajmovima I prezentacijama uređaji redovno drugačije zvuče nego u prostorima za koje su namenjeni.

 

Ovih dana bio sam u prilici da posetim kolegu Insides-a, te da na svoju veliku radost čujem omanji gramofon, njegov lični projekat, povezanog na malopre pomenuti, inkriminisani Devialet 200 I Sonus Faber Olimpic II zvučnike. Zvuk fenomenalan. Ponoviću staru hifilističarsku izreku. Svi dobri sistemi zvuče slično. Devialet ne zvuči kao lampaš, tranzistorac, A klasa, D klasa ili šta već....on zvuči kao mnogo dobro, prirodno pojačalo sa oho ho snage I nema dalje. Samo muzika. Dajte mu pripadajuće zvučnike, tj dovoljno dobro okruženje (koje svojim kvalitetom sigurno zaslužuje), natočite sebi neko pićence, sedite I uživajte. Sonusi se ne čuju, samo se vide. Kud ćeš veći kompliment za zvučnike. Ima li boljih? Ima sigurno, ali ovo već prelepo. Samo ilustracije radi. Fleetwood mac Dreams. U jednom delu glas Stivi Niks se čuje recimo na 1,6 m visine, a drugi muški glas ( predpostavljam Lindzijev) samo malo pozadi nje ali sa recimo 1,8 m visine. Šta hoću da kažem ovim sakatim primerom. I širina I dubina I visina pozornice veoma, veoma verno odslikana. Nijednog momenta dranje, nigde parkiranog šlepera u sobi, dimenzije instrumenata i glasova prave, tonalno ispravno sve. Lepota jedna. Slušali klasiku, džez, rok, male sastave, velike, ...sve to sistem vozi I kontroliše maestralno. Pa kud ćeš više.

Fono sekcija fenomenalna. Marjan mi je pokazao setovanje fona, sjajna stvar. Firmver Vam ponudi opcije vrste glave, omaže, lodinga, ima tu u početku kako kaže Marjan čačkanja, probanja različitih varijanti, ali na kraju dobijate spravu koja prati I kontroliše sve vaše uređaje onako kako treba I tačka.

Takođe, prvi put sam bio u prilici da zaista 1:1 čujem razlike između 2 zvučnice jednostavnim okretom selektora, znači bez pauze za menjanje kablova, step apova, na istom interkonektu, u roku jedne sekunde, bez potrebe za “pamćenjem karakterističnih delova”,. Jednostavno klik.klik I to je to. Moja ljubljena Denon 103 glava vs SPU izgubi pošteno boreći se.

Sam gramofon je predivan I dominira prostorom. Marjan je izveo projekat maestralno. Slika govori više od hiljadu reči. Zvuk... sve što bih napisao bilo bi nedovoljno. Fenomenalna sprava, prelepa, inženjerski maestralna, za tako nešto, ako bi išli kod etabliranih proizvođača platili bi mnogo,mnogo (mada ni ovo nije baš malo koštalo, naprotiv). Ponoviću se. sve mi se sviđa sem vlasničke strukture.

Zaključak. Slušao sam sistem 21-og veka, sa vanvremenskim gramofonom, koji može da stoji u vašoj sobi, muzeju savremene umetnosti ili na sajmu bilo koje prominijencije. Divota. Vredelo je zapucati iz Beograda I čuti to. Vredelo I kasnije gastronomski, al to neka druga priča.

Marjane hvala još jednom, bilo je predivno I poučno.

marjan 1.jpg

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Milosav Grozni said:

Slušao sam sistem 21-og veka, sa vanvremenskim gramofonom, koji može da stoji u vašoj sobi, muzeju savremene umetnosti ili na sajmu bilo koje prominijencije. 

+1000 Hvala na ovom divnom pisanju. Uživao sam čitajući:)

Link to comment
Share on other sites

11 sati ranije, Milosav Grozni said:

Grešite kolega, mnogo grešite, a o razlozima ne bih sada, za početak poslušajte ga i nemojte se baviti jeftinom psihologijom. Nije lepo.

Izvinjavam se što na Benchmark temi pišem o Devialet-u, neka moderacija stavi ovo u neku drugu temu, ako misli da je potrebno.

Mislim da gomila ljudi nije čula Devialeta, ( kao ni Bencmark), ali o tome ima mišljenje “kano klisurina” veliko I jako. Takođe svrstavati ljude u grupe samo po tome šta slušaju ili imaju je u najmanju ruku pogrešno, da ne kažem glupo I smešno.

Pre par godina One hi fi je organizovao prezentaciju Devialeta, slušao sam ga tada prvi put, bilo ok, al videlo se (čulo) da tu ima još potencijala, trebalo ga je verovatno drugačije setovati, na koncu, na sajmovima I prezentacijama uređaji redovno drugačije zvuče nego u prostorima za koje su namenjeni.

Ovih dana bio sam u prilici da posetim kolegu Insides-a, te da na svoju veliku radost čujem omanji gramofon, njegov lični projekat, povezanog na malopre pomenuti, inkriminisani Devialet 200 I Sonus Faber Olimpic II zvučnike. Zvuk fenomenalan. Ponoviću staru hifilističarsku izreku. Svi dobri sistemi zvuče slično. Devialet ne zvuči kao lampaš, tranzistorac, A klasa, D klasa ili šta već....on zvuči kao mnogo dobro, prirodno pojačalo sa oho ho snage I nema dalje. Samo muzika. Dajte mu pripadajuće zvučnike, tj dovoljno dobro okruženje (koje svojim kvalitetom sigurno zaslužuje), natočite sebi neko pićence, sedite I uživajte. Sonusi se ne čuju, samo se vide. Kud ćeš veći kompliment za zvučnike. Ima li boljih? Ima sigurno, ali ovo već prelepo. Samo ilustracije radi. Fleetwood mac Dreams. U jednom delu glas Stivi Niks se čuje recimo na 1,6 m visine, a drugi muški glas ( predpostavljam Lindzijev) samo malo pozadi nje ali sa recimo 1,8 m visine. Šta hoću da kažem ovim sakatim primerom. I širina I dubina I visina pozornice veoma, veoma verno odslikana. Nijednog momenta dranje, nigde parkiranog šlepera u sobi, dimenzije instrumenata i glasova prave, tonalno ispravno sve. Lepota jedna. Slušali klasiku, džez, rok, male sastave, velike, ...sve to sistem vozi I kontroliše maestralno. Pa kud ćeš više.

Fono sekcija fenomenalna. Marjan mi je pokazao setovanje fona, sjajna stvar. Firmver Vam ponudi opcije vrste glave, omaže, lodinga, ima tu u početku kako kaže Marjan čačkanja, probanja različitih varijanti, ali na kraju dobijate spravu koja prati I kontroliše sve vaše uređaje onako kako treba I tačka.

Takođe, prvi put sam bio u prilici da zaista 1:1 čujem razlike između 2 zvučnice jednostavnim okretom selektora, znači bez pauze za menjanje kablova, step apova, na istom interkonektu, u roku jedne sekunde, bez potrebe za “pamćenjem karakterističnih delova”,. Jednostavno klik.klik I to je to. Moja ljubljena Denon 103 glava vs SPU izgubi pošteno boreći se.

Sam gramofon je predivan I dominira prostorom. Marjan je izveo projekat maestralno. Slika govori više od hiljadu reči. Zvuk... sve što bih napisao bilo bi nedovoljno. Fenomenalna sprava, prelepa, inženjerski maestralna, za tako nešto, ako bi išli kod etabliranih proizvođača platili bi mnogo,mnogo (mada ni ovo nije baš malo koštalo, naprotiv). Ponoviću se. sve mi se sviđa sem vlasničke strukture.

Zaključak. Slušao sam sistem 21-og veka, sa vanvremenskim gramofonom, koji može da stoji u vašoj sobi, muzeju savremene umetnosti ili na sajmu bilo koje prominijencije. Divota. Vredelo je zapucati iz Beograda I čuti to. Vredelo I kasnije gastronomski, al to neka druga priča.

Marjane hvala još jednom, bilo je predivno I poučno.

To je to o čemu ja pričam ....Devialet je i na mene ostavio sličan utisak . 

Onda na to dodje mladjani junoša zapaljene glave alias @pantaNS objasni nam da je to za fensere koji će sa time  u spavaću sobu i da se hvale pred prijateljima . A iako je mlad nije neiskusan jer se bavi poslom koji mu omogućuje da čuje ozbiljne sisteme . Zaista kome verovati , sebi, Miroslavu  ili Panti ?

Devialet je ozbiljna naprava koja zna da probudi duboka osećanja ...

Miroslave Grozni , hvala na emotivnom opisu tvog slušalačkog iskustva !

I još jednom i ja se izvinjavam što skrećemo sa teme ...ovde je u pitanju samo forumska demokratija , poštovanje drugačijeg mišljenja i kultura izražavanja ... nije problem imati drugačije mišljenje ali nije lepo udarati etikete , sprdati se itd. 

Link to comment
Share on other sites

hvala našem cenjenom lutajućem reporteru, konačno prikaz sistema koji odudara od klasične rubrike Pijačni Barometar.

Milosavu da se dâ kod Ljube novinarska propusnica za kućne posete audiofilima u regionu i dnevnica u plaćeno odsustvo u matičnoj firmi ne bi li nas izveštavao redovnije o dešavanjima po dnevnim sobama etabliranih audiofila!

Lično, voleo bih da on i Anubis odu do Bugarske da poslušaju sprave ona dva Bugara-Lampaša i da nas izveste o tome.

bravo još jednom, veliki pozdrav za Insides-a

Link to comment
Share on other sites

Moje misljenje o Devilajetu je slicno u pogledu zvuka.Cuo sam ga u dva navrata.Jednom sa ne bas posebnim zvucnicima,srednje klase SF...i to je zvucalo tako kakav limit su im postavili zvucnici ali na njihovom maksimumu i prikladno prostoru javne prezentacije.Drugi put kod kolege Filipa u okviru high end okruzenja,sa "ferari" zvucnicima.Cak i tamo mogu da kazem da su jedini limit,ako ga je i bilo, pravili zvucnici i prostor,koji su btw fenomenalni pa smo prisustvovali high end ugođaju.Meni se cak i devialet Fantom svideo,koji iako lifestyle proizvod pravi domaći zadatak svim novim sistemima do te cene.Btw izraz za Devialet koji sam prvi ovde poceo da koristim(trade mark) Devilajet, ne koristim džaba...tamni vilajet u kome se gubi konkurencija....prakticno jedina rezerva je ono sto sam i na ovoj temi napisao,a to je nepoznanica...trajnost i servisabilnost uređaja.Inace o Devijaletovom fono delu gde bi svaki gramofondžija mozda imao predrasudu na netu sve najbolje...tako da do daljneg izraz Devilajet vise nego prikladan.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

2 minuta ranije, sondek said:

 .. . Btw izraz za Devialet koji sam prvi ovde poceo da koristim(trade mark) Devilajet, ne koristim džaba...tamni vilajet u kome se gubi konkurencija....prakticno jedina rezerva je ono sto sam i na ovoj temi napisao,a to je nepoznanica...trajnost i servisabilnost uređaja.Inace o Devijaletovom fono delu gde bi svaki gramofondžija mozda imao predrasudu na netu sve najbolje...tako da do daljneg izraz Devilajet vise nego prikladan.

In fact, the name Devialet derives from a fairly obscure 18th-century French writer,  De Vialet, who was a friend of Denis Diderot and was involved in the great Encyclopedie project published by Diderot and D'Alembert.

The company chose the name because of the association with enlightenment and truth. And because it's French. And because it sounds good.

https://devialetchat.com/Thread-The-meaning-of-the-word-Devialet-revealed

Link to comment
Share on other sites

@Milosav Grozni

Hvala na prikazu. :thumbsup2

Mozda da posaljes jos koju fotogragiju? (Mislim da ne ce biti na smetnji u temi?)

57 minutes ago, lalelala said:

Takođe, prvi put sam bio u prilici da zaista 1:1 čujem razlike između 2 zvučnice jednostavnim okretom selektora, znači bez pauze za menjanje kablova, step apova, na istom interkonektu, u roku jedne sekunde, bez potrebe za “pamćenjem karakterističnih delova”,. Jednostavno klik.klik I to je to.

Ovo sto si opisao se ne srece cesto. Vrlo znacajno iskustvo. Po mom misljenju u potpunosti je svrsishodno to sa 2 rucke.

Link to comment
Share on other sites

Volim i ja nanandže ( de Vialet) no..

De Vialet, nažalost,  nisam čuo ali proučavajući koncept, realizaciju i specifikacije, smatram da je vrhunski uredjaj. Impresivan i inovativan, sa mnogo naprednih opcija ( npr SAM...)

Pretstavlja klasu za sebe i proširava pojam pojačala. 

Postavlja se samo pitanje da li gram preko de Vialeta može da se nazove analogijom.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...