Jump to content


Benchmark AHB 2 i DAC 3 L


ScepanBG

Recommended Posts

7 sati ranije, Delija said:

Ne brini se ti za garanciju kod Amera. I van garantnog roka ce te oni ispostovati samo tako. I to u sred Srbije.

 

Samo ti dresi kesu.

Ne bih se kladio ma Amere imajuci iskustva sa Krell-om van garantnog roka.

Osto vazi i za neke evropske kontinentslno pozicionirane firme.

Link to comment
Share on other sites

7 sati ranije, Delija said:

Ne brini se ti za garanciju kod Amera. I van garantnog roka ce te oni ispostovati samo tako. I to u sred Srbije.

Слажем се потпуно, мени су изашли у сусрет са сервисном документацијом за уређај који је давно престао да се производи јер сам им објаснио да је уређај тежак 60 Кг и да немам намеру да им шаљем. И то баш Крел.

Link to comment
Share on other sites

Ma kakvi... luttija cista...

Za krell pun met zalbi od strane korisnika jer nece da salju servis manuale bez obzira na sve.

Uredjaj mora da se posalje njima, cak sko se posalje bez original kutije navodno ga spakuju u originalnu i to naplate.

Ja sam preko Gruzanina (clan foruma i hifi diler u Fr) pokusao da nabavim servisne manuale za Kav 300i pojacalo i CD (zlu ne trebalo) ali kako mi je receno , Fr distributer nije mogao da ih obezbedi.

E sad... da salju sheme i servisna uputstvs bilo kome na “majke mi” to su price za malu decu.

Znam kolko sam ugovora i dokumenata o zastiti podataka morao da potpisem da bih dobio service manual od Hegela za model koji odavno nije bio aktuelan a koji je neko pokvaren za male pare provukao nekako do Bg.

Ko ne veruje, neka proba.Posaljite mail nekom proizvodjacu i trazire servisna uputstva.

Bas me zanima sta ce da odgovore.

Link to comment
Share on other sites

Мени је Крел изашао у сусрет а такође и Марк Левинсон е сад што мене воле то је већ друга прича.

ПС. имам сервисну документацију за КАВ 300И.

Link to comment
Share on other sites

10 minuta ranije, Delija said:

Ja nisam govorio o servisnom uputstvu.

Nego o cemu?

osnov svakog servisa kad je u pitanju ozbiljnija dijagnostika i ozbiljan majstor je servisno uputstvo.

Kad rikne kond nije neophodna podrska proizvodjaca, to se promeni. Ne mora da se salje iz npr USA. 

PS ja vise nemam kav300i te mi servisna dokumentacija ne treba a imam elektricnu shemu pa ako treba nekome koga u Krell-u ne vole, moze da mi se javi.

Link to comment
Share on other sites

10 sati ranije, darT_Vader said:

Мени је Крел изашао у сусрет а такође и Марк Левинсон е сад што мене воле то је већ друга прича.

ПС. имам сервисну документацију за КАВ 300И.

I meni je sajt Elektro tanya izasao u susret kao sto ce i svakom drugom ko ode na njega da skine servisno uputstvo za Krell KAV300i. Ali mi se cini da je poenta da sami sebe velicate, izgleda opao broj uvlakaca i klika-ca

Link to comment
Share on other sites

1 minut ranije, impuls said:

I meni je sajt Elektro tanya izasao u susret kao sto ce i svakom drugom ko ode na njega da skine servisno uputstvo za Krell KAV300i.

То што је Е Тања дала то није ништа, причам о правом сервисном упутству.

 

Link to comment
Share on other sites

11 sati ranije, Delija said:

Simo, posalju ti lepo ceo modul pojacala ili celo pojacalo za DZ ili za neku sicu.

Sta tu nije jasno? Sta ce ti servisno uputstvo? Uz modul ti posalju i uputstvo u 3 linije kako da skines modul i stavis novi. Simple as that.

Nije jasno KO salje celo pojacalo ili modul za dzabe?

Drugo, KO odradi  dijagnostiku sta je crklo i treba da se promeni?

Sta ako pogresi pa treba “jos nesto” a ovi salju li salju i nista ne pitaju? :D

Daj reci pa da svi pokupujemo uredjaje te firme.

Ja sticajem okolnosti kao sto se zna imam kontakt sa vecim brojem proizvodjaca i svi su vrlo kooperativni ( ovi koji nisu bili sada rade sa nekim drugim ;) ) ali to da se delovi, moduli ili celi uredjaji  salju “napamet” i to besplatno , to ne znam. 

Mozda...  

Neka bude, meni “ni iz dzrpa ni u dzep”. :)

 

Link to comment
Share on other sites

nemoj te bre jedno pozitivno iskustvo da propagirate kao pravilo....

tako se skupljaju jeftinoi poeni,posalju neki deo besplatno nasumicno odabranom korisniku (simpaticnom)....i to je to,servisna mreza,garancija,delovi u i van garantnog roka....sve i dalje postoji i funkcionise po strogim pravilima.

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, Delija said:

Recimo SVS. 100% provereno.

U garanciji salju bez da uopste bude ukljucen lokalni distributer, a izlazili su u susret i ljudima van garancije. 

 

Previse se ti druzis sa tim Britancima i Severnjacima :P

Da cuo sam to da je bilo problema sa doticnom firmom. To sto ti hvalis se xove “posipanje pepelom”. Na firme mislim ne na tebe. :)

Btw, Britanci i Italijani su slali npr rezervne daljinske upravljace “free of charge” a severnjaci su umesto servisa jefnom nasem coveku, inace proizvodjacu necega, poslali potpuno nov uredjaj umesto rez dela a uz moju asiatenciju ALI to je poslato “kolegi” a ne “obicnom smrtniku” . 

To su pojedinacni slucajevi. Nije praksa.

1 sat ranije, patason said:

...znaci garancija nije ni potrebna....Simo ne druzim se vise s tobom...dvojka si :P

Sto? Tebi je kao trebala garancija za preko nekoliko uredjaja koje si kod mene kupio? Nesto se ne secam... :D

 

1 sat ranije, patason said:

nemoj te bre jedno pozitivno iskustvo da propagirate kao pravilo....

tako se skupljaju jeftinoi poeni,posalju neki deo besplatno nasumicno odabranom korisniku (simpaticnom)....i to je to,servisna mreza,garancija,delovi u i van garantnog roka....sve i dalje postoji i funkcionise po strogim pravilima.

U sustini, upravo sam na ovo mislio kad sam se ukljucio i raspravu. ;)

Link to comment
Share on other sites

16 minuta ranije, Sonichammer said:

Da cuo sam to da je bilo problema sa doticnom firmom. To sto ti hvalis se xove “posipanje pepelom”. Na firme mislim ne na tebe. :)

Naravno da si cuo, kad sam ti ispricao.

E Simo, Simo... 

:D

 

Ozbiljno, mnoge USA firme tako funkcionisu - ID (internet direct) po pravilu.

Uzivancija, pogotovo za Amere jer sve resavaju za par dana.

 

:cheers

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...