Jump to content


Benchmark AHB 2 i DAC 3 L


ScepanBG

Recommended Posts

daleko smo se odmakli od teme Benchmark pojačala. Da li postoji mogućnost da moderacija počisti malo ove naše predpraznične izlete koji nemaju veze sa temom?

o servisima, ljubavnim jadima i automobilima možemo nastaviti na doličnijim mestima i temama, ako se slaže uvaženo Članstvo?

:)

Link to comment
Share on other sites

daleko smo se odmakli od teme Benchmark pojačala. Da li postoji mogućnost da moderacija počisti malo ove naše predpraznične izlete koji nemaju veze sa temom?
o servisima, ljubavnim jadima i automobilima možemo nastaviti na doličnijim mestima i temama, ako se slaže uvaženo Članstvo?



Upropastismo temu o uredjajima koji zasluzuju da imaju izdvojenu temu na forumu...


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

4 sati ranije, Delija said:

Nadam se da nisi ozbiljan :D

Pa sto da ne?
Ko kupi automobil vise klase mora da racuna i na skuplje delove i servise.
A ne kao debili koji kupe BMW X5 pa ugrade plin. :rolleyes:

Kolega sa posla kupio BMW 520D, gume fura Tigar Winteru (i letnje Syneris ili kako vec). Nesto se pokvarilo na automobilu, nije uzeo nov originalni deo, vec polovan da bi ustedeo 200e. Ne ide to tako.

 

Link to comment
Share on other sites

Tako je. Ne ide.

Tacan odgovor je da ili nije zeleo ili nije imao da plati Audi.

Ne moze za iste pare da pazari Fiat i Audi i da ocekuje da Audi nije kanturina.

Audi kosta nov daleko vise. Pa i polovan mora da kosta da bi valjao.

Nek kupi nov. Onda nece razmisljati o ceni delova i servisa. Pa kad izadje iz garancije - ponovo nov.

Uz BMW uz garanciju idu i "besplatni" (tacnije, ukljuceni su u cenu) servisi u tom periodu. 4 godine je standard, a moze da se produzi na 6 godina ili 200.000 km.

Plati, pa se klati ;)

Sve to vazi i za Hi-Fi i za jos mnogo toga...

To sto mi zivimo u jadnoj (tzv) drzavi je neka sasvim druga prica. Cene se formiraju za krsten svet... A ni tamo ne vozi svako premium auto i nema Hi-Fi sistem od 20+ k €.

Link to comment
Share on other sites

Nije to bila poenta...

Ja ne vozim Lambo jer nemam para za Lambo. Tacka.

Licemerno je da pricam o tome kako je Lambo sran*e jer mali servis kosta 10k evra, hoce da se zapali ako se vozi u gradskoj guzvi, a ne moze ni da udje u pola ulica u Srbiji jer su ga glupi inzenjeri napravili prenisko.

 

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Delija said:

Uz BMW uz garanciju idu i "besplatni" (tacnije, ukljuceni su u cenu) servisi u tom periodu. 4 godine je standard, a moze da se produzi na 6 godina ili 200.000 km.

Platio prijatelj produzenu garanciju, sad je 5 godina i ima 125 hiljada km. Kad mu je napukao hladnjak eger ventila morao je da plati 700 evra jer hladnjak eto bas ne ulazi u garanciju. A konstatovali su mu jos jedan kvar za koji su trazili 1500 evra iako je placena produzena garancija. Naravno da je zasukao ruke i napravio sam za kesicu kikirikija jer nema para za bacanje i pravljenje ovce od njega.

Poznanik imao pezo 307 i isao redovno u servis ovlasteni jer je bio kasko osiguran za vreme lizinga. Kad je isteklo otisao u lokalni servis i poneo sve delove sto je do sad dobijao na fakturi. Oni mu rekli da neki filter od 8000 dinara u njegovom modelu uopste nema i da ne treba da ga kupuje. A 4 godine mu ovlasteni servis to redovno pisao na fakturi.

Auti su se kompjuterizovali i ne moze vise svako da ih popravlja. Servisi to koriste da oderu gde mogu, a kad je skuplji auto vise oderu.

Link to comment
Share on other sites

Nisam imao takvih problema ni sa Opel-om, ni sa Honda-om, a ni sada sa BMW-om. Sasvim sam zadovoljan ovlascenim servisima.

To ne znaci da nema i losih iskustava. Cuo sam i ja svasta i nemam razloga da ne verujem ljudima.

Ali pojedinacna losa iskustva ne znace da treba izbegavati proizvodjaca zbog toga.

Postoje i advokati... :)

Link to comment
Share on other sites

Duzina garancije nazalost ne znaci vise nista.Dok su garancije bile godinu dana sve je trajalo 20-30g.Sad odkad su 5 sve traje tj radi bez kvarova 6-7g ...od masine za veš,automobila,tehnike pa nadalje.Neko vrlo strucno radi na tome.Istekne garancija,kredit,lizing ...kupuj novo.

Kad se pojavi neko novo hi-tec čudo sve u superlativu...al jel video neko deVilajet od 10g...pa naravno da nije,ne postoji.Servisabilnost ... pa odlicna u garantnom roku,zameniće verovatno odmah kompletnu ploču.Posle toga...

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ja sam slušao DeVialet kod Filipa, to je zvuk za puno poštovanje.

Ono što mi se posebno dopalo je što čovek gradi svoj zvuk. Ta posvećenost detaljima, iza kojih stoji puno pažnje i odvojenog vremena, se čuje. To nije puko nabacivanje skupocene opreme kao na hi fi sajmovima.

Aj da ste spomenuli firmu poput Bang and olufsen koju ima moj gazda, pa i nekako. To jeste trofej uređaj. On ga pali kad u svom velikom salonu primi goste za slavu ili rođendane deci,...

U među vremenu mu to čudi pali ponekad batler ili spremačica. Onda u salonu cepa Zorica Teodosijević Bombona. :P

Link to comment
Share on other sites

4 sati ranije, vdzele said:

Ja sam slušao DeVialet kod Filipa, to je zvuk za puno poštovanje.

Ono što mi se posebno dopalo je što čovek gradi svoj zvuk. Ta posvećenost detaljima, iza kojih stoji puno pažnje i odvojenog vremena, se čuje. To nije puko nabacivanje skupocene opreme kao na hi fi sajmovima.

Aj da ste spomenuli firmu poput Bang and olufsen koju ima moj gazda, pa i nekako. To jeste trofej uređaj. On ga pali kad u svom velikom salonu primi goste za slavu ili rođendane deci,...

U među vremenu mu to čudi pali ponekad batler ili spremačica. Onda u salonu cepa Zorica Teodosijević Bombona. :P

To više govori o gazdi nego o Bang and olufsen! Firma je za respekt nekoliko decenija!!

Link to comment
Share on other sites

On 28.12.2018. at 10:09, vdzele said:

 

PS: Radim u firmi koja ima u posed preko 3000 televizora. Radim u odeljenju gde su serviseri elektronike. Ja nisam tehničko lice.

 

 

 

Radiš u nekoj sportskoj kladionici?  :) 

Ako nije, šta je, šta će nekome toliko tv-a. Izvinjavam se na oftopiku, ali odavno ne pričate o benčmarku

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...