Jump to content


Benchmark AHB 2 i DAC 3 L


ScepanBG

Recommended Posts

Opasno pojacalo, nema sta.

Ja ga nisam pazario samo zbog jednog razloga - snage i "gladnih" zvucnika. Mada 99% ne bi bio problem - nisam hteo da rizikujem posto to ne bih imao kome da prodam ovde.

 

BTW, 2x bridged mono jeste skupa varijanta, ali bi bila mnogo zanimljivija da radi na 4 ohm-a, a ne na minimalno 6 ohm-a.

Link to comment
Share on other sites

8 sati ranije, ScepanBG said:

Da, biće sigurno na toj listi dok ne izadje naslednik. Ovde su na listi za 2018 pored Benchmarka dodali i 3 oznake za dolar što znači da je odličan u odnosu cena/kvalitet. Zato sam i postavio. Iz priče sa Nenadom Napijalom i Acom Ribonom, Benchmark je za njih apsolutno najbolja moguća kupovina za tu cenu :) Mene je oduševio zvukom u kompletu sa Benchmark DAC 3 L sa slika koje sam postavio i kod Ace Ribona i kod Nenada Napijala.

Slusao sam Benchmark kombinaciju , mada ne sa velikim zanimanjem jer je po mojim merilima malo jaca sa cenom i odnos placenih dolara po Watt-u mi takodje nije , barem tada delovao povoljno . Napominjem da su ovo sve razmisljanja iz pozicije da sam tamo preko bare ...mnogi bi ovde pozeleli da ga kupe za 3.000 dollara i rekli bi da je to povoljno ali tamo u toj klasi ima svasta da se bira a narocito kad se uzme i polovno u obzir ....samo za primer polovan NAD m22 je tamo oko 1500 dolara pa vi sad vidite.

Kombinacija u kojoj sam ih cuo je bila sa nekim, meni do tada nepoznatim  zvucnicima , Aurum Cantus (oko 5.000 $) i bila je poprilicno svetla i transparentna sa velikom scenom  .

http://www.6moons.com/audioreviews/aurumcantus/tower.html

 

Kako mi je sam zvucnik bio nepoznat nisam zeleo da se previse zanimam sa kranjim rezultatom koji je po meni bio za dlaku svetliji i na trenutke malkice predetaljan , ali svakako vredan paznje . Radi se samo o muzickim ukusima ,  npr  Sondek bi uzivao  u to sam sigura !

Inace na snimku se vidi kako su izlagaci lepo postavili na patos crvenu liniju kako bi se posetioci zaustavili ispred nje ali moj prijatelj Zoki se ladno ustremio preko nje i "napao" uredjaje ....cika sa vrata je kreno da ga upozori a i ja sam ugledavsi ga reagovao ...pogledajte.

 

I na kraju mali osvrt na @Delija -inu dilemu glede snage ....sigurno bi ti trebala dva komada u mono bridge konfiguraciji .

Sve u svemu zanimljiva mala kutijica koju bi vredelo cuti sa nekim "rasnim" kutijama 

Link to comment
Share on other sites

12 minuta ranije, Delija said:

@anubisgrau

Procenjujes zvuk na osnovu snimka mobilnim telefonom? :)

A jbga, ovde se mismatch cuje iz aviona. 

Btw sta su 3 elementa u otvorenom uredjaju koji lice na hokejaške puckove, jel su to neke prigušnice da ne kažem chokes? Jel ima neko objasnjenje za funkciju u ovakvom uredjaju? Ovde se vidi jedan lepo, ovo okruglo

Benchmark-AHB2-eindversterker-1.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

@anubisgrau & @Delija

bilo je svetlo ....

telefon (S9) iako nije neko cudo uglavnom je uspevao da prenese sustinu ... to je moj zakljucak na osnovu direktnog poredjenja u barem 10 situacija tog dana .

2x AHB2 je kao mono oko 6.000 USD a to je vec previse para u odnosu na polovan NAD M22 ili neke njegove siblinge poput Acoustic  Imagery Atsah 500 (  https://www.acousticimagery.audio/atsah-500-mono ) modela koji se moze u USA nabaviti po ceni od oko 2.000 USD . Eto a Stereophile kaze da su razlike AHB2 vs M22 minimalne i svode se na preferencije slusaoca .

Benchmark DAC ne bih komentarisao ...bije ga velika fama tamo , meni nije bio nikada interesantan jer ja sam odavno navukao na Auralic Vega DAC-u i zadovoljan sam  . Verujem da je dobar i da  cela ta linija kada se upari sa odgovarajucim kutijama moze pruziti zaista respektabilan zvuk .

 

Link to comment
Share on other sites

Na linku dole je u osnovi revija za Chord Hugo2 ali ga review-er konstantno uporedjujr sa Benchmark DAC 3, istina sa HGC verzijom ali mozda moze biti interesantno procitati 

https://www.themasterswitch.com/review-chord-hugo-2?fbclid=IwAR0PCiea91EAJAJqDj6VhEseVMNxMt4MzQw5Huvc-IvBDvQAsJLq7-oWt_0

dodatno, tu je i link ka reviji za DAC 3 HGC

https://www.themasterswitch.com/review-benchmark-dac3-hgc

Link to comment
Share on other sites

Kao i uvek, nije sve bas tako crno -belo iako je DAC 3 HCG nesuumnjivo jako dobra sprava.

“...The sound quality of the Chord Hugo 2 is ridiculous. It's stupendously good. At $2,695, it had better be, but even considering that lofty price, it manages to impress....”

“... The Hugo 2 doesn't quite deliver the best sound in this price range – that would be the incredible Benchmark DAC3 HGC (full review here). The Benchmark delivers that sound at a lower price - $2,195, a good $500 cheaper than the Hugo. But as we'll explain, there's a lot more going on here than just pure sound quality, and there are plenty of things that the Benchmark can't match....”

Link to comment
Share on other sites

ne bih da budem nepristojan ali meni lično i izgled igra neku ulogu ... hifi oprema mi je na centralnom mestu u stanu i prija mi kad pogledam  tamo da vidim nešto lepo , barem pristojno.

Za početak , Benchmark ima mnogo led dioda i mnogo svetli , nadam se da se to sve može pogasiti ... inače nije toliko ružan , rekao bih može se podneti :D

Link to comment
Share on other sites

 

 

Svi koji su imali priliku da ga vide uzivo (Chord) nisu imali primedbu na dizajn i visok gotovo filigranski stepen zavrsne obrade.

Meni je pak dizajn uredjaja koji se spominju nekoliko postova iznad , bas onako seljacki, dzudzovanski ali opet kazem, stvar ukusa.

Da ne idemo dalje u off...

Link to comment
Share on other sites

 

 

Ma opusteno, ne mozes ti da pokvaris sve i da hoces.

Ja govorim iz ilicnog skustva, ti na osnovu necega sto si negde procitao. Tu postoji bitna razlika. :D

Opet ne cudi da pojedinci i hvale i kude uredjaje koje nikad nisu videli. To je postala praksa na ovom forumu a iz meni nepoznatih razloga. :D

E sad, ako se pazljivo procita revija sa liknka vidi se da u jednom pasusu rivjuer kaze da Hugo svira fenomenalno, raskosno.., bla, bla... dok ves u sledecem kaze da nije “muzikalan”... Pocinjem da mislim da je pisac revije ili imao zlu nameri prilikom pisanja ili je prosto budala. :lol:

Vezano za temu, ja sam predlagao pre par meseci da se napravi test, da se cuje taj Bench i onaj kombo i z Vrsca. Mene licno interesuje i jedno i dtugo ali neko “nije imao vremena” ili volje da to podrzi a evo vec je krenula “ludnica” kako su Pakin i Brnch snagadi neverovatni (mozda i jesu, zelim da cujem, ne da verujem) a pola ovih sto “luduju” nikad nisu culi ni jedan ni drugi. :D

Nadsm se samo da ne smeta sto sam iskren i otvoren?

Link to comment
Share on other sites



Ma opusteno, ne mozes ti da pokvaris sve i da hoces...
...Nadsm se samo da ne smeta sto sam iskren i otvoren?


:-)
Ta samouverenost na "takvom" forumu ne deluje ubedljivo. Barem nama koji ne možemo da ti pokvarimo posao :-)
Tvoje mišljenje je samo tvoje, zasnovano ta tvom ubeđenju iz tvog iskustva. Ko zna kakvo je... Isto kao i od ovog čiji je tekst.
A iskrenost ne da ne smeta, nego zapanjuje i zadivljuje :-)


Sent from my Redmi 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

20 minuta ranije, den!s said:

Ne pratiš lepo, ono nije bilo moje mišljenje. Ono se zove link, ili citat... Plava slova, često podvučena...

 

Sent from my Redmi 3 using Tapatalk

 

 

 

Ma ja pratim ali ti ne citas pazljivo pa ipak vise verujes nekom koga “ne znas” nego meni “koga znas” ili Ljubi koji je Hugu2 dao EISA nagradu za najbolji DAC.

Vise verujes jednoj kontradikyornoj reviji nego gonili pozitivnih. Da li imas neku skrivenu zlu nameru prema Chordu (manje verovatno) ili meni (vise verovatno) ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...