Jump to content


Linux i HiFi


milisav

Recommended Posts

Da li neko koristi ili je cuo za neku linux distribuciju posvecenu audiu ili zna kako od ovih klasicnih distribucija izvuci najbolji zvuk? Koji je player "najbolji"? Generalno dugo koristim linux ali se nesto nisam mnogo udubljivao u audio sferu. Obicno koristim samo MOC + flac fajlove a verovatno bih vise mogao da izvucem iz svega, da znam :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ja nisam koristio linux za audio ali koristim dosta dugo linuxe i zafrkavam se sa njima pa ti mogu reci sledece. Distribucija je cesto nebitna  software koji imas za jednu imas i za ostale distribucije. 

Sa obzirom da pitas ovakva pitanja pretpostavljam da nemas puno iskustva sa linuxom licno bih preporuio lubuntu, pa instaliraj koje god pakete mislis da ti trebaju za tvoje potrebe. 

Podrska je dosta bogata, solidno je "light weight" ne jede puno ni procesor ni memoriju. 

takodje mozes pogledati i linux mint. 

Sledeci distro koji bih preporucio je mandjaro. On je malo kompleksiniji ali sasvim ok. 

e sad, ne znam sta bi ocekivao od audio linuxa, po mom iskustvu koristio sam openelec koji je kao htpc distro, ono, ima kodi koji mogu da instaliram svud.. 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 2 weeks later...

Mpd + interfejs. 

Ukratko, ja sam ovo sledio:

https://lacocina.nl/audiophile-mpd

I dobio sam osetno bolji zvuk od foobara i ostao tu. Koristim Cantatu kao interfejs na kompu ili m.a.l.p. aplikaciju na telefonu za pustanje muzike. 

Testirao sam i Volumio i mozda je zvuk bio za nijansu bolji, ali nedovoljno da bih sa trenutnim hardverom skroz presao na isti. Cinamon mint i mpd je odlicna kombinacija za moj dragonfly dac.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...