Jump to content


Kupovina gramofona od cca 150 EUR


Jovan M.

Recommended Posts

On 3/9/2018 at 9:20 PM, Kuršum said:

Pa zato što te pare koje daš za gorivo i putarinu, možeš da dodaš pa uzmeš od nekoga siguricu. Na Bubanj potoku se ne kupuje jedno pojačalo, nego na buljuk, pa od 5 budu 2 dobra a tri kod majstora nosiš, od ta tri jedno propadne....tako preprodavci rade, ako nemaju bolju kombinaciju od BP.

Opet ćeš neku mačku u džaku da kupiš. Počinjem da se pitam da li za tebe nema nade ili za nas nema nade.

Dobar dan . 

Da li mogu da dobijem mišljenje o gramofonu 

JVC L-a55

i pojacalu Sony TAF-4 

Hvala! 

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, prophet said:

 

Konkretno:

 

https://m.kupujemprodajem.com/Dual-1019-58157614-oglas.htm#mhs0-1521024253199

 

Ako finansije dozvoljavaju.

 

Hvala ali trenutno mi finansije ne dozvoljavaju , pogotovu sto to ne bi moglo da radi na mom pojacalu koje nema phono ulaz već bi mi verovatno za ovakav gramofon bilo potrebno i pretpojacalo. 

Link to comment
Share on other sites

Ako ti ne traže previše para i ako tinse sviđaju, to može sa zadovolji tvoje potrebe.

p.s. s tim što treba imati u vidu da je pojačalo staro 40 godina i da bi bila dobra bar zamena kondova u napajanju, a poželjno i veće osvežavanje (ako to već neko nije uradio) kad se napravi prvi sledeći višak novca, da bi se ono pokazalo u punom svetlu.

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Kuršum said:

Ako ti ne traže previše para i ako tinse sviđaju, to može sa zadovolji tvoje potrebe.

p.s. s tim što treba imati u vidu da je pojačalo staro 40 godina i da bi bila dobra bar zamena kondova u napajanju, a poželjno i veće osvežavanje (ako to već neko nije uradio) kad se napravi prvi sledeći višak novca, da bi se ono pokazalo u punom svetlu.

pa ne traže mi puno para, meni je najvažnije sto je to od čoveka koji se time bavi i u koga imam poverenja da će to da radi. Za mene je inače to jedini način u ovom trenutku da nešto kupim džabe mi bilo ko šta predlaze ja da odem negde sam nešto da kupim to je propast u najavi. to bi bio isto kako sam već uradio i prošao sa zvucnicima ; ) 

Link to comment
Share on other sites

Meni se svidjaju.Posebno pojacalo.Njega ces uvek moci da prodas ako je ocuvano.Em je vintage ,em je Sony.Sto se tice JVC-a,ne znam kako to radi ali prema JVC-u imam uvek respekt.Volim tu firmu a jos ako nije skup-super.Za neki pocetak mislim da ce biti ok.Najbolje da ga cujes ako je moguce pa ces oceniti dali ti se dopada.Ako mu treba glava,stavis AT 95 e i to ce da svira lepo za male pare.

Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, Peter said:

Meni se svidjaju.Posebno pojacalo.Njega ces uvek moci da prodas ako je ocuvano.Em je vintage ,em je Sony.Sto se tice JVC-a,ne znam kako to radi ali prema JVC-u imam uvek respekt.Volim tu firmu a jos ako nije skup-super.Za neki pocetak mislim da ce biti ok.Najbolje da ga cujes ako je moguce pa ces oceniti dali ti se dopada.Ako mu treba glava,stavis AT 95 e i to ce da svira lepo za male pare.

Ima Ortofon Concorde glavu ako sam dobro razumeo. 

Link to comment
Share on other sites

pozdrav svima, da se pohvalim kupio sam gramofon JVC LA55 za 100 EUR, ima Ortofon Concorde 10 glavu. Sony pojačalo koje sam pomenuo nisam kupio. Kupio sam preko KP pretpojacalo Audio Tech za 3.500 RSD tako da ću sutra da priključim na pojačalo koje već imam i to je za mene dovoljno za pocetak . Hvala Vam svima na savetima , naučio sam ponešto. Živeli!

P.S.Ako neko ima savet gde najbolje da potražim da narucim par igli za ovu glavu ako postoje original neka javi.Hvala!

 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Krca44 said:

Interesantno, ako mozes molim te napravi sliku da vidimo da li je to stari Concorde ili Concorde DJ Serija, meni se cini da je ovo stara Concorde serija sa modelima 10, 20 i 30

http://www.thevintageknob.org/ortofon-Concorde.html

https://www.lpgear.com/product/ORTSCONC10.html

slikaću sutra . jeste ta stara 10 20 i 30 tako su mi rekli.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Jovan M. said:

jeste ta stara 10 20 i 30 tako su mi rekli.

Mislim da tu treba ispitati mogucnost zamene igli, kad dodje vreme, da li moze neka iz novih serija DJ ili OM ili mora original ( onaj drugi link je za iglu ),  ovo informativno koliko da budes upucen

Edited by Krca44
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...