Jump to content


Kupovina gramofona od cca 150 EUR


Jovan M.

Recommended Posts

23 minutes ago, NShappy said:

^ To je optimum za ortofonov Stylus10. 1.25gr.

Concorde 10 nije DJ igla. To je pokušaj da OM10 ugrade u plug-and-play telo.

Ortofon je dosta gnjavio sa nazivima serija, glava, igala... Concorde nije po pravilu DJ.

 

edit: Stylus10, optimum je u stvari 1.5gr. Jel?

pomerio sam na 2 grama , mnogo je bolje sada. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jovan M. said:

celu glavu OM10? otprilike isto košta.

Vidi dao sam link kod koga mozes naruciti a da dobijes original, nisam gledao cene.

Ako kosta otprilike isto kupi celu glavu ( Glava&Igla )... potencijalno ima razloga da u buducnosti predjes sa Concorda na OM glavu i eto imas istu iglu

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, NShappy said:

Može da skine iglu sa OM10 i da stavi na Concorde 10. Komletan OM10 , trenutno je jeftniji od samo igle 10.

Ovo smo gledali i uporedjivali, jedina karakteristika koja se razlikuje iz originalne tabele je komplijansa a sa druge strane ja sam dao podatke sa Ortofon sajta za OM10 ( perthodna str ) i oni sami kazu moze,  sve zajedno pod uslovom da su podaci sa VE potpuno tacni ja mislim da moze

Link to comment
Share on other sites

43 minuta ranije, NShappy said:

^^ Pa ne mora. Može da skine iglu sa OM10 i da stavi na Concorde 10. Komletan OM10 , trenutno je jeftniji od samo igle 10.

Sorry što pitam, Kuršum, da li pratiš celu konverzaciju na temi pre nego što napišeš post?

Pratim, al' me ovaj Krca sludi načisto, montira ko Ajzenštajn, pa mi je promaklo da je cela glava sa iglom jeftinija od igle. Mada je to čudno, priznaćete.

Link to comment
Share on other sites

Mislim da je glava sa iglom bolja opcija jer bi trebalo da je to proslo fabricku kontrolu, u nekoj meri, kad se kupuje samo igla, uvek se pitam kako ce da legne, mada priznajem nisam taj problem imao licno, video sam ga kod AT sa originalnom zamenom i kod OMB10 sa originalnom zamenom.

Pa zato mislim bolje glava/igla komplet,  potom Jovan skine iglu i stavi na svoju glavu.

I cena..  a sta ce posle sa glavom... to je buducnost

Link to comment
Share on other sites

jovan-m ja bih poslusao na tvom mjestu  savjet nshappy i kupio kompletnu glavu OM10 i kod Tome ili dje drugo imas shel za 10-15 evra.Tu Concorde skines i sve ovo lijepo montiras.Bolje i da sacekas malo nego da kombinujes, jer ces svakako doci u ovu situaciju i shel da mijenjas.Tvoj gramofon a i u buducnosti neko prosjecno pojacalo ne zasluzuju bolju glavu bez uvrede.Cak mozes da ides na varijantuAT95 I shel za 45 eura sve kod Tome.Sto bih prvo uradio na polovan gramofon. to je zamjena originalne igle ili cak glave.Ako budes slusao sa postojecom iglom moze se lako desiti da unistis plocu.Tu glavu koju skines sa gramofona sa iglom prodaj na KP, kupice je neko od preprodavaca kako bi pricao da se do "fantasticnog zvuka postize glavom sa telom konkord aviona, a da je baka slusala Sinatru samo praznicima i na godisnjicu vencanja".Ne sjekiraj se i ne nerviraj, zajeban je ovo sport, ali opusteno!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...