Jump to content


Kupovina gramofona od cca 150 EUR


Jovan M.

Recommended Posts

Pa zato što te pare koje daš za gorivo i putarinu, možeš da dodaš pa uzmeš od nekoga siguricu. Na Bubanj potoku se ne kupuje jedno pojačalo, nego na buljuk, pa od 5 budu 2 dobra a tri kod majstora nosiš, od ta tri jedno propadne....tako preprodavci rade, ako nemaju bolju kombinaciju od BP.

Opet ćeš neku mačku u džaku da kupiš. Počinjem da se pitam da li za tebe nema nade ili za nas nema nade.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Kuršum said:

Pa zato što te pare koje daš za gorivo i putarinu, možeš da dodaš pa uzmeš od nekoga siguricu. Na Bubanj potoku se ne kupuje jedno pojačalo, nego na buljuk, pa od 5 budu 2 dobra a tri kod majstora nosiš, od ta tri jedno propadne....tako preprodavci rade, ako nemaju bolju kombinaciju od BP.

Opet ćeš neku mačku u džaku da kupiš. Počinjem da se pitam da li za tebe nema nade ili za nas nema nade.

Hteo si u stvari da me pitaš gde živim, a ne odakle sam. Svake subote idem na bubanj potok, a nedelje na Zemunski buvljak. Tamo sam kupio na stotine korisnih stvari. Na KP sam kupio prvi put pre mesec dana i imao sam posla sa prevarantom kakvog nisam sreo na buvljacima nikada...Više ima poštenog sveta na buvljacima medju prodavcima nego medju kupcima ako razumeš šta hoću da kažem, a verujem da se većina tih kupaca sa buvljaka transformiše u prodavce na KP.

Tako da ne bih da generalizujem stvari. 

Evo mrko me gledaju ove desetine divnih ploča koje sam doneo sa buvljaka ; ) 

Link to comment
Share on other sites

11 minuta ranije, Jovan M. said:

...a verujem da se većina tih kupaca sa buvljaka transformiše u prodavce na KP.

Tako da ne bih da generalizujem stvari. 

Evo mrko me gledaju ove desetine divnih ploča koje sam doneo sa buvljaka ; ) 

Naravno da se transformišu, al' prvo moraju da ga oprave. Kako ćeš tamo da probaš pojačalo? Kome ćeš da ga reklamiraš ako nije ok. Ako ideš za ploče je ok.

Naravno da sam pitao gde živiš, nije ovo Popis, pa da pitam gde si rođen. Verujem da su i ostale kolegele mislile da živiš gde i Pompi.

p.s. i za KP kad da neko odvde savet, uglavnom da od nekog pouzdanog link.

Link to comment
Share on other sites

8 sati ranije, Jovan M. said:

Ne znam šta mi je činiti , da se obratim Tomi, on trenutno ima 4 gramofona u ponudi i ima jedno pojačalo mada ne razumem bas šta je ono..neki gramofoni su bez glave itd. da to složim sa novom glavom, novom iglom  , da platim stelovanje , da platim nekome da krene sa mnom itd.

Za slucaj da se odlucis za neki od predlozenih tangencijalaca, nije ti neophodno skoro nikakvo znanje oko stelovanja. Eventualna zamena igle je veoma jednostavna, a cela glava se menja odvijanjem jednog srafa i ubacivanjem nove glave u predvidjeni slot (bez ikakvog daljeg podesavanja).

Svi predlozeni servisi su opcioni i nisu neophodni da bi gramofon funkcionisao duzi niz godina (taj dizajn se pokazao kao prilicno pouzdan i trajan) - jedino se moze desitio da na par godina osvezis mast na sipci po kojoj se krece glava (otprilike kao kod cd plejera).

Sto se tice probe ovakvog modela, ostaje da ga poslusas kod prodavca i proveris da sve komande rade (play, podizanje/spustanje glave, "seek" i podizanje glave na kraju strane). Ako pritom drzi stabilnu brzinu (mozes proveriti na ugradjenom stroboskopu), to je otprilike to...

Ovde mozes videti kako se rukuje modelom koji sam predlozio:

https://www.youtube.com/watch?v=LRjhaP-jYPk

22 sati ranije, sondek said:

tangencijalni sa ručkom u plastičnom poklopcu...bljak

Sondek, ne preteruj - u predlozenoj klasi cene bolji tangencijalci su sasvim dobar i vise nego konkurentan izbor.

Link to comment
Share on other sites

2 minuta ranije, pompi said:

A sta je ono sto ima dva srafa? 

Nisam siguran na sta mislis?

Kod ovog dizajna, korisnik koristi "sraf" za podesavanje gazne sile (koji u normanim uslovima nije potrebno pomerati, posto je podesen na 1.25g) i sraf za fiksiranje glave, sve ostalo je za eventualnog servisera.

Ovde se moze videti kako se menja glava na slicnom modelu (negde oko 10og min):

https://www.youtube.com/watch?v=lVqIq3eMhYQ

 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, pompi said:

Pa video si ga na snimku prosle berze, pije pivo covek i propagira otpor. 

eh ... tako smo i mi nekad bili mladi i lepi , sad smo samo lepi! xexexe 

nego da se vratimo mi na temu proći će i ova moja kao tvoja pa treba posle otvaram novu...

Link to comment
Share on other sites

24 minuta ranije, Jovan M. said:

Pa idi nekad da vidiš šta sve ima... i kako to izgleda .. nisam nikad trazio ali mislim da imaju i gume za podmornicu.

А шта конкретно може да се нађе на том бубњу?

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, alI_Zée said:

А шта конкретно може да се нађе на том бубњу?

sve što možeš da zamisliš i sve ono što nema nigde ima tu. bukvalno sve od hrane i delova za kola do skija štapova za pecanje sve vrste tehnike obuće odeće knjiga..svega za baštu do antikviteta starih satova..uključujući i stvari za koje je čovek zaboravio da postoje negde osim u njegovom sećanju pa su se čak i tamo izgubile....a da ima i dobre kafane ; ) 

Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, Scorpio(DDMF)! said:

Za slucaj da se odlucis za neki od predlozenih tangencijalaca, nije ti neophodno skoro nikakvo znanje oko stelovanja. Eventualna zamena igle je veoma jednostavna, a cela glava se menja odvijanjem jednog srafa i ubacivanjem nove glave u predvidjeni slot (bez ikakvog daljeg podesavanja).

Svi predlozeni servisi su opcioni i nisu neophodni da bi gramofon funkcionisao duzi niz godina (taj dizajn se pokazao kao prilicno pouzdan i trajan) - jedino se moze desitio da na par godina osvezis mast na sipci po kojoj se krece glava (otprilike kao kod cd plejera).

Sto se tice probe ovakvog modela, ostaje da ga poslusas kod prodavca i proveris da sve komande rade (play, podizanje/spustanje glave, "seek" i podizanje glave na kraju strane). Ako pritom drzi stabilnu brzinu (mozes proveriti na ugradjenom stroboskopu), to je otprilike to...

Ovde mozes videti kako se rukuje modelom koji sam predlozio:

https://www.youtube.com/watch?v=LRjhaP-jYPk

Sondek, ne preteruj - u predlozenoj klasi cene bolji tangencijalci su sasvim dobar i vise nego konkurentan izbor.

Hvala na ovom opširnom postu. Ne mogu više da se snadjem, potrudicu se da pročitam temu iz početka. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...