Jump to content


Koji su bolji zvučnici JBL E100 ili JBL L112


NemanjaBoss

Recommended Posts

Trenutno imam l112 zvucnike i nudi mi se e100 jbl izgleda odlicno a imao sam e80, ima 2 bassa po kutiji izuzetno velika, ljubitelj sam kutija koje imaju odlican bass, mnogo volim bass ako neko zna kako svira L150 kutija, e od te kutije ne znam da li postoji nesto bolje na svetu! Ko zna bolju kutiju od te nek napise u prilog dodatno tacan model.. i zanima me kako vi poredite l112 i E100 Kutije a ako znate nesto bolje od l112 i l150 predlozite Hvala

Ponavljam, volim kutije sa dobrim bassom a pritom da su svi ostali tonovi tu.

Hvala na razumevanju, Nemanja.

Link to comment
Share on other sites

Taj jbl l112 je odlican to svi kazu . Zavidim ti.Ali kad pomenu ima li sto bolje,da je negdje opet trosistemac,ima.Naravno to je moja percepcija uporenog testa JBL STUDIO MONITOR 4312, znaci a-b test.Yamaha NS 1000(M)!Yamaha mi se toliko svidjela da dugo u toj klasi tropojasnih zvucnika slicne konfiguracije nista bolje nijesam cuo.Yamaha jetoliko imala sve bolje od JBL, i prostor i dinamiku, kontrolisan bas...ali sve...mene je odusevio taj zvuk.Na istom sistemu sam slusao jedan zvucnik koji samo mozda gabaritima ima veze sa pomenuta dva.

To je DALI 7A, za nevjerovati sto za te pare taj zvucnik moze , kostao je koliko se sjecam nekih 650-700 DEM.Svira za sve pare...daleko od ova dva ali da se ne postidi.

Istini za volju ima JBL neki smek cak i na lx seriji , sjecam se onix lx55 lijepo to svira za pare, ali one lx 22 sam imao i nijesu mi se svidjele ni malo.

Moram priznati daje to bilo 91-92, tako nesto,slusao sam neki cd sa nekom akusticnom muzikom i Toto...cd plejer je bio Yamaha cd x 1120 i  pre&amp yamaha.Bilo je tu jos dvadesetak kutija i sve povezane na selektor ukupno 2o tak uglavnom manje koje poslije ova 3 nijesam imao zelje da cujem.Najintresantnije je cuti i najrealnije kolike i kave su razlike medju zvucnicima, pa kad im uporedite cijene,onda vidite sto je sto.Ako hoces masan bas za rock, disco trazi Carvin Wega AT 100,kao ves masina ogroman bas refleks pozadi i cepaj.

Uzivaj u slatkim mukama.Javice ti se ovdje jos forumasa koji imaju ili su imali isto ili slicno, i utrenirano uvo imaju..

Link to comment
Share on other sites

  Ako ti se toliko svidja L 150,uzmi njega ili nesto jos vece, L 200,300 ili nesto od monitora 43XX.Sta je bolje je vrlo relativna stvar.Mozemo pricati sta se kome vise svidja.Ja sam isao da kupim L 112 ali ga nisam kupio.Nije mi se dopao.Kupio sam Infinity kappa koji je pri tom bio jeftiniji,lepsi,veci,ocuvaniji i bolje svira ! Ono sto je meni zapalo za "Uvo" je JBL L 90.Neki ce o njemu lose da pricaju ali L 90 je mene odusevio.

  Ali to je individualna stvar.To o cemu razgovaramo su vec skupe kutije vrednosti oko i preko 1000 eura a za to moras da se vozas i da ih slusas i da budes strpljiv.

  Dodao bih pored one Yamahe i Onkyo 901,JBL L 100 i  Pionirov HPM .JBL E seriju nisam slusao.

Link to comment
Share on other sites

I

54 minuta ranije, Peter said:

  Ako ti se toliko svidja L 150,uzmi njega ili nesto jos vece, L 200,300 ili nesto od monitora 43XX.Sta je bolje je vrlo relativna stvar.Mozemo pricati sta se kome vise svidja.Ja sam isao da kupim L 112 ali ga nisam kupio.Nije mi se dopao.Kupio sam Infinity kappa koji je pri tom bio jeftiniji,lepsi,veci,ocuvaniji i bolje svira ! Ono sto je meni zapalo za "Uvo" je JBL L 90.Neki ce o njemu lose da pricaju ali L 90 je mene odusevio.

  Ali to je individualna stvar.To o cemu razgovaramo su vec skupe kutije vrednosti oko i preko 1000 eura a za to moras da se vozas i da ih slusas i da budes strpljiv.

  Dodao bih pored one Yamahe i Onkyo 901,JBL L 100 i  Pionirov HPM .JBL E seriju nisam slusao.

Čime će da pogoni te navedene zvučnike? 

Link to comment
Share on other sites

Sećam se bilo je to devedestih godina,bio sam kod druga ( Sloba bubnjar Spori Ritam Bend) imao je NAD 7060 Vintage risiver i 2 para JBL L 112,kad mi je pustio to mi je jako lepo sviralo.Prvi utisak mi je tada bio odlican.Dok na primer L-222 je posebna priča sa 2 basa ( 14 i 15 incha ),bila im je modifikovana skretnica ako se dobro sećam.Bili su jako osetljivi(baš se čula razlika ) na promenu kablova zvučničkih kad smo menjali kablove.Kaže mi drug da ih je kupio čovek koji je imao McIntosh preamp i snagaš i da su sa McIntoshom maestralno radili.

Rotel RA 2040 je kostao 880 dolara 1981 u Americi.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, ScepanBG said:

Dok na primer L-222 je posebna priča sa 2 basa ( 14 i 15 incha ),bila im je modifikovana skretnica ako se dobro sećam.Bili su jako osetljivi(baš se čula razlika ) na promenu kablova zvučničkih kad smo menjali kablove.Kaže mi drug da ih je kupio čovek koji je imao McIntosh preamp i snagaš i da su sa McIntoshom maestralno radili.

 

Nema dva basa ,15" je pasivna membrana isto kao i kod l150 samo je kodovog drugog 12"

Link to comment
Share on other sites

17 minuta ranije, SUROKVL said:

Nema dva basa ,15" je pasivna membrana isto kao i kod l150 samo je kodovog drugog 12"

Pogrešno sam se izrazio jer mi je ostala slika njihova u glavi, a davno sam ih slušao. Moj drug ih je imao 1998 godine pa do možda 2000/01.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...