Jump to content


DIY-coax 75 Ohms interkonekt za DAC?


lobster6117

Recommended Posts

2 sati ranije, ZoranF said:

Namjenska klješta su potrebna za svaki presjek kabela i njemu odgovarajućeg konektora , mada ima da se nabave i univerzalna .

Права и она која стежу како треба нису ни мало јефтина, мада универзална су универзална и Ја их баш нешто не волим.

Link to comment
Share on other sites

10 sati ranije, ZoranF said:

Koristio sam svojevremeno na poslu dosta vrsta krimpovanih konektora i nikako da naletim na rca .Namjenska klješta su potrebna za svaki presjek kabela i njemu odgovarajućeg konektora , mada ima da se nabave i univerzalna .

29066430_10212942429014338_4829417199359754240_o.jpg

Lepa zbirka nabavljenih konektora.Neko stvog posla je doneo odluku i izbacio sve krimp konektore nadji ga i pitaj zasto je to uradio. Ako smes :rolleyes:

RCA konektor koji trazis postoji samo kompresioni za RG-59 i RG-6.Stim sto Full copper RG-6 u Srbiji ne postoji tako da pobakreni celik koji se ovde  koristi otpada za audio svrhe a samim tim i RCA kompresioni konektor za RG-6 koji trazis. :(

 

ZoranF, na tvojoj slici koji je ovde konektor za RG-59 kabal? o kome pricamo PCT ili PPC? i jos jedno pitanjce koji je od konektora sa slike krimp konektor? 

Pocetak posta bese DIY interkonekt sa RG-59 kablom i konektorom za njega koji moze da se nabavi a da radi posao.

 

 

Link to comment
Share on other sites

13 sati ranije, impuls said:
  • Moj post je bio na citat da se krimp ne koristi vise nigde. Sto se tice kompresionih konektora za koaksijalni kabel, i navedeni Canare i bnc spadaju u kompresione konektore a ne samo F konektor, na kog pretpostavljam da mislite. Mislim da postoji negde na netu Audioquest clanak o krimpovanju, s tim sto oni preporucuju krimpovanje pod velikim pritiskom gde se bakar i konektor toliko sjedine da ne postoji medju prostor izmedju dva materijala. Imao sam prilike da rastavim jedan njihov konektro sa digitalnog kabla i mogao sam samo da otkinem konektor jer je bio kao zavaren.

Postovani Impulse vidim da se svojski trudis ali ipak ne razumes inace dosao si do pravog cilja.Mesas kompresioni konektor i krimp. Cancare koji svi spominjete je krimp konektor (CANARE RCAP-C5F High performance 75 Ohm RCA Crimp Plug Ø 5mm)  Plus na sve to: The mounting of this connector requires a special crimping tool developed by the brand (sold separately). Znaci cao od eklektricarskog alata koji ima kolega alI_Zée. bez uvrede ali nije za ovaj konektor sa linka.To sto Audioquest preporucuje je zapravo kompresioni RCA konektor (krimpovanje pod velikim pritiskom) koji i ja pominjem i sa njim zaista mozes auto da povuces. Kida se kabal ali konektor nikad. iz jednog obicnog razloga jer drzi kabal po celoj njegovoj povrsini.

  • Nemam nameru da pobijem Vasu tvrdnju da je f konektor, ako ste mislili na njega, zadovoljavajucih karakteristika za prenos signala ali opet ponavljam, moj post je bio na izjavu da se krimpovanje vise nigde ne koristi. Eto ja zivim u proslom veku pa sam ove nedelje morao da krimpujem papucine i na 0.5mm i na 1.5 i na 35mm kvadratnih koja nailazi na navojnu sipku i steze se maticom. Kako bi to uradili sa golom zicom na 125A struje?
  • Sto se tice samog F konektora nisam imao priliku da pokusam da ga koristim u prenosu audio signala ali je ideja interesantna jer se izbegava dodatni kontakt. Znam neke clanove foruma koji su izbacili svoje chinch konektore i stavili bnc na krimp i kazu da je napredak cujan. Sem toga mislim da se 75 omski f konektro takodje krimpuje.

Ne nisam mislio na F konektor za koji sam postavio sliku gore, ali krimp RCA ne postoji pa sam bio prinudjen da stavim sliku krimp F konektora. F konektor nije za audio. A da li se F krimpuje odgovorice nam kolega ZoranF on ih ima punu saku. :rolleyes:

  • Ukoliko ste mislili na neki drugi tip konektora koji nisam naveo, bilo bi dobro da postavite link ka tom konektoru.

CM-RG59M-RCA.jpg Evo na sta sam mislio: Kompresioni RCA za RG59 coax kabal koji se sastoji samo i jednog dela.

gde centralni bakarni provodnik punog preseka unutra prihvata pozlaceni pinout.

https://secure.libertycable.com/products/Liberty-AV-Solutions/CM-RG59M-%RCA/C-Tec2-RG59-RCA-Plugs-for-Single-Dual-Tri-or-Quad-Shield-formats ako pogledate link konektor ima mamu a ima i tatu tj. ima datasheet i upustvo za montazu inace je sa dimenzijama konektora standardan, znaci svaki alat za kompresioni konektor ga moze KOMPRESOVATI. onaj Canare ima datasheet od osam reci bukvalno. pogledaj pa se uveri i sam.

pozdrav, :wave2

 

Link to comment
Share on other sites

11 sati ranije, cceda said:

Lepa zbirka nabavljenih konektora.Neko stvog posla je doneo odluku i izbacio sve krimp konektore nadji ga i pitaj zasto je to uradio. Ako smes :rolleyes:

RCA konektor koji trazis postoji samo kompresioni za RG-59 i RG-6.Stim sto Full copper RG-6 u Srbiji ne postoji tako da pobakreni celik koji se ovde  koristi otpada za audio svrhe a samim tim i RCA kompresioni konektor za RG-6 koji trazis. :(

 

ZoranF, na tvojoj slici koji je ovde konektor za RG-59 kabal? o kome pricamo PCT ili PPC? i jos jedno pitanjce koji je od konektora sa slike krimp konektor? 

Pocetak posta bese DIY interkonekt sa RG-59 kablom i konektorom za njega koji moze da se nabavi a da radi posao.

 

 

Ovi konektori su uglavnom za rg 6 ( još uvjek ih koriste kablovski operateri ) Srednji bakreni pin su samo na rf tip , njega sam krimpovao za fm tuner . Mislim da ni jedan od ovih nije za rg 59 jer je tu problem prihvat srednjeg vodiča koji je duplo tanji .

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...
1 sat ranije, jager said:

50 omski kabel

Ja sam probao 50 omski od osciloskopa za SPDIF konekciju, oko 1m dužine, imam BNC konektore na transportu i DAC-u. Radi jer je niska frekvencija i četrvrtke su OK. Samo radi zvučnog užitka uzmi nešto bolje, recimo u Kanibalu ima namenski SPDIF kabal KCS100 terminiše se sa dva činča i gotovo. Imali su RCA u BNC konektore za njega i uslugu ugradnje ko ne može sam. Voditi računa o spoljašnjem prečniku kabla, KCS100 je 7mm.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Father said:

Zna li neko gde ode impedansa kabla, ako se centralni vod zalemi na konektor, a šild uhvati šrafom na stisak?

Ne menja se. RCA konektori za audio nisu 75oma, bliže su 50 oma, ali to nema uticaja, niska je frekvencija. Postoje i 75 oma RCA za čistunce.

Link to comment
Share on other sites

Bila je i priča da SPDIF kabal treba da bude 1,5m ili duži, to sve pada u vodu kad izmeriš i vidiš da nema refleksija, to je izgleda rezervisano za visoke frekvencije za koje su ti kablovi pravljeni. SPDIF nije kritičan na frekvencijama na kojima radi. Po meni važi isto kao za sve kablove, što kraće to bolje, manji kapacitet = manje uticaja na ivice impulsa. Zvučne razlike među SPDIF kablovima iste dužine i terminacije takođe ne umem da objasnim.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...