Jump to content


Neobavezna caskanja sa obaveznim ljudima!


pompi

Recommended Posts

Aha, izvini sad sam procitao od pocetka, pa... mislim da mozes da sprzis mono disk i ostace mono,   ono sto sam ja predlozio ( puno posla ) jeste taj mono duplirati tako da prilikom reprodukcije imas isti snimak na oba zvucnika.... ali nije obavezno, naravno

Link to comment
Share on other sites

3 minuta ranije, Krca44 said:

mislim da mozes da sprzis mono disk i ostace mono

Znaci, ne diram nista?

 

4 minuta ranije, Krca44 said:

taj mono duplirati tako da prilikom reprodukcije imas isti snimak na oba zvucnika

Sad si me nacisto zbunio. Ako ga ne dupliram kakav cu snimak da imam i na koliko zvucnika?

Link to comment
Share on other sites

5 minuta ranije, Krca44 said:

Aha, izvini sad sam procitao od pocetka, pa... mislim da mozes da sprzis mono disk i ostace mono,   ono sto sam ja predlozio ( puno posla ) jeste taj mono duplirati tako da prilikom reprodukcije imas isti snimak na oba zvucnika.... ali nije obavezno, naravno

 

2 minuta ranije, pompi said:

Znaci, ne diram nista?

 

Sad si me nacisto zbunio. Ako ga ne dupliram kakav cu snimak da imam i na koliko zvucnika?

Nije nikakva komplikacija, to je posao od nekoliko koraka u potpuno besplatnom, a odličnom softveru Audacity, samo treba da dupliraš zapis koji imaš i na drugi kanal. Fabrički mono CD-ovi upravo tako izgledaju, imaju identičan zapis na oba kanala.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Zexx said:

Nije nikakva komplikacija, to je posao od nekoliko koraka u potpuno besplatnom, a odličnom softveru Audacity, samo treba da dupliraš zapis koji imaš i na drugi kanal. Fabrički mono CD-ovi upravo tako izgledaju, imaju identičan zapis na oba kanala.

Zexx je odgovorio najbolje

Da dodam kad otvoris file posto je mono verovatno ce se otovoriti samo tako jedan kanal , bez prikaza drugog kao praznog.   Ako bi ovo bio slucaj, pored otvoris novi stereo sa dva kanala i sa prvog fajla kopiras sve prvo na levi pa potom na desni kanal i kraj.

Link to comment
Share on other sites

12 minuta ranije, Krca44 said:

Zexx je odgovorio najbolje

Da dodam kad otvoris file posto je mono verovatno ce se otovoriti samo tako jedan kanal , bez prikaza drugog kao praznog.   Ako bi ovo bio slucaj, pored otvoris novi stereo sa dva kanala i sa prvog fajla kopiras sve prvo na levi pa potom na desni kanal i kraj.

Mnogo je jednostavnije od toga, potreban je bukvalno jedan klik mišem na opciju "Duplicate" u Edit meniju.

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, Zexx said:

potreban je bukvalno jedan klik

E, pa kad je tako bilo bi nezahvalno da ne probam. Instalirao sam program ali imam opet pitanje. Taj mono fajl je 24/96. Da li da ga dupliram kao takvog ili da ga prvo pretvorim u 16/44 pa onda da ga dupliram? Ako ga odmah dupliram pretpostavljam da bi nesto trebalo i podesiti, bar u donjem levom uglu da podesim na 96?

Link to comment
Share on other sites

12 sati ranije, pompi said:

Sam to podesi kad otvorim fajl.

Kako da sacuvam to? Vidim nudi i export audio?

Sve intervencije na audio signalu se uvek rade u visokoj rezoluciji, a downsampling i downrate na kraju. Ovde doduše nema nikakvih intervencija na signalu, ali ni logike da sebi praviš dupli posao tako što ćeš prvo eksportuješ fajl u nižu rezoluciju, pa da od njega praviš dupli mono. Pre nego što eksportuješ fajl, treba da od fajla napraviš stereo da bi sačuvao oba kanala, što je zapravo dupli mono, s obzirom da levi i desni kanal sadrže potpuno identične informacije. Levo od waveform prikaza, klikni na ime fajla i iz padajućeg menija izaberi opciju "Make Stereo Track", eksportuj ga u WAV ili FLAC 16/44.1, i to je to. 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Zdravo ljudi!

Uspeo sam da ispravim krivu plocu! Ne primecujem neke anomalije u zvuku. U svakom slucaju nije vise kriva i moze da se slusa.

Evo i kako. Uzeo sam komad glatke iverice, spustio na terasu da je greje sunce, na nju stavio plocu i preko nje komad stakla koji je u celosti prekrio plocu. Na sredini sam stavio macolu da sve to pritisne. Nekoliko dana po par sati i gle cuda.

Imao bih i jedno pitanje u vezi skladiscenja ploca. Polica mi postaje mala, ploce su sve vise i vise pritisnute jedan uz drugu. Do koje granice taj pritisak sme da ide a da ne dodje do nekih anomalija? Hvala.

 

Link to comment
Share on other sites

16 minuta ranije, pompi said:

Do koje granice taj pritisak sme da ide a da ne dodje do nekih anomalija?

Čestitam za uspešno osmišljen i sproveden u delo lak način za ispravljanje vinila.

Ovo što pitaš ne verujem da može da ošteti vinile, ako stoje vertikalno ili pod blagim uglom (kao knjige). Veći problem je za omote koje verujem moraš onda noktima uz knapirano ubacivanje prstiju da izvljačiš iz stisnute gomile. Tu mislim na ivice koje se mogu ogrebati, ali i za lica omota koji se stružu jedan o drugi i prljaju međusobno, delom prljavštinom na njima, a delom struganjem odštampane boje na omotima ...

Problem čuvanja omota rešavaju kese za tu namenu, ali u mnogome umanjuju konfor izvlačenja i vraćanja ploča na policu. O pretraživanju da i ne govorim koliko je otežano stavljanjem u ove kese i još uz stisnutost u polici postaje prava drama.

Neću ti ništa novo reći, ali bolje je da razmišljaš o dodatnoj polici u te svrhe. Pominjana je neka iz IKEA radnje zgodnih dimenzija.

:thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Father said:

Čestitam za uspešno osmišljen i sproveden u delo lak način za ispravljanje vinila

Hvala na cestitkama. @Jovan M. je bio inicijator a ja samo malo unapredio :D.

1 sat ranije, Father said:

Ovo što pitaš ne verujem da može da ošteti vinile, ako stoje vertikalno ili pod blagim uglom (kao knjige). Veći problem je za omote koje verujem moraš onda noktima uz knapirano ubacivanje prstiju da izvljačiš iz stisnute gomile. Tu mislim na ivice koje se mogu ogrebati, ali i za lica omota koji se stružu jedan o drugi i prljaju međusobno, delom prljavštinom na njima, a delom struganjem odštampane boje na omotima ...

Drago mi je zbog vinila ali nisam bas srecan zbog omota, sta je tu je.

Sto se tice kesa, definitivno umanjuju komfor u svakom pogledu osim, naravno, u ocuvanju omota.

1 sat ranije, Father said:

Neću ti ništa novo reći, ali bolje je da razmišljaš o dodatnoj polici u te svrhe. Pominjana je neka iz IKEA radnje zgodnih dimenzija.

Da, razmisljam. Ih, IKEA? Jednom sam od prijatelja dobio valjda kompliment da sam majstoricav tako da ce definitivno biti napravljena u sopstvenoj reziji :cheers.

Hvala na razmeni misljenja.

Link to comment
Share on other sites

Kallax ima u 2 verzije, ona sa 4 odeljenja za ploce ima tanji horizontalni nosac u sredini a postoji i skuplja verzija sa 2 modula gde su svi horizontalni nosaci ( dno i plafon ) odgovarajuce debljine ako bi se dodatno stavio jos 1 modul iznad.

Imate slike na Ikea linkovima

P.S. Kallax sa 4 modula video sam puno puta pune ploca iako je centralni nosac tanji nego sto bi trebalo ( osnova drugog reda gore ).

Edited by Krca44
Link to comment
Share on other sites

4 sati ranije, pompi said:

Uspeo sam da ispravim krivu plocu! Ne primecujem neke anomalije u zvuku. U svakom slucaju nije vise kriva i moze da se slusa.

VAZNA NAPOMENA !!!

Plocu ne oslobadjati pritiska dok se potpuno ne ohladi! Najbolje sacekati da zadje sunce :).

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, alI_Zée said:

Значи ништа од исправљања када је     :ruganje  зима.  

 

1 sat ranije, Krca44 said:

Kad dodje zima onda moze sendvic u rernu  :D.  

Kad dodje zima onda kod bakeje i zokija, 500 dinara po ploci cujem. Mada, zezanje vam je na mestu :oops:.

57 minuta ranije, Bujodrag said:

imao si sreće što si pogodio temperaturu i vreme ispravljanja

Moguce. U svakom slucaju ja ispravih Highway to Hell.

58 minuta ranije, Bujodrag said:

Ako je malo kriva a ipak slušljiva zašto bi je ispravljao?

Toliko je bila kriva da je udarala u rucicu. Ne secam se odakle mi ali se secam da je oduvek bila kriva.

59 minuta ranije, Bujodrag said:

Ako je ploča neslušljiva postoje dva mesta za nju: zid ili kanta.

Zao mi je nekako da cak i neslusljivu plocu bacim u kantu a s' druge strane mi prave smetnju. Zid? :unsure: Ne znam, zidovi su mi prazni, pa ja sam ozbiljan covek ;).

Link to comment
Share on other sites

On 17.3.2018. at 10:09, Bujodrag said:

Davnih godina, kad sam ih otkrio, sećam se da sam čitao na nekim prog sajtovima da su ljudi još sedamdesetih kukali što su  prvi albumi GG loše producirani.

Sada tek čitam ovo.

Koji Gentle Giant albumi spadaju pod prve?

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, Nomimasen said:

Koji Gentle Giant albumi spadaju pod prve?

To je pitanje za Bujodraga, mada ja nalazim zamerke prvom albumu. Nisam ga slusao sa ploce ali sa diskova i remastera i neremastera da. Cuje se da ima sto sta da se cuje a ne cuje se.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...