Jump to content


Neobavezna caskanja sa obaveznim ljudima!


pompi

Recommended Posts

3 minuta ranije, Zexx said:

Sample Rate Converter, odnosno alat (u slučaju foobar odgovarajući plugin), koji ume da uradi downrate sa 192, 176.4, 96, 88.2 i 48 kHz na CD standard od 44.1 kHz.

upravo u foobaru od flac 24/192 pravim wav 24/44. pa cu da vidim dalje. Hvala.

Link to comment
Share on other sites

Odradjeno. Sada taj wav 24/44 pretvaram u flac 16/44 dither always. I kaze mi sledece:

1 out of 1 tracks converted with major problems.

Source: "D:\pompi\01. VINYL RIP\Naked Death.wav"
  An error occurred while writing to file (The encoder has terminated prematurely with code 1 (0x00000001); please re-check parameters) : "D:\pompi\01. VINYL RIP\Atomic Rooster\Naked Death.flac"
  Additional information:
  Encoder stream format: 44100Hz / 2ch / 16bps
  Command line: "C:\Program Files (x86)\foobar2000\flac.exe" -s --ignore-chunk-sizes -5 - -o "Naked Death.flac"
  Working folder: D:\pompi\01. VINYL RIP\Atomic Rooster\
  
  Conversion failed: The encoder has terminated prematurely with code 1 (0x00000001); please re-check parameters

Link to comment
Share on other sites

12 minuta ranije, Krca44 said:

Kad si vec u WAVu zasto ga vracas u Flac ?  uradi Wav u Wav koji ti na kraju treba

Do jednostavnosti treba narasti, sto bi rekao jedan moj profesor! Jesam. U foobaru mi je ispao wav 1411 kbps naspram flaca radjenog u ne secam se vise kom konvertoru 818 kbps. A i po megabajtima je skoro duplo veci. To je dobro! E sad, zasto to nisam odmah uradio? Odgovor je sledeci: ja bih to da rezem u neru. Ako nero slucajno nece da nareze wav kao audio cd mrzece me da sad menjam i program za rezanje jer sam na ove konvertore potrosio vec citav dan a sve ovo mi je mnogo mrsko. Hvala.

Link to comment
Share on other sites

Nero reze FLAC bez problema kao normalan audio disk, ja radim to u praistorijskoj 6.02 verziji bez problema,  jedino to sto ti je 24 bita... al' da znas za ubuduce flac 16/44 samo ubacis u Nero i snimas

Sa Wav fajlom nema problema sa Nerom, to je isto sto i cdaudio file kad otovoris na kompu samo se zove wav da ga racunar lakse ocita

Edited by Krca44
Link to comment
Share on other sites

Kad ubacis disk za slusanje i pogledas extenziju, pise track01.cda, cd audio, kao takvog ga cita ali nece da ga iskopira na racunar pa ga onda bez kompresije prebacis u WAV, dakle ista stvar samo prilagodjena racunaru koji onda moze sa tim WAVom da radi svasta

Link to comment
Share on other sites

Meni je uradio konverziju flac u wav u jednom cugu pomoću onih podešavanja koje sam ilustrovao. Verujem da taj proces automatski radi prvo 88.2khz na 44.1khz pa onda 24bit na 16bit sa ditherom.

Ne govorim sa sigurnošću, niti sam uporedjivao oba procesa, tako da moju preporuku uzmete sa rezervom i eventualno proverite njegov kvalitet u poredjenju sa 2 koraka konverzije koje je zexx preporučio.

Link to comment
Share on other sites

35 minuta ranije, Father said:

Meni je uradio konverziju flac u wav u jednom cugu pomoću onih podešavanja koje sam ilustrovao. Verujem da taj proces automatski radi prvo 88.2khz na 44.1khz pa onda 24bit na 16bit sa ditherom.

Ne govorim sa sigurnošću, niti sam uporedjivao oba procesa, tako da moju preporuku uzmete sa rezervom i eventualno proverite njegov kvalitet u poredjenju sa 2 koraka konverzije koje je zexx preporučio.

Ko čuje razliku, dobije zvanje počasnog slepog miša foruma.;)

Link to comment
Share on other sites

Bio mi drugar pa smo isprobavali njegov DAC, on hteo da nešto proba. I morali smo da isključimo i sklonimo phono da bismo na polici napravili mesta za DAC. I sad mi phono stoji neuključen.

Kad je to bilo?

Pre deset dana!

Vajni sam ja gramofondžija postao kad se deset dana nisam setio da pustim neku ploču.  

:D

:( 

Link to comment
Share on other sites

5 minuta ranije, Bujodrag said:

deset dana

Auu.. dug je to post!

 

On 3/29/2018 at 19:54, Krca44 said:

al' da znas za ubuduce flac 16/44 samo ubacis u Nero i snimas

Hehe.. pa upravo zbog toga i radim 24/192 u 16/44. Doduse, nema mnogo toga. Radi se o nekim ripovima ploca koje na kiosku nisam uspeo da nadjem na CD-u ili je na CD-u izasao samo remaster a ja bih neremaster. Muke :).

Inace, kad u mom neru odem na add pa pokusam da otvorim WAV, nero se slogira i prijavi neki problem.

Kad je ceo album u jednom fajlu, koristim neki xrecode da ga raspakujem pa mi je palo na pamet da flac 24/192 pretvorim u wav 16/44 pomocu foobara a onda taj wav u xrecode-u pretvorim u flac koji posle rezem u neru. Probao sam i to funkcionise. Jedinu zamerku nalazim u snizenju kbps, (wav bude 1411 kbps a flac +-800).

Tako da bih se zahvalio svima koji su ucestvovali u ovoj temi i na ovo izgubili vreme. Ama bas svaki post je bio koristan, hvala.

Link to comment
Share on other sites

Vesti iz sveta:

Pola veka Cambridge Audija

Kako bi na najbolji način proslavila jubilarni 50. rođendan, ostrvska kompanija Cambridge Audio rešila je da smanji cene svih svojih proizvoda za jubilarnih 50%. Kompanija navodi da je devetočlani tim inženjera proveo tri godine u podrumu zgrade izložem elktrošokovima i izgladnjivanju uz jasno objašnjenje da neće biti pušteni dok ne naprave bolje i jeftinije uredjaje.

Nastavak vesti

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Bujodrag said:

Oni su braća sada. Zaboravi na sedamdesete pa čak i na osamdesete.

Pronasao sam Ortofon 2M Series User Guide.pdf file i na kraju se bave takozvanom PnP kombinacijom, glava u Ort shellu ( koju imam ) i pazi sad sta kazu :

"Distance to connector 52mm" ( znas na kojih 52mm se misli, kad ubacim u Technics Gauge, tih 52mm ).

"Headshell with a 2M cartridge pre-mounted provides correct Baerwald aligment with the major part of tonearms with universal mount."

Ko je ovo pisao mislim da se malo zeknuo kad je napisao Baerwald, jer to na Techniscu , ubaceno u Gauge, izgleda kao Technics preporuceni original sto je mnogo blize Stevensonu nego Baerwaldu, pa mislim da je neko iz marketinga malo prolupao...   ili je pitao brata inzenjera "braco sta da pisem" a onaj mu u prolazu onako brzinski rekao "pisi Baerwald" i otisao svojim poslom.... :)

A mozda , ako sam cinicno raspolozen, neko rece "pisi Baerwald, to je sad popularno kod audiofila"

Link to comment
Share on other sites

Mislim da Audio CD ne možes da snimiš iz mono wav faila, ili možeš ali će samo da se čuje levi kanal npr.

Moraš da imaš stereo sa oba identična kanala i tako dobiješ mono na CD-u.

Nisu mi poznati procesi, ali ako je fail u originalu deklarisan kao mono a zapravo je stereo samo ga prekonvertuj u 16/44.1 i snimaj na CD. Izbegavaj previše vratolomija sa informacijama jer će doći do veće degradacije kvaliteta nego što je potrebno ili očekivano downsamplingom. 

Link to comment
Share on other sites

Proveri u nekom programu tipa SoundForge ili Wavelab ili neki Adobe Audition da li imas mono snimak na oba kanala.  To mozes i Foobaru preko Peak Meter opcije koja se upali u opciji View/Visualisation. Ako imas onda snimsi disk bez problema, ako nemas, onda izaberes taj jedan kanal i otvoris novi file sa dva kanala za stereo pa kopiras na drugi... mislim da tako ide proces, ali treba proveriti kod jos nekog i za ceo disk ili 45 min. ima da bude zezanja

Edited by Krca44
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...