Jump to content


Neobavezna caskanja sa obaveznim ljudima!


pompi

Recommended Posts

2 minuta ranije, Spachek said:

Ti covece imas ozbiljnih problema, nemam nameru vise sa tobom da polemisem.
Ignore dugme je mama

Sent from my SM-A520F using Tapatalk
 

Naravno, tebe samo "ignore" dugme i može da spasi od daljeg brukanja, jer argumenata, a kamoli znanja za polemiku sa mnom ionako nemaš...

Link to comment
Share on other sites

Ljudi, pritiskajte to ignore dugme ako je vec do toga doslo. Moderatori ce zakljuciti da tema ne utice dobro na omladinu.

U pravu je zexx, hdmi i cincevi ne bivaju. 

U pravu je spachek, veza je ostvarena i radi.

Ljudi su razliciti i to je ta lepota postojanja. Neko je kategorican a neko fleksibilan. S' druge strane i onaj kome je pomoc potrebna mora malo da mucne glavom, da se ukljuci i razmisli.

Ponavljam, imam samo lepa iskustva sa clanovima. Svima sam zahvalan. Prozvan je bio i slavoljub ruzic, (cini mi se da mu je to nik). I on mi se covek vise puta dobronamerno nasao. Nadam se da je kursum ok. 

Link to comment
Share on other sites

Neobavezno ćakanje, baš to mi treba. Na poslu mi je crko jedan zvučnik neki "no name", ali nije onaj aktivan gde je pojačalo. Zvučnik je praktično zaliven u plastici. Ja sam nabavio jedan zvučnik Logitec. Problem dolazi kod povezivanja zato što mi treba, kako da se izrazim, suprotna utičnica. Lemljenjem ću moći to da sredim, ali me zanim da li postoji neko elegantije rešenje ?

Evo par slika

 

https://ibb.co/Q8Md3zt
https://ibb.co/2Zc372t

 

IMG-20191117-090011.jpg
IMG-20191117-090037.jpg
stanzas meaning in hindi

 

Ovaj beli kablić ide iz aktivnog zvučnika zvučnika .

 

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...
  • 4 months later...

Pozdrav ljudi!

Clan sa foruma poklonio mi je 30-ak papirnih omota za LP.

Nezaposlen sam, kao imam vremena, zivim u kuci, trudim se da budem kao neki domacin, ima obaveza, zena, deca, sezonski privatni biznis.. ali sad vidim koliko je to lepo sto je covek nasao vreme, spakovao omote, otisao do poste, cekao red i poslao mi a cak se i ne poznajemo.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Pozdrav ljudi! Nadam se da su svi dobro! Ovde sam uvek dobijao pomoc za sve sto me je interesovalo pa da probam ponovo. Radi se o pametnom tv-u i memorisanju kanala.

Minimax je na 830, da li ga na neki nacin mogu podesiti da se ukljuci birajuci 001?

Vidim da postoji lista omiljenih kanala ali kada sa jednog omiljenog zelim da predjem na naredni, na daljinskom pritisnem + za sledeci kanal, ne dobijam to sto trazim, tj. nisam vise u listi.

Video sam opciju "premesti na vrh", ok je, zavrsava posao ali vec dva puta mi se posle par dana vraca na staro, kao da je nisam podesavao.

Znaci, zelim da saltam kanale za po jedan gore ili dole, da to budu odabrani kanali a da ne vidim nikakvu listu na polovini ekrana.

Eto, ako neko zna i ne mrzi ga, moze da mi kratko objasni.

Hvala :cheers

Link to comment
Share on other sites

On 4.12.2020. at 12:27, pompi said:

Vidim da postoji lista omiljenih kanala ali kada sa jednog omiljenog zelim da predjem na naredni, na daljinskom pritisnem + za sledeci kanal, ne dobijam to sto trazim, tj. nisam vise u listi.

...

Znaci, zelim da saltam kanale za po jedan gore ili dole, da to budu odabrani kanali a da ne vidim nikakvu listu na polovini ekrana

Koji TV? Imam isti problem na Sony-ju i užasno nervira, tj. čini listu omijenih neuoptrebljivom.

Ok, sada gledam sve preko EON-a koji radi kako treba, kao i na malom Samsungu u drugoj prostoriji koji takođe radi kako treba. Ali mi je neverovatno da je neko prilikom programiranja Sony-ja propustio da se ch+ i ch- vrte samo u odabranoj listi kanala.

Link to comment
Share on other sites

7 sati ranije, NShappy said:

Ali mi je neverovatno da je neko prilikom programiranja Sony-ja propustio da se ch+ i ch- vrte samo u odabranoj listi kanala.

Da, ch+ i ch- su mi neupotrebljivi! Ne samo u odabranoj listi nego i na globalnoj koja ima opciju "premesti na vrh". Isremestam ja 30ak kanala, ch+ i ch- su u funkciji ali.. vrati se sve na staro, posle dva dana ali i posle 2 sata. Slabo se ja razumem u TV-e, znam da je ovo neki FOX.

Link to comment
Share on other sites

8 sati ranije, pompi said:

FOX 32DLE358

Eto, sličan problem na jednom od Sony-ja, brendu koji bi trebalo da je nedostižan za FOX-a.

Ajd, kada se jednom srede kanali, ne gubi se ta "sređenost". Ali ch+ i ch- rade uvek kroz sve kanale, bez obzira što smo u nekoj izdvojenoj listi. Očigledan sw propust koji niko nije testirao. Tj. taj TV niko od developera nije ni pokušao da koristi u realnom radu. I još jedan prikaz da se developeri biraju od danas za sutra po principu najjeftinije trenutne ponude. U suprotnom, iskusniji tim bi već znao kako treba da rade liste kanala.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Ne.

1. Gramofon - riaa preamp - line input na racunaru ili eksternoj kartici.

2. gramofon - riaa preamp - ADC - digital imput na racunaru ili eksternoj kartici.

+ software ze snimanje

postoje i softwerski riaa korekktori onda moze mozda da se preskoci riaa preamp? Ali signal je u tom slucaju mali i verovatno mora da se pojaca pre AD konverzije na neki line in nivo. Moslim da je bolje koristiti ipak riaa preamp.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...