Jump to content


Neobavezna caskanja sa obaveznim ljudima!


pompi

Recommended Posts

1 minut ranije, Father said:

Ovo je primer konvertovanja iz 24/88.2kHz u 16/44.1kHz

Postavio sam ti i link za skidanje Foobara 2000 poslednje verzije. Flack je automatski podržan.

Nek' ti je sistem ziv i zdrav! Salu na stranu, stvarno sam zahvalan i mislim da cu se sada snaci.

Link to comment
Share on other sites

Zaista za tren kada napraviš preset. Mislim da možeš u njemu i da narežeš Audio disk, ali ti treba plugin.

Na donjem linku a instalira se jako lako u delu 

http://www.foobar2000.org/getcomponent/3c1ebcd6c0e4e078366c7b1a2474df2f/5b63991a41e176bbe1107c46e5f5e78a/foo_burninate.fb2k-component

Klikneš Ctrl+P i u okviru ekrana components ideš na install.

Link to comment
Share on other sites

Nisam mogao da se snadjem sa foobarom i pored onolike pomoci. Prijavljuje neki error i trazi flac.exe ali sam se snasao sa bigasoft audio converter 5. Nasao sam i serijski broj i konvertovao nekoliko fajlova. Ne znam samo da li je to zadovoljavajuci kvalitet ili se radi o nekoj igracki ali 24/192 sam prebacio u 16/44, cuje se. Hvala jos jednom na trudu @Father

Link to comment
Share on other sites

Nema na čemu!

Ja Foobar uglavnom koristim za konverziju iz Flac-a u Wav i tako u Wav-u čuvam i slušam svu muziku. Originalni bitrate ne diram. To je jedna od stvari koje sam usvojio u cilju "boljeg zvuka". :cheers

To što ti izbacuje error i nemanje Flac.exe je moguće zbog operativnog sistema. Ne znam sa sigurnošću od kog Win OS-a je integrisan u sistem, ali meni se takva stvar nikada nije pojavljivala, osim za konverziju u mp3 kada mi je tražen Laim.exe. Morao sam da ga instaliram posebno u okviru svakog Win OS-a i da foobar uputim na njegovu poziciju.

Ni jedna aplikacija nije preterano konfuzna ili teška za korišćenje, ako se ukapira i stvori rutina, zapravo je samo stvar izbora ili potrebe za kvalitetom. Već o ovom poslednjem se može polemisati u kojoj meri zavisi od pametno napisanih algoritama za konvertovanje i nečega drugog, što zapravo nas manje zainteresovane za takve procese i ne zanima u detalje.

Važno je da si završio posao i žao mi je što sam te možda malo izmaltretirao šlaufovanjem sa Foobarom.

Svako dobro! :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

5 sati ranije, pompi said:

Nisam mogao da se snadjem sa foobarom i pored onolike pomoci. Prijavljuje neki error i trazi flac.exe ali sam se snasao sa bigasoft audio converter 5. Nasao sam i serijski broj i konvertovao nekoliko fajlova. Ne znam samo da li je to zadovoljavajuci kvalitet ili se radi o nekoj igracki ali 24/192 sam prebacio u 16/44, cuje se. Hvala jos jednom na trudu @Father

Za konvertovanje iz FLAC u WAV pomoću foobara ti ne treba eksterni konverter, ali ako si Hi-Res FLAC pokušao da konvertuješ u FLAC niže rezolucije, onda treba. Međutim, ako samo pripremaš fajlove za rezanje na CD koje po završenom poslu planiraš da brišeš, onda ti treba upravo WAV i foobar takav kakav je bez ikakvih dodataka je sasvim dovoljan. Ja bih samo u onim detaljnim podešavanjima koja ti je @Fatherpostavio, uključio i dithering, s obzirom da se bit depth snižava sa 24 na 16 bita.

Link to comment
Share on other sites

ObadvaJica ne pazite na casu (@Father, @Zexx): Co'ek prvo treba da instalira ono sto mu hFali i sto i fuJbar prijavljuje da nema: "flac.exe". Ima vise varijanti kako da se dodje do najnovije verzije flac konvertera. Jedna je da direktno skine Flac paket sa oficijelnog sajta (xiph.org), druga da skine i instalira Flac frontend (sa sourceforge) a treca recimo da instalira 'Audacity'. Tek onda moze da u fuJbaru odgovori na pitanje gde se nalazi "flac.exe".

Link to comment
Share on other sites

12 minuta ranije, DJ.NIK said:

ObadvaJica ne pazite na casu (@Father, @Zexx): Co'ek prvo treba da instalira ono sto mu hFali i sto i fuJbar prijavljuje da nema: "flac.exe". Ima vise varijanti kako da se dodje do najnovije verzije flac konvertera. Jedna je da direktno skine Flac paket sa oficijelnog sajta (xiph.org), druga da skine i instalira Flac frontend (sa sourceforge) a treca recimo da instalira 'Audacity'. Tek onda moze da u fuJbaru odgovori na pitanje gde se nalazi "flac.exe".

Ko ovde ne pazi na času?:rolleyes: Još jednom, za konverziju iz FLAC u WAV kroz foobar nije potreban eksterni konverter.

Link to comment
Share on other sites

30 minuta ranije, zika said:

Do not dither about dither...

Da bi imao smisla valja ga upotrebiti pre downrate-a. Proverite da li je SW podešen za takav redosled...

Herr @zika, zapravo je obrnuto, kada se pravi finalni studio master, prvo se vrši downrate, a onda bitrate promena uz odgovarajući dithering, ali budimo realni, niko od nas ovde, pa ni kolega @pompi, ipak nije Bernie Grundman...:rolleyes:

Edit: pogledati stranu 1061 korisničkog uputstva za Pro Tools, koji je defakto industrijski standard kada su snimanje i produkcija zvuka u pitanju, rekao bih da ljudi znaju ponešto o tome:;)

https://www.avid.com/static/resources/us/documents/ProToolsReferenceGuide.pdf

Link to comment
Share on other sites

 

2 sati ranije, zika said:

Do not dither about dither...

Da bi imao smisla valja ga upotrebiti pre downrate-a. Proverite da li je SW podešen za takav redosled...

2 sati ranije, Zexx said:

Herr @zika, zapravo je obrnuto, kada se pravi finalni studio master, prvo se vrši downrate, a onda bitrate promena uz odgovarajući Meadithering, ali budimo realni, niko od nas ovde, pa ni kolega @pompi, ipak nije Bernie Grundman...:rolleyes:

Edit: pogledati stranu 1061 korisničkog uputstva za Pro Tools, koji je defakto industrijski standard kada su snimanje i produkcija zvuka u pitanju, rekao bih da ljudi znaju ponešto o tome:;)

https://www.avid.com/static/resources/us/documents/ProToolsReferenceGuide.pdf

Mea culpa: kada sam napisao „downrate“ progutao sam suštinu misli i trebalo je da piše „smanjivanje učestanosti uzorkovanja“... Hvala na ispravci. Što je brzo uvek je kuso...

Dither se uvodi zbog pokušaja, ne uvek uspešnog, zavisi mnogo i od osblika dodatog, spašavanja najslabijih (zvučno) delova uzorkovanog signal-a... I tako dalje... Mathematics... Ne pratim primenu dovoljno da bih poznavao ta imena, samo theory...

Link to comment
Share on other sites

10 sati ranije, Father said:

osim za konverziju u mp3 kada mi je tražen Laim.exe. Morao sam da ga instaliram posebno u okviru svakog Win OS-a i da foobar uputim na njegovu poziciju.

Da, secam se da sam i ja to morao da radim pre dosta vremena. Doduse drugi konvertor je bio u pitanju ali ostalo je bilo isto.

 

10 sati ranije, Father said:

žao mi je što sam te možda malo izmaltretirao šlaufovanjem sa Foobarom.

Taman posla, nije mi to bilo ni na kraj pameti. Hvala na uvidjajnosti.

 

10 sati ranije, Zexx said:

ako si Hi-Res FLAC pokušao da konvertuješ u FLAC niže rezolucije

Da, upravo to sam zeleo kako bih narezao audio cd.

 

10 sati ranije, Zexx said:

ako samo pripremaš fajlove za rezanje na CD koje po završenom poslu planiraš da brišeš, onda ti treba upravo WAV i foobar takav kakav je

Da li to znaci da prvo flac konvertujem u wav pa onda da taj wav sa 96 ili 192 snizim na 44? Ups, ovo je glupo ali pade mi na pamet.

 

10 sati ranije, Zexx said:

da se bit depth snižava sa 24 na 16 bita.

To mi je jasno.

 

9 sati ranije, DJ.NIK said:

ObadvaJica ne pazite na casu (@Father, @Zexx): Co'ek prvo treba da instalira ono sto mu hFali i sto i fuJbar prijavljuje da nema: "flac.exe". Ima vise varijanti kako da se dodje do najnovije verzije flac konvertera. Jedna je da direktno skine Flac paket sa oficijelnog sajta (xiph.org), druga da skine i instalira Flac frontend (sa sourceforge) a treca recimo da instalira 'Audacity'. Tek onda moze da u fuJbaru odgovori na pitanje gde se nalazi "flac.exe".

Da, tako sam ga i cenio nego... Hvala za linkove.

Link to comment
Share on other sites

Prebacio sam falc fajl 24/192 (5241 kbps) od 587 mb u flac 16/44 (818 kbps) od 91,6 mb. Razlika u zvuku je primetna  na lap topu.

Takodje flac 24/96 (1442 kbps) od 38,8 mb u flac 16/44 (389 kbps) od 10,4 mb. Tu meni i nije nesto primetna razlika.

Sta mene buni? Zasto toliko smanjuje kbps? Jel to mora tako, da nisam zeznuo u podesavanjima ili sam intalirao neku igracku od konvertora?

Link to comment
Share on other sites

4 minuta ranije, pompi said:

Da li to znaci da prvo flac konvertujem u wav pa onda da taj wav sa 96 ili 192 snizim na 44? Ups, ovo je glupo ali pade mi na pamet.

Najispravniji put bi bio sledeći:

1. Konverzija FLAC fajlova 24-bit i rezolucije veće od 44.1 kHz u WAV 24/44.1, uz pomoć SRC.

2. Konverzija WAV 24/44.1 u WAV 16/44.1 uz pomoć SRC i sa uključenim ditheringom.

Link to comment
Share on other sites

6 minuta ranije, pompi said:

Prebacio sam falc fajl 24/192 (5241 kbps) od 587 mb u flac 16/44 (818 kbps) od 91,6 mb. Razlika u zvuku je primetna  na lap topu.

Takodje flac 24/96 (1442 kbps) od 38,8 mb u flac 16/44 (389 kbps) od 10,4 mb. Tu meni i nije nesto primetna razlika.

Sta mene buni? Zasto toliko smanjuje kbps? Jel to mora tako, da nisam zeznuo u podesavanjima ili sam intalirao neku igracku od konvertora?

Nisi ništa zeznuo, FLAC je komprimovani WAV i logično je da ima procentualno manji protok, onoliko koliko je sam fajl smanjen u odnosu na originalni WAV. Ovo naravno nema nikakve veze s kvalitetom, sadržaj je identičan. Kvalitet međutim može da zavisi od upotrebljenog SRC, mada onaj koji postoji u foobar nije uopšte loš (Secret Rabbit Code resampler). 

Link to comment
Share on other sites

2 minuta ranije, Zexx said:

Ovo naravno nema nikakve veze s kvalitetom, sadržaj je identičan

Pa, ako je tako onda da nastavim da koristim ovu moju igracku od konvertora mada ona razlika sa 5000kbps na 800 je vise nego cujna, kazem, cak i na lap topu. Narezacu ga pa da vidim kako se to cuje sa diska.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...