Jump to content


Neobavezna caskanja sa obaveznim ljudima!


pompi

Recommended Posts

Ne'am pojma, onu italijansku kompilaciju sam, mislim, kupio na KP ili Kupindu za manje od 1000 din, recimo 700, a i Octopus je bio tako nešto (možda 1000 din.), ne sećam se više gde, možda na nekoj berzi. Ili je bilo obrnuto. Ali, bio sam spreman da platim i više, jer je to super bend.

Voleo bih da kupim prvi album jer ga mnogo volim, ali relativno je skup a i ja sam već neko vreme skroz bez para.

 

Hm, Acquiring the taste nema olovkom ispisanu cenu na rubu omota što znači da ploču nisam kupio kod Borka. Dakle, ne znam ni gde sam je kupio ni koliko je koštala.

Link to comment
Share on other sites

Evo manjeg spiska albuma kod kojih više nema potrebe trošiti novac na vinil.

https://en.wikipedia.org/wiki/Steven_Wilson_discography#Album_remixes

Na rutrakeru su džabe :D 

Doći će i Gentle Giant I na red.

Oni remasteri Cepelina iz 2014. su odlični, takodje. Ni njihove ploče više neću kupovati. Neko mi reče da je izašao i neki Pink Floyd  box remastera, baš dobar, mada mi oni nisu toliko važni.

Link to comment
Share on other sites

3 minuta ranije, Bujodrag said:

Oni remasteri

Kao pravi srbin, (rodom pravoslavac a po opredeljenju budista), koji ima misljenje ali ne i dokaze za isto - izbegavam te remastere. 15-20e ako sam dobro shvatio? A sto se rutrakera tice, da, vertigo nemacki i americki, japanci, nemacke line... ma znam, imam sve! Hvala na informacijama.

Link to comment
Share on other sites

Stara digitalna izdanja Cepelina su bila katastrofalna, naročito sam patio zbog drugog albuma a kupovao sam (i prodavao/menjao) njihove ploče mnogo puta.

Inače, kao Zemljanin i ateista, nemam mnogo skrupula kad je kradja muzike sa interneta u pitanju :D

Doduše, pomalo mi je neprijatno jer autori ipak treba da budu plaćeni. 

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Peter said:

Ajde nabaci linkove na pp ,ako imas, i Cepelina i Flojda,da ne kopam mnogo.

 

Neću kačiti linkove ka torentima, to čak ni na onom mom  forumu ne radimo. No, to su remasteri iz 2014. i 2015. ne sumljam™ da ćeš ih lako, kao i ja, naći  na kiosku™ kod Rusa. Bilo je i komentara na Audisarmi. Ovi remasteri Flojda imaju ime ali ga se ne sećam. No, doći će mi večeras drugar koji mi je pričao o njima pa ću javiti.

Doduše, ja nisam zahtevan audiofil. To je kao kad sam pola godine u Narodnom pozorištu skoro svake nedelje slušao njihov orkestar kako svira  moju omiljenu a tada meni relativno novu Patetičnu simfoniju Čajkovskog. Autor je bitan, izvodjači ni približno. Sve što treba da urade je da pogode većinu nota i to je to. 

Znam, znam, Vili Študer se neće složiti sa mnom.  :D 

3 sati ranije, ivanp said:

Aj da nas ne pobrišu na brzinu. Nešto mi se javlja da ogromna većina ne bi kupovala  kod Rusa da ne mora.

Pre hiljadu godina, kad sam počeo da otkrivam torente, bilo je para ali nije bilo legalnih  download-a, barem ne za muziku koju sam ja želeo. Imao sam para da kupujem diskove, ali, ja želim muziku sada i odmah. Knjigu mogu da čekam u biblioteci ili prodavnici, muziku ne. Da čekam dve nedelje da mi stigne naručeni disk, ma nema šanse. A nemam ni CD plejer. Mada bih ga nabavio, da je bilo moguće brže nabavljati diskove.

Sad ima skoro svega za legalnu download kupovinu ali ja nemam para u vidu novca.

Doduše, da budem iskren, verovatno nikad ne bih imao para za skoro ceo terabajt muzike na kompu :D 

Kao što rekoh, nisam zahtevan, bitno je pogoditi većinu nota. Imam jednog dobrog drugara, on je baš praaavi audiofil i solidan gramofondžija. Izbegava polovnjake, mislim da ima onaj Clearaudio Concept gram koji je dobar ali preskup. Ja bih pre jurio neki polovnjak.

Elem, on zna muziku. Šta više, obilazi sve moguće svirke, obišao je dobar deo sveta zbog koncerata. Redovan je na svirkama mog benda i, pošto smo svesni kvaliteta njegovih ušiju, uvek pažljivo saslušamo njegov komentar tokom tonske probe ako je prisutan ili kasnije, tokom same svirke.

No, on najviše voli Pink Floyd. To nije strašno samo po sebi, ali on je voljan da do kraja sveta kupuje i isprobava nova izdanja Dark side of the Moon albuma. To je najbolji album najboljeg benda i on ne razmišlja dalje. Samo stalno pokušava da iscedi još jednu kap iz odavno osušene drenovine. I kad mu kažem, brate, čuo si sve što ima na toj ploči, ne gubi vreme, on mi se smeje. Nije da ne otkriva novu muziku ali sve je uvek  daleko ispod DSOTM.

Kako da mu onda objasnim da mi je protraćena  godina u kojoj nisam otkrio neku novu muziku koja me je baš baš oduševila? Prošle godine je to bila Ayo, pretprošle Esperanza Spalding .... a da me hronologija zanima, mogao bih i dalje da nabrajam. A tu je i gomila drugih, koji su mi super značajni ali, eto, nisu se toliko izdvojili.

Ma koliko se sprdao s ovde omiljenom izrekom, muzika ipak jeste najvažnija.

Uživajte u muzici  :D 

 

Link to comment
Share on other sites

5 minuta ranije, Bujodrag said:

Ma koliko se sprdao s ovde omiljenom izrekom, muzika ipak jeste najvažnija.

Saglasan!

 

3 sati ranije, Bujodrag said:

Moju hobotnicu su ugurali u teglu

Jel to US Columbia? Pozdravljam.

 

9 minuta ranije, Bujodrag said:

Neću kačiti linkove ka torentima, to čak ni na onom mom  forumu ne radimo.

Hvala. Puno je vremena utroseno na naslov ove teme. Ko da smislja drugi?

 

12 minuta ranije, Bujodrag said:

ali sve je uvek  daleko ispod DSOTM

Dosta toga da! Ali.. ne sve:)

 

13 minuta ranije, Bujodrag said:

uveg pažljivo saslušamo njegov komentar tokom tonske probe

Bend! E.. mladosti i bezbriznosti.

 

14 minuta ranije, Bujodrag said:

Uživajte u muzici  :D 

 

Link to comment
Share on other sites

17 minuta ranije, pompi said:

Jel to US Columbia? Pozdravljam.

Jeste. Ono je bio link ka mom izdanju na Discogsu. Jbg, nikad nisam imao volje da popišem sve ploče.

A upravo sada sam otkrio i da sam deo lanca kršenja zakona. Evo šta sam video na ploči:

aUMT6ay.jpg

:D 

 

17 minuta ranije, pompi said:

Bend! E.. mladosti i bezbriznosti.

 

A  šta? Jesi li deda na samrti ili invalid?

Nadji ekipu i sviraj! :order

 

Imam jako dobrog drugara, odličan je muzičar (bio), obišao je pola sveta svirajući. I onda mu je bilo dosta svega, rekao je da mu je stresno. I prestao je da svira pre pet šest godina. I ja sam mu govorio da je budala. Ali, sad mu to ne bih rekao jer se nikad nije požalio zbog odluke da više ne svira. Doneo je odluku i, ma koliko meni bila neshvatljiva, bio je u pravu. On je zadovoljan. A dovoljno je dobar muzičar da mu verujem da zna šta radi.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...