Jump to content


Neobavezna caskanja sa obaveznim ljudima!


pompi

Recommended Posts

Ljudi, evo citam uputstvo. Kaze: AV ULAZ: izlazni AV terminal DVD-a moze biti povezan sa AV ulaznim portom TV-a putem AV kabla. NAPOMENA: ako AV radi kao mini terminal, molimo Vas da koristite jedan na tri audio i video kablova.

Znaci, DVD bi trebalo povezati na AV ulaz TV-a AV kablom.

Kakav je to AV kabl?

Kakav je to, da kazem "dzek" na AV kablu koji ulazi u AV ulaz TV-a?

Sta bi trebalo da je na njegovom drugom kraju, tj. "dzek" koji ide u DVD? (u jednom od prethodnih postova je slika panela DVD-a).

I ako postoji takav kabl kojim bih povezao ova dva uredjaja, da li bi bio dovoljan samo kabl ili bih morao da nabavim i neki konvertor?

Oprostite tehnickom laiku :cheers

Ako sam dobro razumeo, ovo je AV ulaz na TV-u, (slika).

 

IMG_9303.JPG

Link to comment
Share on other sites

23 minuta ranije, pompi said:

Znaci, DVD bi trebalo povezati na AV ulaz TV-a AV kablom.

Kakav je to AV kabl?

Kakav je to, da kazem "dzek" na AV kablu koji ulazi u AV ulaz TV-a?

Sta bi trebalo da je na njegovom drugom kraju, tj. "dzek" koji ide u DVD? (u jednom od prethodnih postova je slika panela DVD-a).

Ovakav, već sam ga postavljao na prethodnoj strani.

Brand-New-3-5-mm-Jack-to-3-RCA-Male-Plug

Ne obaziri se što je RCA ovde uključen u TV. Taj kabl može da radi u oba smera. Bananicu ubacuješ u svoj TV na specificirano mesto za 3.5mm AV ulaz.

IMG_9303.JPG

Drugi kraj kabla sa muškim RCA guraš u DVD ovako: Beli u FL, Crveni u FR, a žuti u Video žuti činč na poleđini DVD-a.

IMG_9269.JPG

 

Situacija 2

Čini mi se da si spominjao da si sa TV-om dobio neki AV adapter sa bananicom i tri ženska RCA činča Beli, Crveni i Žuti. U tom slučaju je dovoljno da kupiš jedan pijačni stereo RCA-RCA (belo/crveni) i jedan solo RCA-RCA (žuto/žuti) i povežeš na dvd po prethodno navedenom uputstvu, a drugi kraj tih kablova povežeš na taj adapter pa njegovu stranu sa bananicom ubodeš na AV mesto na TV-u.

51W7Z8F5TZL.jpg

15m-Composite-RCA-Yellow-Phono-Cable-Vid

Nadam se da je sada jasnije. :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

8 sati ranije, Father said:

Neka je sa srećom petljancija sa žičkama!

Hvala.

Na postojeci kabl sa zenskim cincevima, (dosao uz tv), dodao kabl sa tri cinca, ustekao po "receptu" i napravio pomak :lol:

Zuji i ima linija! Probacu da nadjem bolji kabl sutra pa se javljam. Interesantno je to da kad ukljucim DVD, par sekundi slika je dobra i onda nastanu smetnje. Samo ukljucivanje DVDa ne prebacuje automatski na AV nego ja to moram rucno. Kad prebacim na AV pri dnu slike pise AV PAL. Gledao sam da li postoje opcije za podesavanje tog PAL-a, secam se da sam ranije imao PAL i jos nesto. Pade mi na pamet da bi se smetnje mozda izgubile kada bih ga prebacio na to "jos nesto". U svakom slucaju, nabavicu bolji kabl.

Link to comment
Share on other sites

36 minuta ranije, pompi said:

Pade mi na pamet da bi se smetnje mozda izgubile kada bih ga prebacio na to "jos nesto". U svakom slucaju, nabavicu bolji kabl.

DVD uglavnom ima NTSC i PAL. Treba to sad isčačkati. Verujem da ti je TV Pal sistem, mada prvo proveri na TV-u podešavanja jer ne vwrujem da ue na DVD-u neko dirao sistem reprodukcije.

Link to comment
Share on other sites

U jednoj lokalnoj prodavnici namirnica koja je oduvek petljala nesto i sa elektronikom kupio sa kabl, (tri muska cinca i bananica).

Radi! Zadovoljan sam. Moram da napomenem da je bananica malo duza od one sa kabla koji mi je dosao uz TV. Pokusavao sam da je uguram do kraja ali nije moglo. Rekoh, hajde da vidim sta se desava, kad ono radi.

Hvala svima :cheers

Link to comment
Share on other sites

Ne, tvoji saveti bi coveku izbili iz dzepa soma dinara, sto nemas bar malo dostojanstva pa da mu se fino izvinis? Koji k.konverter kad i ovako radi, zasto si tvrdio da nece raditi sa obicnim kablovima plug&play, a ocigledno radi..

Sent from my SM-A520F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 minut ranije, Spachek said:

zasto si tvrdio da nece raditi sa obicnim kablovima

Pa, mozda covek nije znao. Ne zelim da poverujem da mu je namera bila losa. Vise puta mi je priskocio u pomoc nekim dobronamernim savetima u raznim temama. U sustini, nikada nisam osetio zlobu upucenu od strane bilo kog clana. Doduse, bilo je tu malo zajedljivosti ali nista strasno, pri tom ne mislim na zexx-a nego uopste.

Link to comment
Share on other sites

 

16 minuta ranije, Spachek said:

Ne, tvoji saveti bi coveku izbili iz dzepa soma dinara, sto nemas bar malo dostojanstva pa da mu se fino izvinis? Koji k.konverter kad i ovako radi, zasto si tvrdio da nece raditi sa obicnim kablovima plug&play, a ocigledno radi..

Sent from my SM-A520F using Tapatalk
 

Ti si druže beznadežno glup... Ja da se izvinim????? Prvo si predlagao čoveku pasivni kabl za konverziju analognog u digitalni signal, što je čist nonsens, pa onda optički, što je još veći nonsens, i onda ja treba da se izvinim??? U originalnom pitanju koje očigledno nisi ni pročitao, a i da jesi, džabe kad se u to razumeš k'o Marica u krivi, pisalo je da "TV ima hdmi a dvd skart i cinceve." Još jednom, u takvoj konstelaciji stvari samo aktivni konverter može da radi. Međutim, dve stranice kasnije @pompi je otkrio da ipak ima i analogni AV ulaz na televizoru, na kome će naravno običan kabl da radi, što naravno nisam komentarisao jer nemam potrebu da komentarišem očigledno, ali si ti ipak našao za shodno da me prozivaš? Pali brate...

Link to comment
Share on other sites

1 minut ranije, Spachek said:

Zar je moguce da jos uvek postoje ljudi poput tebe, ja stvarno ne verujem da mozes tako bezobrazan da budes...
Btw, tata ti glup sto te takvog nafilovao, pozdrav i sve najbolje

Sent from my SM-A520F using Tapatalk
 

A da demantuješ barem nešto od onoga što sam naveo da si se nalupetao, ćutimo, a?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...