Jump to content


Neobavezna caskanja sa obaveznim ljudima!


pompi

Recommended Posts

On 6.11.2019. at 11:07, gvlada said:

Хдми носи дигитални сигнал, аудио и видео, док је компонентни видео сигнал аналогни. Треба конвертер, само кабл не ради посао.

Sto i piše na linku ispod kao objasnjenje sta kabl radi, a sta ne i cemu je namenjen.

Dakle taj "gajtan" ne radi taj posao.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, uzvarb said:

Sto i piše na linku ispod kao objasnjenje sta kabl radi, a sta ne i cemu je namenjen.

Dakle taj "gajtan" ne radi taj posao.

Na svu sreću, saznali smo da DVD plejer može da se poveže sa TV-om i preko optičkog kabla i da se tako dobije zvuk i slika, pa to što ovaj kabl ne radi nije mnogo bitno...:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

11 minuta ranije, Ružić Slavoljub said:

Zato sam ga i pitao dali ima optičke priključke. Meni ,bar meni,je to sa optikom najbolje i najjednostavnije.

Imam dva pitanja za tebe: kako se optikom povezuju dva uređaja, u ovom konkretnom slučaju DVD plejer i TV, koji imaju samo optički izlaz, i još važnije, kako se preko optike reprodukuje video signal?

Link to comment
Share on other sites

11 minuta ranije, Zexx said:

Imam dva pitanja za tebe: kako se optikom povezuju dva uređaja, u ovom konkretnom slučaju DVD plejer i TV, koji imaju samo optički izlaz, i još važnije, kako se preko optike reprodukuje video signal?

Izvinjavam se i poktetaču teme i tebi.Sad sam pročitao sve postove i vidim da mu treba i VIDEO signal a ne samo AUDIO.

SRY ljudi.

Link to comment
Share on other sites

9 minuta ranije, perodeformero said:

Uključi RTS, Pink, Hepi i Studio B, pa ćeš videti više komada ćurAka.

Hvala, proveriću. :thumbsup2 Ipak čovek može nešto i da nauči ovde na forumu.

Ovaca se sit nagledah, kako vise po autobusima sa nosevima jedni drugima u pazuhu onako dostojanstveno. Ima i onih što mekeću sirenama zaglavljeni u besprekorno prohodnim gradskim bulevarima... Ima ih podosta u gradovima, mogu tek da zamislim šta je tek po unutrašnjosti drage nam otadžbine.

Link to comment
Share on other sites

Msm, dugo sam se uzdržavo, te ne moraš u svakoj čorbi da budeš ................., ma pusti ga ko ga.................

Crvena marama i lampice bre!!!! Ide mi dim na uši!!
Pustili smo tbo a da bude moralna gromada i da deli vaspitne šamare po forumu. Ne smeš nigde da zađeš a da te ne sačeka. Ružiću tebe treba da bude sramota. Pusti nas već jednom na miru!!! Tebe roditelji nisu kako treba vaspitali, a ni učiteljica te nije mnogo čemu naučila.
Ko si ti da teraš ljude s foruma?
Ringe ti je OK samo zato što ti je poklonio kablove??!!
Mssssm!!!

Link to comment
Share on other sites

Ljudi, prvo hvala svima na dobroj volji i informacijama. Skoro ce dve godine kako sam na forumu. Moram da priznam da su mi pojedini clanovi mnogo pomogli. Iako sam vise od 30 godina opcinjen muzikom, citajuci pojedine postove saznao sam mnoge stvari i krenuo drugacije da razmisljam. Hocu da kazem da je forum u globalu mnogo vise pozitivan nego negativan, pa neka takav i ostane. Prisutne teme bi trebalo da oplemenjuju ljude i zao mi je kad se clanovi u nekim postovima prepucavaju.

Slikacu sutra ulaze na tv-u, mada, priznajem da sam izgubio nadu da cu stari dvd uopste uspeti da povezem sa novim tv-om. 

:cheers

Link to comment
Share on other sites

6 minuta ranije, zek said:

Pošto nema skart priključak onda ti treba neki ovakav adapter

Pa, moram da priznam da mi je to malo komplikovano a mozda i neprofitabilno. Razmisljam da bi mozda bolje resenje bilo kupiti eksterni hard disk? U svakom slucaju, hvala. :cheers

Nego, zaboravio sam da pomenem da mi je uz tv stigao i neki "gajtancic", sa jedne strane tri zenska cinca a sa druge, rekao bih, klasicna stereo bananica. Cemu li to sluzi?

Link to comment
Share on other sites

42 minuta ranije, pompi said:

Pa, moram da priznam da mi je to malo komplikovano a mozda i neprofitabilno. Razmisljam da bi mozda bolje resenje bilo kupiti eksterni hard disk? U svakom slucaju, hvala. :cheers

Nego, zaboravio sam da pomenem da mi je uz tv stigao i neki "gajtancic", sa jedne strane tri zenska cinca a sa druge, rekao bih, klasicna stereo bananica. Cemu li to sluzi?

Taj gajtacic je opasan.

Proveri uputsvo TV.

I javi nam.

Link to comment
Share on other sites

19 sati ranije, pompi said:

Nego, zaboravio sam da pomenem da mi je uz tv stigao i neki "gajtancic", sa jedne strane tri zenska cinca a sa druge, rekao bih, klasicna stereo bananica. Cemu li to sluzi?

Vrlo su moguće dve opcije.

1. Taj konverter je AV (Audio + composite Video) adapter. U slučaju da imaš beli, crveni i žuti RCA činč.

images?q=tbn:ANd9GcTuLXewCqDABf53aNP4glv

Brand-New-3-5-mm-Jack-to-3-RCA-Male-Plug

2. Taj konverter je RGB video ulaz. U slučaju da su činčevi boje zelena, plava i crvena.

12_9b09ed39-278b-417e-9c83-1df062566e02_

S-PC-1103.jpg

Link to comment
Share on other sites

9 sati ranije, pompi said:

Cincevi su zuta, crvena i bela ali kablic izgleda kao ovaj sa slike 2.

Slikacu ga sutra.

Citao sam uputstvo ali cini mi se da o tome nema nista.

Onda je to Audio + Composite Video priključak koji menja Scart, ali samo u smislu ulaza.

Scart priključci su imali dvosmeranu komunikaciju sa npr. video rekorderima, čak su imali i signalni 12V vod da po paljenju uređaja aktiviraju AV kanal na TV-u. To je bilo ono osnovno što je masovno bila praksa.

Ovo je samo terminacija na AV ulaz tv-a.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...