Jump to content


Neobavezna caskanja sa obaveznim ljudima!


pompi

Recommended Posts

Pa to je neki Samsung CK-5339TR. Koristio sam ga u kombinaciji sa dvd playrom i kompijuterskim 2.1 sistemom zvucnika tako sto sam dvd skartom povezivao sa tv-om a cincevima sa zvucnicima. Imao sam ton i na zvucnicima i na tv-u pa sam tako uz neka podesavanja pravio neki zvuk. Sada bih umesto dvd-a ubacio taj satelitski resiver jer ima usb i prepoznaje lossless 192, pa rekoh da bi mozda uz malo truda mogao da priustim neko zadovoljstvo.

Hvala @Father, ne sumljam da bi tvoj predlog funkcionisao ali meni laiku to je ipak mnogo truda. Imam utisak da kada bi neki strucnjak to video, i pored toga sto bi to radilo, pitao bi me: "a, bre... pa sta si ti ovo napravio?".

Hvala @Spachek, tvoj predlog bi radio, cini mi se i kada bih resiver povezao sa pojacalom a ne samo sa 2.1 sistemom, (ako se ne varam gde je onda u svemu tome mesto DAC-u ?), mada bih ja u toj kombinaciji ipak ostao na resiver-tv-2.1., ali onda nemam zvuk na tv-u.

Evo, laicki, da se nasmejete... a taj spdif izlaz na resiveru, zar on ne moze u 2.1 bez DAC-a? Pa i kompijuter salje digitalni signal a povezan je sa 2.1?

Sto se opaske na racun mog tv-a tice, mogu vam reci da je veoma uvredjen :o

:D Ma, takav imam i bolji mi ne treba. Kada bih i imao novac za bolji siguran sam da bih nasao barem 20-ak stvari u koje bih taj novac ulozio pre nego u tv.

Link to comment
Share on other sites

Moj tv je prebacen na bocni zid kao 24 h kitchen ili onaj manekenski po kaficima,to u mojoj kuci vise ni deca ne gledaju,oce vrat da se usine i ako bi se pokusalo...ajde de ,povremeno upalim da nije poceo rat,propala evropska unija i da vidim da li je jos uvek nikolic preCednik :D  zali boze para ,tako nesto jave i na radiu

Link to comment
Share on other sites

13 sati ranije, pompi said:

a taj spdif izlaz na resiveru, zar on ne moze u 2.1 bez DAC-a? Pa i kompijuter salje digitalni signal a povezan je sa 2.1?

SPDIF je digitalni izlaz i mora u neki DAC da se bocne. Kompjuter preko 3,5mm bananice ne šalje digitalni signal već analogni. Jedino ako u 2.1 siatemu nemaš ugrađen neki DAC pa onda može i SPDIF da se poveže direktno.

Link to comment
Share on other sites

8 sati ranije, zek said:

Jedino ako u 2.1 siatemu nemaš ugrađen neki DAC pa onda može i SPDIF da se poveže direktno.

Kako laik to da zna? Radi se o klasicnim zvucnicima za kompijuter, 2 ulaza, 2 izlaza, 3 potenciometra i dugme on-off. Znaci, verovatno nema. U svakom slucaju, hvala na otklanjanju nedoumice. :cheers

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Pozdrav svima!

Prodao sam plocu ali sam dobio zamerku od kupca. Kaze: "sto mi to nisi rekao? to moras kupcu da kazes". Doduse, zadrzao je plocu.

O cemu se radi. Kupcu se nije dopao urezani broj na samoj ploci. Kaze: "to je divljak".

Matrix / Runout (Runout etched (stamped B10) A side): 50009 A B10

Matrix / Runout (Runout etched (stamped B16) B side): 50009 B B16 

Ja sam na oglasu postavio sve relevantne informacije o izdanju pomocu kojih je kupac na discogs-u mogao da dodje i do ovog broja koji ja na oglas ne stavljam vec ga koristim interno samo da potvrdim da u rukama drzim bas taj primerak koji sam oglasio.

Obzirom da prodajem ploce i zelim da to radim savesno, molim poznavaoce da mi objasne zasto mi je kupac zamerio.

Hvala :cheers

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
2 sati ranije, Ružić Slavoljub said:

Nemaš optički ulaz na DVD -u ?

Pa, morao bih da pogledam a sad je malo kasno za to, spavaju tamo klinac i zena. Koristio sam samo skart i cinceve pa znam da to ima sigurno a za ostalo cu videti sutra. Mada ovaj kabl koji je preporucio @Spachek bi trebalo da skroz zavrsi posao, tj. da ono sto emitujem sa dvd-a vidim i cujem na tv-u.

Link to comment
Share on other sites

7 sati ranije, pompi said:

Pa, morao bih da pogledam a sad je malo kasno za to, spavaju tamo klinac i zena. Koristio sam samo skart i cinceve pa znam da to ima sigurno a za ostalo cu videti sutra. Mada ovaj kabl koji je preporucio @Spachek bi trebalo da skroz zavrsi posao, tj. da ono sto emitujem sa dvd-a vidim i cujem na tv-u.

Hoće,radiće mada može i optički.

Link to comment
Share on other sites

11 sati ranije, Ružić Slavoljub said:

Nemaš optički ulaz na DVD -u ?

Evo, slikao sam. Izgleda da ima.

 

1 sat ranije, Spachek said:

Koji dvd je u pitanju i da li tv ima opticki ulaz?

DVD je Xwave 9400 a TV ima:

HDMI2

HDMI1(ARC)

ANT (antenski prikljucak)

DIGITAL AUDIO OUT

COMMON INTERFACE AV (ulazni audio prikljucak)

USB 

8 sati ranije, gvlada said:

Како кабл врши конверзију дигиталног у аналогно?

Nisam kompetentan. Zelja mi je da sadrzaj diska  pustenog u dvd plejaru cujem i vidim na tv-u.

31 minuta ranije, Zexx said:

Ne rešava, ne može pasivno da se konvertuje digitalni signal sa koaksijalnog izlaza na HDMI

Kao sto rekoh, zelim da disk pusten sa plejara cujem i gledam na tv-u. 

Kao laiku, spachekov kabl bi povezao ta dva uredjaja, neko je rekao da bi to radilo, deluje mi logicno. Vi kazete da tako ne moze? Dobro, ako ne moze, spremicu jos 1500 din ali samo ako je stvarno neophodno.

 

IMG_9269.JPG

Link to comment
Share on other sites

5 minuta ranije, Spachek said:

Izvini Pompi, onda ja ne vidim svrhu onog kabla sto sam ti predlozio.

Ma, taman posla. Hvala na dobroj volji. Cudi me samo zasto ne bi radilo. Cinceve imam na plejaru a hdmi na tv-u. Sad sam ih zvao, ljubazna ali ne znam koliko kompetentna prodavacica mi je rakla da nema razloga da ne radi i sa obicnim dvd plejarima?!? Razmisljam da rizikujem, kupim taj kabl pa ako ne moze tako da dokupim i onaj adapter.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...