Jump to content


Neobavezna caskanja sa obaveznim ljudima!


pompi

Recommended Posts

sasvim je logicno da su podizanjem zvucnika i postavljanjem siljaka "izgubio" određenu kolicinu basa.On je verovatno mutio dalje zvuk u visokum i strednjim pa ti sad ti prija jer dobijas vise muzickih iunformacija.Probaj neko vreme da naviknes na novu situaciju i kolicinu baseva jer si mozda imao vise distorzija od podloge i poda,ne mozda nego sigurno.Uvek se zvuk cini losijim kad se izgubi malo basa, ali se ocigledno nesto i dobija,a i navika je vrlo molna stvar.Probaj kolicinu basa povratiti tako sto ćes pomeriti zvucnike malo blize zidu,5-10cm max.Pozicioniranje strasno menja zvucnu sliku i narocito kolicinu baseva .

P.S. Drago mi je da samo hoćeš da slusaš muziku,ali muziku bez zvuka ne cujes pa gledaj da imas sto bolji zvuk, vise ćeš muzike da se naslusas.Nisu te dve stvari odvojeni svetovi,naprotiv.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, sondek said:

sasvim je logicno da su podizanjem zvucnika i postavljanjem siljaka "izgubio" određenu kolicinu basa.On je verovatno mutio dalje zvuk u visokum i strednjim pa ti sad ti prija jer dobijas vise muzickih iunformacija.Probaj neko vreme da naviknes na novu situaciju i kolicinu baseva jer si mozda imao vise distorzija od podloge i poda,ne mozda nego sigurno.Uvek se zvuk cini losijim kad se izgubi malo basa, ali se ocigledno nesto i dobija,a i navika je vrlo molna stvar.Probaj kolicinu basa povratiti tako sto ćes pomeriti zvucnike malo blize zidu,5-10cm max.Pozicioniranje strasno menja zvucnu sliku i narocito kolicinu baseva .

P.S. Drago mi je da samo hoćeš da slusaš muziku,ali muziku bez zvuka ne cujes pa gledaj da imas sto bolji zvuk, vise ćeš muzike da se naslusas.Nisu te dve stvari odvojeni svetovi,naprotiv.

Ma ovo neobavezno časkanje je dalo G Pompiju dovoljno informacija da se ima š čim "klikerati" izvjesno vrijeme :)

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, black coffe said:

Ma ovo neobavezno časkanje je dalo G Pompiju dovoljno informacija da se ima š čim "klikerati" izvjesno vrijeme :)

Jeste. Mislim da je caskanje na ovu temu zavrseno jer...

4 sati ranije, sondek said:

sasvim je logicno da su podizanjem zvucnika i postavljanjem siljaka "izgubio" određenu kolicinu basa.On je verovatno mutio dalje zvuk u visokum i strednjim pa ti sad ti prija jer dobijas vise muzickih iunformacija.Probaj neko vreme da naviknes na novu situaciju i kolicinu baseva jer si mozda imao vise distorzija od podloge i poda,ne mozda nego sigurno.Uvek se zvuk cini losijim kad se izgubi malo basa, ali se ocigledno nesto i dobija,a i navika je vrlo molna stvar

Sta da kazem? Jasno, dobronamerno i prepuno podrske. Hvala.

3 sati ranije, black coffe said:

Probaj kolicinu basa povratiti tako sto ćes pomeriti zvucnike malo blize zidu,5-10cm max.

BINGO!!! To je to. Hvala.

4 sati ranije, sondek said:

P.S. Drago mi je da samo hoćeš da slusaš muziku,ali muziku bez zvuka ne cujes pa gledaj da imas sto bolji zvuk, vise ćeš muzike da se naslusas.Nisu te dve stvari odvojeni svetovi,naprotiv.

Jasno. Sada kad sam cuo sta se otvara kad bas ne "muti" probacu da pozicioniranjem napravim neki kompromis, tj. da vratim odredjenu kolicinu basa a da ne zamuti ono lepo sto se otvorilo.

LJudi, jos jednom hvala svima na neobaveznom caskanju. Da ste zivi i zdravi! :cheers

Link to comment
Share on other sites

2 minuta ranije, black coffe said:

Ma to je i smisao ? malo šale mal za za istač ? pa kako ko doživi ? ; argomenti , al to je uz google  relativno ? , al ipak  dok još nisu sjebali fizikalne  zakone :) , ajmo ih se pridržavati ?  :)

Dok bude ljudi ne mogu nam sje.at fizikalne zakone! :cheers. A, ima ljudi. U poslednje vreme sam ih puno upoznao, nazalost preko googla jer je situacija takva da je vrlo tesko putovati, upoznavati i druziti se sa ljudima, sto zbog godina, sto zbog para ali i zbog samih ljudi.

Link to comment
Share on other sites

20 sati ranije, pompi said:

Dok bude ljudi ne mogu nam sje.at fizikalne zakone! :cheers. A, ima ljudi. U poslednje vreme sam ih puno upoznao, nazalost preko googla jer je situacija takva da je vrlo tesko putovati, upoznavati i druziti se sa ljudima, sto zbog godina, sto zbog para ali i zbog samih ljudi.

Shvatio si  "priču" ? ! ona je istinita! i kako dva putića vode na dvije strane ? . a istina je sam jedna ;)  eto Ti  priće ! , al   smisao priče je da se ožene ? , a kaj kad se rasataniu . Ovo je potraga za svetim gralom ? sam kolko ko ima volje il novaca ? . Al to moremo preobličiti u bilo koji oblik društvene djelatnosti ? .Eto !  ispričavam se .  zlutao  ? .Evo sad slušam  SMAK  na  radio  101  u  ZG ? . Ovu je zalutalo i nekaq je !!! .

 

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, black coffe said:

Evo sad slušam  SMAK  na  radio  101  u  ZG ?

Radio? To je lepa stvar. Secam se, kao klinac, da je radio uvek svirao u jednoj prostoriji, tiho da mozes razgovarati a u trenutku kada nemas sta da kazes, dovoljno glasno da ga cujes. Radio Bg, 202, koncert u podne, muzicki vremeplov... Ne znam da li danas i ima nekih stanica sa kvalitetnim programom.

Evo, upravo se u Soko Banji okrece The Final Cut. Ploca nije videla gramofon minimum 15-ak godina. Inace, sugestija kolege da vratim kutije malo ka zidu je urodila plodom.

ZG? Prolazio sam na putu ka Rijeci. Letovao sam na Krku svake godine kod barbe, (ljutio se kad bih ga nazvao ujakom), tako do neke 90-e.

Link to comment
Share on other sites

A gle ! za mene  postoje iako ih ima više  ,  načina slušanja glazbe. Obzirom da sam nabrao koju godinicu ( 59 i pol) ;) osim u živo što je prioritet ( tam ne vidim dubinu širinu i visinu zvučne slike ) kao ni svilenkaste visoke ? . Znaći u radionici slušam uglavnom radio . Jedino ak imam opsežniji posao  prebaci m se na internetski obično neakav jazz  instrumentalni da mi ne ovlači pažnju  lamantiranje političara i rellame .  Drugi je doma u boravku di mora svima pasat ? pa sam ja ne bitan . I treći je spavača soba ( di sam ja gazda ) - još -_- ,  e tam je onak kak ja posložim , zato supruga sve rijeđe "navraća"  . A kaj se tiče  ZG a . ja sam iz sela  Velika Gorica  pokraj ZG  al sam ko i svi oni koji gravitiraju centrima moći  završio u gradu i tako se "razvio"  :rolleyes: . Mene unuke zovu DIDA ? . a je sem sam na pol Dalmatinec ?  Mi smo barbu zvali " STRIČek ? . :)

Link to comment
Share on other sites

3 sati ranije, black coffe said:

zato supruga sve rijeđe "navraća"

Hahaha...:cheers

3 sati ranije, black coffe said:

Mene unuke zovu DIDA

Dida? Svaka cast! Mladji sam za celo punoletstvo i otac tri-ipo godisnjeg najtvrdoglavijeg stvora na planeti! Od kako sam pre pola godine "poslozio" sistem uz pomoc pojedinaca sa ovog foruma, uglavnom slusam ploce u, kako moja zena kaze "mojoj sobi", ali ja volim da je zovem "muzicka soba", soba u kojoj svako moze da slusa ono sto je u kolekciji :D, a tu su i konge kao i akusticna gitara. U dnevnom boravku je neki satelitski risiver koji ima USB pa ja napakujem muziku na flesku a zvuk emitujem preko nekog starog TV-a kome polica na kojoj stoji upotpunjuje zvuk i sluzi kao veliki rezonator.

Link to comment
Share on other sites

18 sati ranije, pompi said:

Hahaha...:cheers

Dida? Svaka cast! Mladji sam za celo punoletstvo i otac tri-ipo godisnjeg najtvrdoglavijeg stvora na planeti! Od kako sam pre pola godine "poslozio" sistem uz pomoc pojedinaca sa ovog foruma, uglavnom slusam ploce u, kako moja zena kaze "mojoj sobi", ali ja volim da je zovem "muzicka soba", soba u kojoj svako moze da slusa ono sto je u kolekciji :D, a tu su i konge kao i akusticna gitara. U dnevnom boravku je neki satelitski risiver koji ima USB pa ja napakujem muziku na flesku a zvuk emitujem preko nekog starog TV-a kome polica na kojoj stoji upotpunjuje zvuk i sluzi kao veliki rezonator.

E to je smisao ! Slušanje glazbe u dobrom društvu ,  Mi "stariji"  kad se skupimo  obično na vikendici  slušamo na neakvom JBL u  aktivnom - mono  glazbu , i nitko ništa ne "osluškiva" . Samo glazba !. Kod nas se ta j način slušanja glazbe več nazvao - balkonerskim , odnosno za terasu uz roštilj  dok djeca - unuci  trčkaraju okolo i rade koje  kakve gluposti mi pečemo ponešto i "ogovaramo" glazbu " , ili uživamo u njoj .  Eto zato mi se sviđa ovakva tema - neobavezno ....   , a nešto se nauči . :)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Pozdrav!

Imam neki satelitski resiver koji ima samo spdif.

Da bih ga povezao sa pojacalom potreban mi je dac, to sam skontao, ali pitam se da li ga mogu povezati sa 2.1 zvucnicima za kompijuter? Ako moze, kojim kablom? Ako ne, salili smo se.

Namera mi je da taj resiver ima skart vezu sa tv-om ali i da se zvuk cuje i na 2.1 sistemu. Resiver ima usb pa bih pustao muziku sa fleske.

Hvala.

Link to comment
Share on other sites

Opet ja :huh: Nesto sam razmisljao. Ako izvrsim povezivanje kanlom koji je preporucio Spachek, TV nece emitovati zvuk sa resivera, tj. zvuk ce ici samo preko 2.1 sistema zvucnika, jel' tako?

E, sad, jeste da sve to nije ni prici nekom HI FI-u ali ja volim da se igram pa u kombinaciji, (TV zvucnici i 2.1 sistem), pravim nekakav zvuk. Da li postoji mogucnost da pomenuto povezem a da imam zvuk i na TV-u? Da recimo ostane skart veza sa TV-om a da se nekim kablom resiver sa onim spdif izlazom poveze sa 2.1 sistemom klasicnih zvucnika za kompijuter?

Izvinjavam se na gnjavazi i unapred zahvaljujem!

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, pompi said:

Da li postoji mogucnost da pomenuto povezem a da imam zvuk i na TV-u? Da recimo ostane skart veza sa TV-om a da se nekim kablom resiver sa onim spdif izlazom poveze sa 2.1 sistemom klasicnih zvucnika za kompijuter?

Može ovako!

Skart nabodeš u Satelit risiver. Iz scart-a izvučeš jedan žuti RCA-RCA na žuti u TV-u (Video in) u Scart nabodeš dole slikan RCA spiter na dva RCA. Kupiš dva ovakva spitera za levi i desni kanal. Kupiš dva stereo kabla RCA-RCA (beli i crveni). Jedan stereo kabl ide ka pojačali a drugi ka TV-u (Audi in) Možda će ti trebati još jedan Scart na TV-u, ako nemaš RCA Konektore za ulazni signal (žuti, beli i crveni)

scart-adapter-big.jpg

РезÑлÑÐ°Ñ Ñлика за rca female to 2x rca male digital coaxial splitter adapter

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...