Jump to content


SW za Iso u DSD..


Golum

Recommended Posts

Drugarice i drugovi proleteri znate li mozda za neki SW koji konvertuje iso fajlove u DSD fajlove..probao, mislim da se zove sonoro, ali mi nesto ne fercera, a imam podosta iso fajlova pa bi eto pomoc bila dobrodosla...

Unapred zahvaljujem,

G

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 74
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

3 minuta ranije, golum said:

Drugarice i drugovi proleteri znate li mozda za neki SW koji konvertuje iso fajlove u DSD fajlove..probao, mislim da se zove sonoro, ali mi nesto ne fercera, a imam podosta iso fajlova pa bi eto pomoc bila dobrodosla...

Unapred zahvaljujem,

G

Sonore radi odlično, ali ti treba Java runtime na računaru da bi radio. Konvertuj u DSF, nema razlike u zvuku u odnosu na DFF, ali ovaj drugi ne može da se taguje.

Link to comment
Share on other sites

11 sati ranije, Zexx said:

Sonore radi odlično, ali ti treba Java runtime na računaru da bi radio. Konvertuj u DSF, nema razlike u zvuku u odnosu na DFF, ali ovaj drugi ne može da se taguje.

Sljaka! Hvala puno!

P.S. Saljem posiljku ove nedelje - spremi se za OGROMAN posao...pakao :(:wacko:

Link to comment
Share on other sites

38 minuta ranije, golum said:

Sljaka! Hvala puno!

P.S. Saljem posiljku ove nedelje - spremi se za OGROMAN posao...pakao :(:wacko:

Super!:) A što se tiče posla, nema druge nego da se pronađe ili napiše neka skripta da se konverzija automatizuje.;)

Link to comment
Share on other sites

29 minuta ranije, Zexx said:

Super!:) A što se tiče posla, nema druge nego da se pronađe ili napiše neka skripta da se konverzija automatizuje.;)

Hm...ko zna zna i njemu dvije ko ne zna u ovom slucaju ja - Igmanski mars hard core varijanta...

Link to comment
Share on other sites

13 sati ranije, golum said:

Drugarice i drugovi proleteri znate li mozda za neki SW koji konvertuje iso fajlove u DSD fajlove..probao, mislim da se zove sonoro, ali mi nesto ne fercera, a imam podosta iso fajlova pa bi eto pomoc bila dobrodosla...

Unapred zahvaljujem,

G

1 sat ranije, Zexx said:

Super!:) A što se tiče posla, nema druge nego da se pronađe ili napiše neka skripta da se konverzija automatizuje.;)

Dok sam to radio na PC-u, koristio sam .bat batch fajl koji je terao sacd extract da obradi sve fajlove u zadatom direktorijumu.

Ostavljao sam ga da radi preko noci.

Davno je bilo, morao bih da se podsetim kao je to sve tačno funkcionisalo.

 

Link to comment
Share on other sites

Proguglao sam malo, mrtvi su linkovi sa kojih sam tada skinuo uputstva i .bat fajlove.

Prisećam se i da sam dodatno izmenio te .bat fajlove, kao bih pojednostavio strukturu direktorijuma pri radu.

Sve funkcioniše vrlo jednostavno: u radni folder iskopiraš foldere sa .iso SACD fajlovima, u njega staviš sacdextract programčić i .bat fajl, klikneš na .bat fajl i konverzija krene, za svaki .iso fajl se automatski kreira novi folder sa dsd (li dsf, zaboravio sam) fajlovima, u command propmt prozoru gledaš kako stvari napreduju.

@golum Ako ti znači, mogu da upalim stari PC, da sve to iskopam i da ti pošaljem.

 

Link to comment
Share on other sites

35 minuta ranije, 空也 said:

Proguglao sam malo, mrtvi su linkovi sa kojih sam tada skinuo uputstva i .bat fajlove.

Prisećam se i da sam dodatno izmenio te .bat fajlove, kao bih pojednostavio strukturu direktorijuma pri radu.

Sve funkcioniše vrlo jednostavno: u radni folder iskopiraš foldere sa .iso SACD fajlovima, u njega staviš sacdextract programčić i .bat fajl, klikneš na .bat fajl i konverzija krene, za svaki .iso fajl se automatski kreira novi folder sa dsd (li dsf, zaboravio sam) fajlovima, u command propmt prozoru gledaš kako stvari napreduju.

@golum Ako ti znači, mogu da upalim stari PC, da sve to iskopam i da ti pošaljem.

 

Nivo zahvalnosti bi bio na izuzetnom nivou kada bi mi pomogao da ovo odradim jer je kolicina toga ogromna, pa cenim da bi se i sneg na Igmanu odavno otopio/pao ponovo/otopio i tako par puta... :-( 

Link to comment
Share on other sites

46 minuta ranije, 空也 said:

Proguglao sam malo, mrtvi su linkovi sa kojih sam tada skinuo uputstva i .bat fajlove.

Prisećam se i da sam dodatno izmenio te .bat fajlove, kao bih pojednostavio strukturu direktorijuma pri radu.

Sve funkcioniše vrlo jednostavno: u radni folder iskopiraš foldere sa .iso SACD fajlovima, u njega staviš sacdextract programčić i .bat fajl, klikneš na .bat fajl i konverzija krene, za svaki .iso fajl se automatski kreira novi folder sa dsd (li dsf, zaboravio sam) fajlovima, u command propmt prozoru gledaš kako stvari napreduju.

@golum Ako ti znači, mogu da upalim stari PC, da sve to iskopam i da ti pošaljem.

 

It might help:;)

https://www.computeraudiophile.com/forums/topic/21178-how-do-you-store-dff-untagged-files/?do=findComment&comment=446443

Link to comment
Share on other sites

Da se i ja priključim. Radim sve kao što je gore navedeno (sacd extract i gui). Konvertujem sve u dsf zbog tagova a iso sačuvam, zlu ne trebalo. Skoro sam otkrio način kako da još uštedim na prostoru: dsf kompresujem u wavpack. Foobar to čita kao dsd,a ušteda na prostoru je oko 50% (stereo SACD svede se na veličinu nekompresovanog audio CD-a. oko 800 mb). Uputstvoa sam našao ovde: https://diyaudioheaven.wordpress.com/digital/pc-software/compressing-dsd-files-with-wavpack-5/

 

Link to comment
Share on other sites

Nivo zahvalnosti bi bio na izuzetnom nivou kada bi mi pomogao da ovo odradim jer je kolicina toga ogromna, pa cenim da bi se i sneg na Igmanu odavno otopio/pao ponovo/otopio i tako par puta... :-( 


Zar nije jedan od tih dacova kod tebe DSD? Inace kada ne koristim native DSD, ostavljam da Foobar odradi RT konverziju u PCM. Odavno sam prestao da koristim Saracon, Audiogate, skripte i sl.
Link to comment
Share on other sites

2 minuta ranije, prophet said:

Zar nije jedan od tih dacova kod tebe DSD? Inace kada ne koristim native DSD, ostavljam da Foobar odradi RT konverziju u PCM. Odavno sam prestao da koristim Saracon, Audiogate, skripte i sl.

 

Yeap...ali moram da mu dobacim DSD fajl nekako posto Auralic ne barata sa .iso fajlovima...uvek neka shega...ovako ili onako:-)

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, golum said:

Nivo zahvalnosti bi bio na izuzetnom nivou kada bi mi pomogao da ovo odradim jer je kolicina toga ogromna, pa cenim da bi se i sneg na Igmanu odavno otopio/pao ponovo/otopio i tako par puta... :-( 

Nema problema! :thumbsup2 

Idem na glasanje, pa kada se vratim palim zarđali PC i vadim sve potrebne fajlove. :)

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Zexx said:

Ovo što sam ja koristio je još jednostavnije, ne mora da se pravi poseban fajl sa listom .iso fajlova.

Samo se .exe i .bat fajlovi iskopiraju u folder koji sadrži .iso fajlove, klikne na .bat i to je to.

Jedino što nisam suguran za ovo oko tagova, ja sam sve konvertovao u PCM flac, a tagovao u Mp3tag-u.

Link to comment
Share on other sites

6 minuta ranije, 空也 said:

Nema problema! :thumbsup2 

Idem na glasanje, pa kada se vratim palim zarđali PC i vadim sve potrebne fajlove. :)

Cek da te ne cimam - upravo sam pustio simultano 5 .iso fajlova da se prebace u iso2dsd i cekam da vidim rezultat...ako je sve cool fenomenalno jer onda dodam samo cover i to je to (mslm i dalje jednom na Igman ali bolje no xyz puta)...

Link to comment
Share on other sites

17 minuta ranije, golum said:

Cek da te ne cimam - upravo sam pustio simultano 5 .iso fajlova da se prebace u iso2dsd i cekam da vidim rezultat...ako je sve cool fenomenalno jer onda dodam samo cover i to je to (mslm i dalje jednom na Igman ali bolje no xyz puta)...

Ok!

Javi kako ide i da li da ti iskopavam ovo ili ne. 

Ovaj skript radi .iso fajl po fajl, dobra stvar je što sam ga podesio da ih traži po podfolderima, tako da bi teoretski mogao da ga pokreneš u rutu HDD-a i da ti automatski odradi sve .iso fajlove na njemu.

Link to comment
Share on other sites

U kom smislu mislis?


Mislim cela poenta je da nativno strimujes DSD u kom slucaju je skoro pa sve jedno kakav je komp sa koga strimujes jer se konverzija odvija u DAC-u. Ovo pod uslovom da je interfejs (USB) sa posebnim napajanjem tj da se ne napaja iz kompa. Sto ce reci pritisnes Play i uzivas.
Link to comment
Share on other sites

6 minuta ranije, prophet said:

Mislim cela poenta je da nativno strimujes DSD u kom slucaju je skoro pa sve jedno kakav je komp sa koga strimujes jer se konverzija odvija u DAC-u. Ovo pod uslovom da je interfejs (USB) sa posebnim napajanjem tj da se ne napaja iz kompa. Sto ce reci pritisnes Play i uzivas.

 

Fora i jeste kada prebacim iz .iso u dsd strimujem nativno na DAC i ondak je u pitanju cista nirvana :-)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...