Jump to content


Technics sld2 i ortofon concorde iskustva?


sladjan marinkovic

Recommended Posts

Ja drugaru poklonio onaj Omnitronic, kopiju 1210 kome smo all_zee i ja lepili kondor sa donje strane tanjira.

Zove me kaže: " Šta si ono lepio na tanjir, totalno si pokvario zvuk. Ja skinuo sve i sad radi odlično. " :wacko:

Ja mu reko, svaka ti čast Macane, samo gruvaj, šta god te čini srećnim... 

Ko sad da je normalan? 

Link to comment
Share on other sites

Vala kad mi dodje imam onaj krsh ITT tanjir za vezbanje, samo nemam odgovarajuci toplotni aparat, sem toga da li ima smisla raditi dampiranje tanjira u smislu rezultata koji bi se dobio ( 1210 ) ?

1 minute ago, Father said:

Ja drugaru poklonio onaj Omnitronic, kopiju 1210 kome smo all_zee i ja lepili kondor sa donje strane tanjira.

Zove me kaže: " Šta si ono lepio na tanjir, totalno si pokvario zvuk. Ja skinuo sve i sad radi odlično.

A rece li nesto vise sta mu nije valjalo ?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ortofon 2M serija, nema takav karakter zvuka, nego baš suprotno. Ako je zvučnica korektno nameštena po protaktoru i na 52mm, problem što glava zvuči tanko može biti zbog VTA nepodešenosti. Tvoj gramofon nema tu mogućnost, pa moraš da pokušaš sa različitim debljinama mata. 

 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, sladjan marinkovic said:

Pa tako je pocelo a onda krece virus...

Izvini a sta si koristio pre, koju glavu ?   Onaj Concorde, jesi li koristio ili si samo probao ?

Ako si koristio Concorde, i uho ti se naviklo na njega, svaka glava narednih dve nedelje ima da zvuci tanko.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...