Jump to content


Preporuka za zvučnu karticu


Kivu87

Recommended Posts

35 minuta ranije, Kivu87 said:

Jako je iritantno jer nikako ne mogu da lociram problem, ne znam da li je mozda problem u tome što se kompjutersko kućište nalazi pored modema, sbb uređaja, kabal prolazi iza uređaja, tu su i strujni utikači....

Pa uzmi prvo od burazera to pojačalo od 50eur  pa probaj, ako prekidanje nestane tada su problem konektori  ili selektori ili hladan lem u tom risiveru. Nemoj odmah na servis nositi bez potrebe. Moraš sistematski eliminisati jedan po jedan uređaj dok ne nađeš gde je prekid.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 87
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

21 minuta ranije, Nixie said:

Pa uzmi prvo od burazera to pojačalo od 50eur  pa probaj, ako prekidanje nestane tada su problem konektori  ili selektori ili hladan lem u tom risiveru. Nemoj odmah na servis nositi bez potrebe. Moraš sistematski eliminisati jedan po jedan uređaj dok ne nađeš gde je prekid. ponudi mu 60 evra.

 

 

 

Edit: moguće da se čitav sistem sa kablovima ponaša poput neke antene i prijemnika koji kupe signale iz okoline, taksiste, štagod....

Link to comment
Share on other sites

40 minuta ranije, ras said:

 

 

 

Edit: moguće da se čitav sistem sa kablovima ponaša poput neke antene i prijemnika koji kupe signale iz okoline, taksiste, štagod....

To je uvek tako, svaka žica je antena. Tranzistorsko pojačalo na izlazu terba da ima filter protiv toga, i Zobel, dok kod lampaša nema potrebe zbog izlaznog trafoa.

Link to comment
Share on other sites

9 minuta ranije, ras said:

Da, ali nismo svi iste sreće...

Nemam RIAA, tu može da se desi, a ostalo gde su naponski nivoi 1-2V nije osetljivo, koristim širmovane kablove za sve uključujući napojne i zvučničke, na svaki uređaj turam mrežni filter smetnji. Živimo u promenljivom EM polju, wifi, bluetooth, radio, PC, telefoni, frekventni regulatori, regulatori svetla, čoperska napajanja, etc. smetnji koliko hoćeš.

Lampe isto vole da skupljaju smetnje, pa ih ugrađujem u zatvorene metalne kutije, praktikujem star grounding i razno dekuplovanje napojnih vodova, mada ovo što sam pravio u plastičnoj kutiji isto nije osetljivo, jer nema pojačanje.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Nixie said:

To je uvek tako, svaka žica je antena. Tranzistorsko pojačalo na izlazu terba da ima filter protiv toga, i Zobel, dok kod lampaša nema potrebe zbog izlaznog trafoa.

He he ? !  kad je sinov kompiutor ukljčen ja u sobi iznad njega  nemam  signal na nekim kanalima državne televizije . Kompjutor je povezan fizičkim  kablom , ne  wi  fi . Antena je  sobna . znači  postoje  nekakve  smijetnje  negdje . Nema zdrave logike  za moj problem ! , al očito , kad on  ugasi "robot" ja imam normalan signal . Obzirom da je  kućna antena , znam da je riješenje problema vajnska . Zašto sam ovo pisao ?  U kakofoniji  današnjih "pametnih" uređaja   dovoljno je da jedan  nema  Rfc ( t)  filter  i eto ti komedije ? . Znači kad se pojavi "zločestoča" jel  traje non stop il se vremenom mijenja ? !  , treba imat živaca , pa poslušat , jer možda  na momente nestane ? ,  pa  se može  locireti problem ? !  Evo , od mene ! .

Link to comment
Share on other sites

6 minuta ranije, black coffe said:

nemam  signal na nekim kanalima državne televizije

Kako bre možeš da gledaš državnu televiziju?:lol:

PS

Kako PC nema RFI filter, svaki to ima u napajanju. Možda ti uzemljenje ne valja? Da nisi zamenio negde po instalaciji nulu i GND?

Link to comment
Share on other sites

Gospodo,

Danas sve još jednom testirao, pre odlaska kod majstora.

Resivere i zvučnik prebacio u totalno drugi kraj prostorije, daleko od sbb-a, modema, televizora i htpc računara...

Prvo ih probao uz bratov resiver, čuo blago šuštanje na istom onom visokotoncu ( on kaže da je do kvaliteta fajla i da jedva čuje ).

Pomislio sam da sam počeo da uobražavam .

Zamenio ulaze na bratovom opet resiveru , isto.

Nakon toga, povezao opet moj Sony, laptop - usb Dac - CD ulaz, svira već treći sat i ne čuje se ništa , sve najnormalnije.

Činjenica je da niti jednog trenutka zvučnik nije prestao sa radom, kako mi se to desilo prošli put prilikom povezivanja sa laptopom i generalno...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Naposletku, 

Zvučnik odnešen na servis u Cara Dušana, otišlo nešto na basu i membrana visokotonca izgorela, sve sanirano, sutra preuzimam zvučnik i javljam detalje.

Hvala svima na savetima, ako opet krene da šušti, ovaj put ide u smeće, već sam našao sledeće zvučnike koje bih voleo da imam....

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Opet se ja javljam posle dužeg vremena, jbg, učio se ozbiljan ispit pa je sve ostalo bilo sporedno.

Dečko u C.Dusana mi uradio zvučnik, ali se opet dešava isto, nisam više pametan, neko vreme je sve funkcionisalo.

E sad, jedino mi je nejasno, tipa kad pustim muziku preko Chromecast Audio , susti taj zvučnik...prebacim na tuner, zvučnik radi perfektno, zatim vratim na ulaz preko kog mi je priključen Chromecast I sve šljaka nekih sat, sat i po....

Ludilo, da li je neko imao slične situacije...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...