Jump to content


Preporuka za zvučnu karticu


Kivu87

Recommended Posts

Zvuk direktno sa kompjutera, integrisana zvucna povezana aux/rca kablom na risiver.

Ma bzv je muzika skroz, bas gotovo nikakav, ogromno razocarenje u poredjenju sa cd-playerom, sad ne znam koliko bi poboljsanju doprineo kvalitetan kabal.

A izvor je torrent, uglavnom viseg kvaliteta (>5gb)...tako da je pretpostavljam visi i kvalitet audio zapisa.

99% sam odlucio da uzmem DAC do 100 eura, redovno pratim oglase i informisem se na forumu kako bih nasao najbolje resenje.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 87
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

34 minuta ranije, Kivu87 said:

Ma bzv je muzika skroz, bas gotovo nikakav, ogromno razocarenje u poredjenju sa cd-playerom, sad ne znam koliko bi poboljsanju doprineo kvalitetan kabal.

Neće da može. Prvo DAC + napajanje pa zatim neki Y recimo CORDIAL CFY

http://www.audiopro.rs/proizvod/cordial-cfy-0-9-wcc?idPro=33955

u zavisnosti koliko ti dugačak treba.

 

Link to comment
Share on other sites

Ima na KP E-MU 0404 USB, 80 evra, to bih preporučio. Koristim je još uvek, odlično se pokazala, ima sve moguće priključke i rezoluciju 24-192. Druga preporuka (opet iz iskustva) je IFi Nano iDSD LE (manje priključaka ali podržava sve moguće formate i malo prelazi cenu, cca 130 evra).
 

Link to comment
Share on other sites

Koliko sam shvatio napajanje koje se dobija uz DAC nije dovoljno dobro, dakle neko upgrade-ovano napajanje poboljšava performanse....

Ne znam da li zvučim kao idiot, ali meni je ova E-MU 0404 ružna kao lopov, ne znam kakve su joj dimenzije, ali ako kažete da je kvalitetna uzeću je u razmatranje....

Link to comment
Share on other sites

@vladat1

Mislio sam na polovnu Asus Xonar DX ili pak DSX da nadje sto malo pre rece Garson ali me preduhitri . Imao sam DS i DX i za to koliko kostaju imaju najbolji odnos ulozeno dobijeno . DS cak ima mogucnost zamenu opampa pa se moze upgrejdovati sto sam ja u pocetku i uradio i dosta se dobije na zvuku . Mnogo su bolje zvucno od  Creative Audigy serije .

 

 

Link to comment
Share on other sites

Da saberemo još jednom. Dečko ima 

Cooler Master 110 kućište

- moja predpostavka je da ima unutra neku 1151 Mini-ITX matičnu, što znači da je skraćena sa slotovima. Verovatno samo dva za ram i jedan za GPU.

Ako hoće karticu, onda može samo PCI Express karticu i to da je stavi u PCI Express 16 slot (slot za grafiku). Verovatno treba i low profile limić. Drajveri za ove "jeftinje" ASUS Xonar DSX, DG su prestali da se pišu još 2015 godine, i daleko su od savršenih.

 

Miškoni, koje Op Amp ove si stavljao u Xonar DSX ?

 

Link to comment
Share on other sites

6 sati ranije, vladat1 said:

Drajveri za ove "jeftinje" ASUS Xonar DSX, DG su prestali da se pišu još 2015 godine, i daleko su od savršenih.

Pa sta tu ima vise da se pise? Win10 je tu vec koju godinu, kontam da su drajveri za njega solidno ispaglani od pojave zadnjeg OSa.

Ja imam u desktop masini DS vec nekih 7-8 godina, ne znam da li sam par puta apdejtovao drajvere, zadnjih put pre par godina, i kartica radi sasvim korektno. :)

Savrseni drajveri svakako ne postoje, xonar drajveri (ili unofficial Unixonar drajveri) su po meni sasvim korektni.

Link to comment
Share on other sites

Elegantnije rešenje mi je usb DAC, narednih dana rešavam, već sam postao nestrpljiv da kupim što pre...
Pratim i oglase i čekam da možda nešto iskoči....

Ljudi, hvala na savetima, imam još gomilu pitanja u cilju unapređenja celokupnog sistema , ali polako, jedno po jedno...

Link to comment
Share on other sites

Srecom sada ima dosta vise dostupnih usb DACova do 200e. I ja se premisljam sta je best buy do nekih 100-150e naginjem ka nekom schiitu. Al prvo da prodam ath-e40 pa da vidim sta i kako dalje... mozda ti je neki smsl najbolja varijanta za kucni bioskop u tom rangu do 10000. Dosta ljudi hvali i alesis io2 a kosta oko 100e.

Link to comment
Share on other sites

Koristio sam LM 4562 op amp.  LM4562 kad se usvira jako lepo zvuci . Miran zvuk visoki ne strce srednji su taman kako treba ne zamaraju previse detaljima i sve je nekako upakovano sa dozom sladunjavosti . Vokali su fini meki pogotovo zenski vokali su cini mi se bolje zvucali . Bass je odlican .Vernije prikazuje zvuk trube gitare i klavira . Jako dobar op amp . Ja sam pustao zvuk preko Asio moda koje Asus Xonar zvucne kartice fabricki podrzavaju !

Link to comment
Share on other sites

Gospodo,

Dobijam u toku nedelje na poklon Fiio K1, ono malo pojačalo za slušalice koje može da posluži i kao DAC.
Naravno, povezaću ga na komp i risiver i zanima me da li ću dobiti poboljšanje u kvalitetu zvuka?
Svakako ću da probam, ukoliko ne odgovara, ide dalje na poklon, sestra je luda za muzikom i sluša isključivo preko slušalica, tako da će njoj koristiti...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Gospodo, 

Nisam stigao ranije da pisem.Dobio sam K1 na poklon i mogu da kazem da sam za sad odusevljen.

Zvuk je barem za 30 % jaci u poredjenju sa integrisanom, kvalitetniji i puniji.Odmah sam napravio test poredjenja i zaista je poboljsanje.

Kupicu sutra neki pristojan aux-rca..pa neka sljaka tako neko vreme, dok ne kupim nesto mnogo bolje, za sada mi ovo radi posao, a posle ide sestri na poklon.

Svakako pratim oglase dalje!

Hvala na savetima

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Ljudi, imam mali problemcic sa pojacalom.

Naime, kada pustam muziku preko kompa, desava mi se jedan zvucnik prestane sa radom, jednom krce visokotonci, i tako dalje, naizmenicno, bez ikakvog pravila.

Kad uzmem da cackam aux izlaz na K1 , tipa okrenem aux kabal, zvucnici rade normalno neko vreme, pa onda opet isto...

 

Gore pomenuto se ne desava kad je izvor cd player ili kad slusam radio... Znaci da je po meni problem ili Fiio ili kabal...

Hvala na pomoci

Link to comment
Share on other sites

Realno,za te pare i nema bas neki dac.Nedavno sam na kp kupio daughter board za moju stx2,sada taj prodavac nudi i svoju xonar st.Jeste skupo u odnosu na predvidjeni budzet ali vredi i sigurno je jeftinije da u startu kupis nesto dobro nego da stalno pucas na razlici u ceni dokupljujuci bolje komponente,to ti iz iskustva govorim.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...