Jump to content


Preporuka za zvučnu karticu


Kivu87

Recommended Posts

  • Replies 87
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 3 months later...

Opet meni šuška desni visokotonac prilikom povezivanja usb Dac - pojačalo.

Kupio sam kvalitetniji kabal, onaj Cordial, ništa posebno, ali se opet dešava isto, u manjoj meri ali posle nekog vremena krene da šušti.

Isto šušti kad direktno povežem integrisanu sa pojačalom.

Sve aux-rca pokablove koje sam do sada kupio sam proveravao kod brata na pojačalu i on nema nikakav problem.

Preko cd-a takav problem nemam.

Mnogo me nervira, Fiio K1 cu da prodam narednih dana ili dam sestri i tražim novi usb Dac.

Šta mislite o Fiio M3k, player da istovremeno koristim kao izvor i kao usb dac, budžet mi je do 100-120 Eura...

Link to comment
Share on other sites

Nije mi padalo na pamet, danas sam povezao usb dac preko cd ulaza, koji funkcioniše besprekorno, i posle nekih pola sata normalnog sviranja, počelo je opet da šušti, visokotonac desnog zvučnika.

Nemam pojma, povezaću sutra laptop pa ću videti ima li to kakve veze....

Čak sam počeo da umišljam da nešto nije u redu sa zvučnicima, sutra povezujem na bratove ...

A novi dac sam svakako planirao....popalio me drugar sa ovim Fiio player-ima koji mogu da rade i kao usb kodac...

Link to comment
Share on other sites

Probao cd, tape i dat ulaz i u svakom se dešava isto....

Samo je pitanje vremena kad će da počne da šušti, vrlo je frustrirajuće, taman misliš da si provalio o čemu se radi, a onda krene opet.

Tako kad sam prebacio na cd ulaz, dva dana je sve funkcionisalo ok...da bi opet krenulo...

Link to comment
Share on other sites

Uradio sve, zamenio L-R, šum se i dalje čuo na istom zvučniku.

Nakon toga, stavio sve zvučnike na B ulaz, sve funkcionisalo ok da bi nakon 15 minuta krenuo da se cuje , odnosno šušti i bukvalno jedva svira drugi zvučnik.

Preko CD-a sve funkcioniše besprekorno, preko laptopa isto kao preko htpc računara.

Ne bejah lijenj i odnesem laptop kod brata, on ima neki glupi technics, povežem laptop preko usb dac-a , najjeftinijim kablom i sve funkcioniše besprekorno.

Nisam pametan, sem što znam da sve ide lepo na oglas, kupujem moju staru želju Pioneer Sx 434 ili jači, neke vintage bookshelf kutije i to je to.

A za ovo što sam tv policu u stanu pravio spram zvučnika i postojećeg resivera, malo ću da se objašnjavam za ženom :-)

Link to comment
Share on other sites

Sta god uradio - tebe uvek zeza levi zvucnik?

Da ne tvrdis da sa CD plejerom nikad nemas taj problem, bilo bi vrlo jasno da te zeza zvucnik - verovatno kontakt / lem na spoju kablova i driver-a ili skretnice.

1. Kad si obrnuo ulaze i dobio kao rezultat da isti zvucnik (levi) zeza - iskljucio si iz price DAC.

2. Kad si obrnuo zvucnicke izlaze iz pojacala i dosao do toga da i dalje zeza levi zvucnik (sada prikacen na desni izlaz pojacala) - iskljucio si iz price i pojacalo.

 

Koliko si uopste slusao taj CD plejer?

Da li ti je glasnoca CD plejera sa kojim "nemas problem" ista kao na DAC-u?

(kada je volume na pojacalu na istom polozaju)

Ovo pitam zato sto los lem na (pret)pojacalu moze da se ispolji sa slabijim signalom, a da sa jacim ne pravi problem. Ali ako ti sta god uradio sa obrtanjem i dalje zeza levi zvucnik, onda... 

 

Link to comment
Share on other sites

Pa slušao sam , standardno, na istom volume položaju cd player svira sigurno 20% glasnije.

Ma nikakav problem nema sa cd-om, stvarno sve radi besprekorno...

Nije mi jasan ni ovaj desni koji se maltene ugasio posle nekog vremena....

Nemam pojma, svakako sam planirao da ih odnesem u servis u Cara Dusana pa neka ih pregleda majstor svakako.

Poslednji korak mi je da prikačim neko drugo pojačalo i da vidim šta se dešava.

Svakako ide sve na prodaju i kupujem ono što volim....

Hvala na cimanju i pisanju svakak, javljam šta kaže majstor...

Link to comment
Share on other sites

24 minuta ranije, Kivu87 said:

Nije druže, napisao sam da je u jednom trenutku i drugi zvučnik počeo da šušti...

Pa prestao da radi, prilikom povezivanja preko laptopa...

Prema malo nejasnom opisu deluje da imaš problema sa kontaktima negde od pojačala do zvučnika, ili sa kablovima ili sa selektorom A, B, A+B etc. A u igri je i laptop vs CD, pa deluje dosta je zbunjujuće sve zajedno.

Link to comment
Share on other sites

Dakle sve je potencijalni problem, ali u tu pricu mi se ne uklala cd koji radi najnormalnije...

Za početak zvučnici idu na servis....

A sutra povezujem bratove cantone na resiver, da vidim kako to funkcioniše 

I sve ide na prodaju i kupuje se dugo željeni pioneer sx 434 ili jači ....

Link to comment
Share on other sites

Poludecu, e sad definitivno ne radi ovaj drugi zvučnik, kad menjam ulaze na pojačalu čas ne radi levi, čas ne radi desni zvučnik.

Tako da mi sada izgleda da je problem u ulazima na resiveru...to mi deluje kao realno.

E sad, zašto sve normalno funkcioniše kad je cd u pitanju, to nemam pojma...

Da li da prvo nosim resiver u servis....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...