Jump to content


Formula 1


Iron man

Recommended Posts

  • Replies 113
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 2 years later...
2 sati ranije, Nixie said:

Trebalo je odložiti trku za sutra, ovo je baš imbecilno, dodela poena bez trke. 

 

29 minuta ranije, NShappy said:

 

Da li je ikada ranije trka odložena za ponedeljak?

Mislim da nije. Problem su TV prava, pritom ljudi uglavnom rade ponedeljkom.

20 minuta ranije, Thecoki said:

F1 gubi smisao vec vise od 10 godina.

Moto GP u jednoj trci ima vise uzbudjenja nego u F1 u tri sezone.

Ne znam kakve veze ima MotoGP sa F1.

I zasto gubi smisao vec vise od 10 godina?

Link to comment
Share on other sites

6 minuta ranije, Thecoki said:

Mda nikakve kao nebo i zemlja!

Cemu smisao sporta gde budzet odredjuje pobednika pre sezone?

Odredjeni ljudi stalno porede MotoGP i F1. Evo ja npr ne pratim MotoGP. Vece slicnosti mi ima Indycar nego dvotockasi.

Sto se budzeta tice, ranije su veci timovi imali maltene neogranicen budzet, sad su te razlike dosta manje.

Sto se pobednika tice, gde je to odredjen pobednik? Tj ko je pobednik ove sezone? Da ne gledam dzabe. :D

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Zvukoljub said:

F1: Hamilton 2014, 2015, 2017, 2018, 2019, 2020
MotoGP: Marquez 2013, 2014, 2016, 2017, 2018, 2019

Nebo i zemlja.

Verovatno je nekima Marquez nebo a Hamilton zemlja. :D

55 minuta ranije, Nixie said:

Pojma nemam, ali ono danas je bilo glupo. Jasno je bilo da od trke nema ništa po onoj kiši. Ako ne može ponedeljak, onda sledeći vikend.

Sledeci vikend se vozi trka u Holandiji, Zandvoort.

Link to comment
Share on other sites

10 sati ranije, Nixie said:

Pojma nemam, ali ono danas je bilo glupo. Jasno je bilo da od trke nema ništa po onoj kiši. Ako ne može ponedeljak, onda sledeći vikend.

F1 postoji zbog TV prenosa i reklamiranja (a ne zbog sporta, fer pleja ili neizvesnosti sporskih uzbuđenja). Autorska prava na TV prenos su prodata pa prodata. Jako malo TV stanica bi pristalo da prenosi F1 ponedeljkom, jer je sa reklamiranjem već definisana bukvalno svaka sekunda, nedeljom. Ponedeljkom je već nešto drugo u programskim šemama, i 99% da prenosa ne bi ni bilo.

A uostalom, u Francorchamps-u su jake kiše prognozirane i za danas.

Sledeći vikend je sledeća trka.

.

.

.

Nije baš da samo budžet određuje pobednika. Ima ih nekoliko sa velikim budžetima, pa im ne ide. Uskladiti tim, i te pare, i imati najbolji bolid i vozača, nije samo do para.

Mada je tačno da osim 2-3 glavna, skromniji timovi nema tamo šta da traže (osim da malo prave gužvu na stazi).
Tačno je i da je medijska buka zainteresovana samo onih dvoje troje na vrhu.
Tačno je i da su regulative ubile šarenilo tehničkih rešenja, a time i neku zanimljivost celog cirkusa.

Ne znam kako će se F1 razvijati sada kada se fosilna goriva polako potiskuju.

Jel prati neko formulu E? Može se desiti da uskoro potisne F1 po zainteresovanosti sponzora i timova.

Link to comment
Share on other sites

Zadnjih 20 i kusur godina uvek je pobedjivao tim koji je bio u vrhu sto se budzeta tice, Williams u 90im, te McLaren, Ferrari, pa nesto kasnije Red Bull i sada Mercedes. Odstupanje od pravila je bio Brown GP 2009 godine.

Sto se tice kise od juce tice, kao sto rekose, nije bio toliki problem kolicina vode na stazi, vec magla i niska vidljivost, jer Spa se nalazi u brdima.
Zandvoort je pak na obali mora, te ce malo teze biti tako niska vidljivost ako i bude kise.

Link to comment
Share on other sites

Trebalo bi da sa ogranicenjima budzeta od sledece godine i promenom bolida u celini trke postanu otvorenije i zanimljivije odnosno da vise zavisi rezultat od skilla vozaca. Ja sam optimista. Ali ono sto ocigledno nikad nece da se promeni je FIA i kontraverze i besmislice po pitanju pojedinih pravila. Recimo ovo za tri motora... Max ce evidentno morati da ide na 4. motor i da odradi kaznu, a najmanje je on sam kriv zbog toga. Sa druge strane Botas za onu sramotu 5 mesta, a toliko timova i vozaca dobrano zeznuo... da ne pricam sto je gledaocima unistio trkanje... Ili besmisleno pravilo koje je oduzelo Fetelu 2. mesto... necu da ulazim u detalje dogadjaja izmedju Maxa i Hamiltona, uvek ima osetljivih na pomen Britanca pa je mozda i ovde to slucaj :D ali svejedno, poenta je da ja definitivno nemam osecaj kao neko ko gleda i zaista ni za koga posebno ne navija da je ovo pravedan sport vec bas jako jako suprotno od toga.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, misko1989 said:

Trebalo bi da sa ogranicenjima budzeta od sledece godine i promenom bolida u celini trke postanu otvorenije i zanimljivije odnosno da vise zavisi rezultat od skilla vozaca. Ja sam optimista. Ali ono sto ocigledno nikad nece da se promeni je FIA i kontraverze i besmislice po pitanju pojedinih pravila. Recimo ovo za tri motora... Max ce evidentno morati da ide na 4. motor i da odradi kaznu, a najmanje je on sam kriv zbog toga. Sa druge strane Botas za onu sramotu 5 mesta, a toliko timova i vozaca dobrano zeznuo... da ne pricam sto je gledaocima unistio trkanje... Ili besmisleno pravilo koje je oduzelo Fetelu 2. mesto... necu da ulazim u detalje dogadjaja izmedju Maxa i Hamiltona, uvek ima osetljivih na pomen Britanca pa je mozda i ovde to slucaj :D ali svejedno, poenta je da ja definitivno nemam osecaj kao neko ko gleda i zaista ni za koga posebno ne navija da je ovo pravedan sport vec bas jako jako suprotno od toga.

Pravilo ogranicenog broja motora postoji vec nekoliko godina. A i nije prvi put da neko zbog udesa mora da menja motor.

Sto se Botasa tice, daleko da ga branim, on je udario (samo) Norisa, posle je nastao karambol. Opet, nije prvi put da se slicno desava u kisnim uslovima.
Za Fetela i gorivo, opet, pravilo postoji decenijama (Hamilton 2012 u Spaniji npr).

Ima i osetljivih na pomen Holandjanina. ;)

Teorija zavera nikad vise, zbog obicnog trkackog incidenta se digla nevidjena prasina.

1 sat ranije, Nixie said:

To meni sve deluje krajnje bizarno. Trka nije vožena u takmičarskom smislu, samo kvalifikacije. Vožnja iza crvene mečke nije trka.

Nije trka ali se racunaju krugovi vozeni iza safety car-a. Pravilo postoji odavno, iznad 2 kruga a manje od 75% krugova pola bodova.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...