Jump to content


Koji su ovo gramofoni?


Bato - hi - fi

Recommended Posts

U to vreme radili su mix ali ni priblizno isti tip mixa dve ploce kao danas, bit u bit je dosao tek kasnije od 85' pa nadalje ( masovno ), ili mozda nesto ranije, tada su mixali dve ploce pomocu breaka na pesmi i nekih osnovnijih tehnika, break sa bubnjarskom solo sekcijom pa sledeca ploca slicnog ili isto tempa, sem toga Thorens je imao pitch kontrolu, mada ogranicenu u odnosu na Technics.  1210 i mixovanje kakvo se radi sa njim idu tek od pocetka 80ih,  David Mancuso iz kluba Loft je insistirao da se pesme pustaju od pocetka do kraja, cele, bez ikakvog prelaza ili mixa na primer.  U vreme Studija 54 mix dve ploce je bio umetnost.

Thorens 125 gramofoni i Bozak mixer

Link to comment
Share on other sites

On 2/22/2018 at 22:45, Krca44 said:

bit u bit je dosao tek kasnije od 85' pa nadalje

Miksalo se bit u bit još od sredine sedamdesetih kada se pojavio 12" singl, ali naravno ne svugde i ne svako. Technics SL-1100 je omiljen pri tome zbog tehničkih pogodnosti. Bilo je potrebno nekoliko godina da se to raširi, prvo po Americi pa onda i po Evropi. Upotreba ritam mašina u produkciji (negde od italo diska) je olakšala stvar i time bit u bit polako postao standard.  

Link to comment
Share on other sites

59 minuta ranije, microfarad said:

Nijedna discoteque nije mogla da se zamisli bez Technics SL1200:wub:

Наравно, било и биће.  :wub: 

Колају приче колико се Ја досећам да при пројекту С54 у којем као стручно техничко лице учествовао чувени  Richard Long а он је био због неког пређашњег посла у завади са дистрибутером Техникса за Америку.

Вероватно су због тога и изабрани Торенси.

Link to comment
Share on other sites

Торенс баш и није био уобичајено решење пре бих рекао Garrard 401.

У то време је постојао 1200 тачније изашао је на тржиште '72 - '73, а С54 је почео са радом '77.

Link to comment
Share on other sites

Kako god okrenes 1200 nije usao u klubove tako rano kao sto se danas misli,  ne mogu sada da izbunarim podatke,  verovatno je koristio ko je sta imao, 1200 je krenuo kao klupski standard tek od 80ih ili nesto bas malo ranije.   Od kad je izasao prvi 1200 sa kruznim pitch kontrolama proslo je par godina dok ga nisu provalili kao odlicnog za klubove...  prvo DJejevi naravno ,  a Garrard 401 u Americi... ne znam tamo su oni imali neke svoje idlere i Thorens 124 i pomalo Garrarda 301 & 401,  ali ok ne znam ni ja sve....   ispravite me

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...