Jump to content


Slipmat?


dadoo

Recommended Posts

On 2/21/2018 at 0:40, Spachek said:

Svrati do neke radnje gde se prodaju boje, lakovi uopste vezano za automobile, pitaj za polir pastu, predlozice ti verovatno dve mozda i tri, kupi po 50-100gr od svake uzmi neku pamucnu krpu i trljaj dok ti ruke ne utrnu.
Sam probao pa predlazem.
P.s. mozes pre toga vodenom smirglom granulacije 1500-2000 ako imas nekih dubljih ogrebotina, nikako iz ruke vec sa nekom paknom(drvena kockica)

Sent from my SM-A500FU using Tapatalk
 

Mozda ce vam ovo zazvucati glupo, ali ne vidim na netu mnogo ovakvih projekata pa pomisljam da postoji neka prepreka za koju ja neznam.. U cemu bi bio problem napraviti novi poklopac od STAKLA?

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, dadoo said:

mnogo lakse se odrzava i cisti od prasine

Izvini ali kako ga cistis od prasine ?   Kod mene ovakav mat uskuplja xxx puta manje prasine od filcanog ali mi je mnogo teze da ga ocistim u odnosu na gumeni koji samo obrisem.

Poklopac od stakla je znatno tezi od pleksi poklopca,  Kuzma i jos neki koje sam video su ih radili sa drvenim ramom, da li zbog lepseg izgleda ili da bi bilo lakse/cvrsce ne znam, ali mogu reci da poklopac od zadimljenog stakla izgleda smekerski.   Pitanje je i kakve su sarke, da li mogu da nose stakleni poklopac i koliko bi staklorezac trazio za ovako nesto s obzirom da ovo nije obicno uramljivanje slika...

Pozdrav, Krca

Link to comment
Share on other sites

2 minuta ranije, Krca44 said:

Izvini ali kako ga cistis od prasine ?   Kod mene ovakav mat uskuplja xxx puta manje prasine od filcanog ali mi je mnogo teze da ga ocistim u odnosu na gumeni koji samo obrisem.

Poklopac od stakla je znatno tezi od pleksi poklopca,  Kuzma i jos neki koje sam video su ih radili sa drvenim ramom, da li zbog lepseg izgleda ili da bi bilo lakse/cvrsce ne znam, ali mogu reci da poklopac od zadimljenog stakla izgleda smekerski.   Pitanje je i kakve su sarke, da li mogu da nose stakleni poklopac i koliko bi staklorezac trazio za ovako nesto s obzirom da ovo nije obicno uramljivanje slika...

Pozdrav, Krca

E, za prasinu ne znam, otpakovao sam ga pre 5 sati :)   al javicu..

Ovo ima logike u vezi tezine.. sarke su plasticne. Staklorezca mislim da imam za ovo, ali predstave nemam koliko bi to na kraju bilo tesko :(

Link to comment
Share on other sites

Pa gledaj staklorezac treba da lepi pod uglom od 90stepeni na dimenziju, sigurno da ima alat za tako nesto ali mislim da im to nije bas uobicajen posao,  sem toga sarke sam pomenuo ne samo zbog nosivosti vec i zbog debljine stakla, da li ce da stanu u sarke... ako imas coveka proveri sa njim i ako moze i odgovara gramofonu trazi zadimljeno staklo   :)

Sa mata oduvam ako ostane malo prasine od ploce ali guma je lepljiva pa sam zato pitao...

Pozdrav, Krca

Link to comment
Share on other sites

58 minuta ranije, dadoo said:

Mozda ce vam ovo zazvucati glupo, ali ne vidim na netu mnogo ovakvih projekata pa pomisljam da postoji neka prepreka za koju ja neznam.. U cemu bi bio problem napraviti novi poklopac od STAKLA?

Staklo je krto i preteško za tu namenu. Da bi uopšte na nešto ličilo, morao bi da radiš od stakla 3mm, a onda bi ceo poklopac bio poprilično težak. Na šarke zaboravi zbog težine, a jedini način još i da imaš šarke dovoljno jake i dobro pričvršćene za telo je da uradiš poklopac od kaljenog stakla, koje je mnogo bezbednije ali i nešto teže od običnog, koje bi ti se sigurno razbilo i iseklo gramofon i ruke.

Jedino kaljeno i po principu zvona, da se potpuno odstranjuje sa gramofona, tj. da nije vezano za telo. Lepilo bi se specijalnim providnim lepkom za kamen ili bi se izlilo iz komada na meru.

Ako si baš u fazonu avanture preporučujem vrhunsku radionicu KonkavKonveks. 

Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, Father said:

Jedino kaljeno i po principu zvona, da se potpuno odstranjuje sa gramofona, tj. da nije vezano za telo. Lepilo bi se specijalnim providnim lepkom za kamen ili bi se izlilo iz komada na meru.

Na ovo obavezno dodas robot ruku koja ce da dize sve daljinskim..  :D

Link to comment
Share on other sites

23 sati ranije, microfarad said:

@dadoo Trebao si da pričekaš Igorov MAT, kvalitetniji je (kombinacija pluta - guma). Pro-ject je samo od plute. Provereno sa Igorovim mnogo bolje svira.

Kupicu i taj.. nece da se baci..

23 sati ranije, Father said:

Staklo je krto i preteško za tu namenu. Da bi uopšte na nešto ličilo, morao bi da radiš od stakla 3mm, a onda bi ceo poklopac bio poprilično težak. Na šarke zaboravi zbog težine, a jedini način još i da imaš šarke dovoljno jake i dobro pričvršćene za telo je da uradiš poklopac od kaljenog stakla, koje je mnogo bezbednije ali i nešto teže od običnog, koje bi ti se sigurno razbilo i iseklo gramofon i ruke.

Jedino kaljeno i po principu zvona, da se potpuno odstranjuje sa gramofona, tj. da nije vezano za telo. Lepilo bi se specijalnim providnim lepkom za kamen ili bi se izlilo iz komada na meru.

Ako si baš u fazonu avanture preporučujem vrhunsku radionicu KonkavKonveks. 

Hvala na informacijama! Nisam u gfazonu preterane avanture, a "zvono" zvuci kao veliko smaranje da 'prosite na izrazu..

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...