Jump to content


Hifi stereo pojacalo sa dac-om


montenegrino

Recommended Posts

  • Replies 67
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

54 minuta ranije, vladastevic said:

Nisam spomenuo Yamahu, kazem da sam imao digitalni amp i da je bio dobar.

Ne čitaš pažljivo, čovek traži pojačalo za svoje zvučnike (Yamaha NS-333) a ti mu predlažeš pojačalo od 2500$....:huh:

Link to comment
Share on other sites

On ‎3‎/‎3‎/‎2018 at 16:28, montenegrino said:

Hvala na preporuci :)
A oko dileme jeftiniji marantz sa eksternim DAC-om ili skuplji PM6006?

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 

prva varijanta je skuplja ali lakše je promijeniti komponentu sa kojom nijesi zadovoljan (dac ili pojačalo),  jednostavnije za buduću nadogradnju sistema

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Nomimasen said:

Mali off, donekle.

Koja je suštinska razlika između pojačala u klasi D i onoga što se trenutno obeležava kao digitalno pojačalo?

Koliko ja kapiram, pojačala D klase se mogu kontrolisati na dva načina:

1) analogno, to su klasična pojačala u D klasi (npr. Primare I22). Dodavanjem DAC-a kod analogno kontrolisane D klase, dobijamo nešto što podseća na digitalna pojačala.

2) digitalno kontrolisana D klasa (npr. TacT S 2150, NAD M2) kojima, u suštini, nisu potrebni potrebni konverteri da bi obrađivali digitalni signal. To su čista digitalna pojačala.

Inače D nije skraćenica za Digital.

Edited by AlexBgd
Link to comment
Share on other sites

WHARFEDALE Diamond 9.1. Neapdejtovana tema: 

 

Pun, prijatan zvuk, ne sladunjav. Nenametljivo detaljan i apsolutno muzikalan. ROTEL RA820AX, koji sam dosad koristio, je nešto agilniji i otvoreniji, ali Roteli su takvi. ONKYO je bogatijeg i mirnijeg tona. Nisam ga još, zbog zapleta sa zvučničkim konektorima, poslušao u glavnom sistemu.

Ima fono sekciju (samo MM) koja takođe nije probana, jer je gramofon u drugom sistemu.

Ima koaksijalni i optički ulaz, nema USB. Pošto vučem s integralne kartice ni interni DAC nije proban. Nemoj da te "integralne" demotiviše, zadesila mi se neka sasvim nenormalna.

 

Edit: Nekako je nestao deo teksta.

Samo da dodam da sam jednako zadovoljan zvukom i kad je pozadinski i kad odvrnem dovoljno da nezainteresovane isteram iz sobe.

Ne mogu da kažem da li je 9010 (B) bolji ili ne od ovoga ili onoga, ali pojačalo je dobro, bez sumnje.

 

Edited by TurboMaximus
Link to comment
Share on other sites

15 minuta ranije, AlexBgd said:

Koliko ja kapiram, pojačala D klase se mogu kontrolisati na dva načina:

1) analogno, to su klasična pojačala u D klasi (npr. Primare I22). Dodavanjem DAC-a kod analogno kontrolisane D klase, dobijamo nešto što podseća na digitalna pojačala.

2) digitalno kontrolisana D klasa (npr. TacT S 2150, NAD M2) kojima, u suštini, nisu potrebni potrebni konverteri da bi obrađivali digitalni signal. To su čista digitalna pojačala.

Inače D nije skraćenica za Digital.

Zahvaljujem.

Ako ko ima još šta da doda, odlično.

Link to comment
Share on other sites

3 sati ranije, Kapone said:

kakav je taj tvoj Alientek u poredjenju sa recimo Topping TP 30?

Sve zavisi šta tražiš od pojačala. Alientek je digitalno pojačalo, znači nema u sebi DAC, već direktno digitalni signal ide u amp. Topping je klasična D klasa sa ugrađenim DAC-om u sebi (po meni slabija varijanta - sada se i ne nalazi u programu firme Topping).

Ako ti ne treba DAC ima i drugih jeftinijih ampova u D klasi koji imaju samo analogni ulaz.

Link to comment
Share on other sites

5 sati ranije, Kapone said:

@siroma kakav je taj tvoj Alientek u poredjenju sa recimo Topping TP 30? Treba mi takva neka sprava za pc zvucnike. Hvala!

Nisam slušao Topping TP 30 ali jesam pravio TPA3116

$T2eC16JHJHcFFkRE6t,zBSZqZJ22Ww~~60_57.J

post-39-0-47884900-1397749269.jpg

 

4 sati ranije, pera451 said:

Imam utisak da je Alientek znatno fleksibilniji - ima i ulaze za opt/coax, daljinski, displej itd.

Doduse, ako je amp namenjen samo za pc kao izvor, to onda i nije tako bitno, ali opet...

 

Jeste , sve si u pravu. ALIENTEK ima DSD ima daljinski DSP, mnogo fleksibilnija sprava

1 sat ranije, zek said:

Sve zavisi šta tražiš od pojačala. Alientek je digitalno pojačalo, znači nema u sebi DAC, već direktno digitalni signal ide u amp. Topping je klasična D klasa sa ugrađenim DAC-om u sebi (po meni slabija varijanta - sada se i ne nalazi u programu firme Topping).

Ako ti ne treba DAC ima i drugih jeftinijih ampova u D klasi koji imaju samo analogni ulaz.

Nisi u pravu.

Alientek ima u sebi DAC . (i Coax i Opt ulaz)

U pojačalo ide analogni signal koji se testerastim naponom pretvara u PWM ili digitalni signal ako je PWM

Generalni utisak je da se čuje kao i svako D pojačalo te cenovne kategorije.

ja sam ga probao na sistemu od 3 soma € i tu se nije pokazao  ( fale stereo , prostor, udarac, prirodnost), ali ako su očekivanja adekvatna i primerena uloženom onda je to izuzetno dobra kupovina.

Za PC više nego odlično.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, zek said:

Sve zavisi šta tražiš od pojačala. Alientek je digitalno pojačalo, znači nema u sebi DAC, već direktno digitalni signal ide u amp. Topping je klasična D klasa sa ugrađenim DAC-om u sebi (po meni slabija varijanta - sada se i ne nalazi u programu firme Topping).

Ako ti ne treba DAC ima i drugih jeftinijih ampova u D klasi koji imaju samo analogni ulaz.

Ne trazim nista posebno, imam neke matore nemacke kutije, male kompresione, koje bih koristio kao pc zvucnike, pa mi u tu svrhu treba bilo sta pristojno da ih pogoni. Do sad su bili nakaceni na neko prastaro kenwood pojacalo i solidno je to radilo. Ono sto mene zapravo kopka, je da li je bolje uzeti neko polovno pojacalo iz AB klase i povezati analogno sa pc-jem (nemam zvucnu karticu, samo integrisanu nazalost), ili bi sprava kao npr. Alientek bila od vece koristi zbog opcije povezivanja preko USB? Ja licno vise naginjem ka ovoj drugoj opciji, ali sam malo skeptican kad su takve sprave u pitanju, pa zato pitam za misljenje. Hvala!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...