Jump to content


Hifi stereo pojacalo sa dac-om


montenegrino

Recommended Posts

Ajde da formulisem ovako pitanje: sto bolje za sto manje para hifi stereo pojacalo sa mogucnoscu povezivanja digitalnih izvora. Da nabacim ono o cemu razmisljam :

Denon pma 720ae

Marantz pm 5005

Marantz pm 6006.

Ova prva dva u paru sa nekim eksternim DAC-om, npr. CA dacmagic 100.

Sta je po vama bolja varijanta?

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 67
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...
On 15.2.2018. at 20:23, Тодор НС said:

Ne bih da skrećemo čoveku temu, ali sam znatiželjan sa kojim zvučnicima je upareno i kako to zvuči.

Hvala.

Izvini za kasni odgovor.

Probavano sa raznim zvučnicima (Audience, Tannoy, KEF, švajsersi bastardi razni...)

Pa zvuči koliko i košta. Da je  hajend, nije. Ali za ono što je zamišljeno odlično radi. Ima i daljinski i displej i DAC i digitalno pojačalo ( digitalni ulaz u digitalno pojačalo) i DSP...

Kao notorni švajser sam se preračunao da takvo nešto nema šanse da napravim za ove pare.

Mislim da je glavna mana D class pojačalo. Bilo koji vintage sa KP za 50ak€ će ga pojesti ali ovde imaš dac (i to sa podrškom DSD),  daljinski,  minijaturno...

Link to comment
Share on other sites

12 sati ranije, siroma said:

Mislim da je glavna mana D class pojačalo. Bilo koji vintage sa KP za 50ak€ će ga pojesti ali ovde imaš dac (i to sa podrškom DSD),  daljinski,  minijaturno...

I to je stvar ukusa i pristupa.

Ja bih nekome ko ima malo para (i iskustva) pre preporucio class D nego kupovinu nekog 30-40 godina starog uredjaja pokupljenog sa ulice u Nemackoj i budzenog za prodaju.

Ako neko bas trazi neki konkretan uredjaj i spreman je da ulozi u njega, to je OK.

Ali kupiti za te pare nekog "japanca", koji ni te '77 nije bio nesto, a onda krpiti - to je put koji jedino moze da nesudjenog audiofila ubedi da ima i boljih hobija.

Inace, meni ni do danas nije jasna "class T" manija koja je pre par decenija harala Beogradom. Tada se pojavio legendarni Trends Audio (imao sam ga i ja) i ja sam sopstvenim usima cuo audiofile sa iskustvom kako se kunu u njega.

Kako, zasto - ne znam...

Link to comment
Share on other sites

Trenutno su mi svi izvori digitalni. Tv, dvd sony bdp s-770 i google chromecast audio, preko koga strimujem flac i wav fajlove (opet, preko mreznog rutera). Sve ovo (sem tv-a) moze ici i analogno,ali pitanje je sta daje bolji kvalitet.

Iskreno i ne znam sta je DSD

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...