Jump to content


jbl lx 800


gojko.r

Recommended Posts

Nisi naveo koji zanr muzike volis prostor u kojem ce svirati ? To su bas reflex zvucnici i traze da budu odmaknuti od zadnjeg zida . A ti zvucnici su na 4 oma a tvoj risiver radi na 8 i 6 oma tako da nece moci da ih potera . Gledaj zvucnike te omaze ako ti se zvuk risivera svidja ili da zamenis risiver koji moze da radi na 4 oma !

Link to comment
Share on other sites

Da soba skoro 25 kv . Od muzike slusam volim rock ali mogu  kad mi padne pustim i neki drugi zanr enigmu four play  sade itd .ja i sad magnate kako sam citao ovde drzim odmaknute od zida 30cm  da nista dok se necuju  ovaj onkyo tera magnate ok  znam da su jbl na 4 oma ..hvala na info  miskon ..

Link to comment
Share on other sites

12 sati ranije, miskon said:

Nema na cemu , ako volis rock jbl zvucnici su odlicni za to mada ima i drugih koji dobro sviraju . Sve je ustvari sta ti se svidi i kako zvuci kod tebe u prostoru .Pogledaj od tih starijih lx serija 55 i 44 ili lx6 i 8 modele svi oni rade na 8 oma .

Ima nekih koji su na 4 ohm-a.Treba obratiti pažnju !

Link to comment
Share on other sites

On 4.3.2018. at 19:12, aco said:

I Magnat ,koliko znam radi na 4 Oma. Samo da se ne pretera sa jačinom

 

2 minuta ranije, gojko.r said:

Hvala mnogo ...da gledam ove jbl lx6  iz oglasa ok mi deluju ali dok ih necujem . Nista  steta kad su ovi jbl lx 800 na 4 oma  ebiga..

 

Link to comment
Share on other sites

 Moj savet je da prodaš Onkyo risiver i kupiš neko bolje pojačalo.Taj risiver je koštao 1200 dm 1995 godine i bio je što se zvuka tiče ocenjen u rangu tadašnjih pojačala od 400 do 500 dm. Magnat zvučnici su koštali takodje 1200 dm i testirani su 1/1998 godine u nemačkom Audio-u i bili su odlično ocenjeni za tu cenu,bolje od mnogih skupljih zvučnika od njih.Jbl Lx 800 su koštali 1700 dm i testirani su 9/1992 godine u Stereoplay-u. 

Link to comment
Share on other sites

Podrzavam Scepanov predlog da uzmes dobro stereo integralno pojacalo . Cime ces dosta unaprediti sistem i dobiti na zvuku . Ako pak  volis risivere ondak neki kvaliteniji koji je dobar u stereo modu ! Ti odlucujes koliko se pruziti mozes ako ti se taj tvoj risiver ne menja ondak trazi adekvatne zvucnike za njega ! Sto rece Peter tvoje je uho  jedino merodavno a mi smo tu da ti pomognemo. Srecno u potrazi .;)

Link to comment
Share on other sites

Hvala vam svima . Uf kako sam naveo soba mi je oko 25 kv . Znam da dosta ljudi vole vece kutije stave ih u nanju sobu pa posle bude a joj a gledam moju sobu dnecnu vise bih voleo kutije velicine kao sto sad imam. ok su mi ovi jbl lx 55 ali volim vece kutije nisam ih cuo mozda bi i oni lepo svirali sa dobrim stalcima uf igranka bez prestanka . Hvala ljudi jos jednom .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...