Jump to content


Kupovina visokotonca direktno od proizvodjaca?


TekManijak

Recommended Posts

Naime, jutros vise iz ocaja posaljem mail Mission-u u vezi jednog visokotonca, i u roku od 15 min mi odgovore da imaju taj model na stanju.

Na pitanje kako da porucim i platim dobijam sledeci odgovor: 

Dear Dragan, The total price for 1 tweeter will be £26.47 . please e-mail your credit/debit card details split over several e-mails along with your delivery address.

Meni nista nije jasno sta treba da im posaljem u vezi kartice i kakve e-mail-ove spominje.

Moze li neko da mi to rastumaci?

Link to comment
Share on other sites

Lepo je Kursum objasnio ako ima platnu VISA/MASTERCARD platnu karticu: U jednom e-mail-u posalje npr. samo ime sa kartice. U sledecem e-mailu posalje broj kartice, u trecem datum vazenja i u cetvrtom kontrolni kod. Zasto bi dodavao i 4-5% P.Pal usluge i kurs od 127-128 Din za Eur. 

Link to comment
Share on other sites

Hvala Kursum, Sad mi je jasno to za e-mail. Ali i dalje mi nije jasno kako oni mogu sami da povuku novac sa moje kartice i koje tacno podatke od kartice treba da im posaljem. Imam Intezinu visa electron karticu.

Evo sad cu da pitam za paypal, to bi mi bilo mnogo sigurnije. Jednom sa kupovao sa ebay-a samo se treba setiti sifre.

EDIT: dj nik je mi je odgovorio dok sam pisao ovu poruku, dakle kad im posaljem te podatke oni sve sami odrade? Ja nista nemoram da odobravam ili da idem u banku?

Link to comment
Share on other sites

2 minuta ranije, DJ.NIK said:

Lepo je Kursum objasnio ako ima platnu VISA/MASTERCARD platnu karticu: U jednom e-mail-u posalje npr. samo ime sa kartice. U sledecem e-mailu posalje broj kartice, u trecem datum vazenja i u cetvrtom kontrolni kod. Zasto bi dodavao i 4-5% P.Pal usluge i kurs od 127-128 Din za Eur. 

Dizvineš ovo mi liči na onaj vic kako šest policajaca muze kravu. Sve ima svoju cenu pa i Paypal.

Link to comment
Share on other sites

25 minuta ranije, TekManijak said:

... EDIT: dj nik je mi je odgovorio dok sam pisao ovu poruku, dakle kad im posaljem te podatke oni sve sami odrade? Ja nista nemoram da odobravam ili da idem u banku?

Tako je, prosledis podatke sa kartice (u zasebnim mejlovima) i gotovo. Ako koristis karticu za internet placanja znas da uvek mora da bude neki minimum saldo preko iznosa koji placas i naravno, trosak transakcije. Obicno je minimum iznosa na kartici 20e + cena robe + transakcija. Isto je i kod P.Pal s tim da oni sve preracunavaju preko dinara.

Link to comment
Share on other sites

Nisam siguran da je pametno slati potpune podatke o kartici bilo kome.

Shvatio sam da su u pitanju kartice limitirane po iznosu i po principu za aktiviranje (uplatu na karticu prema trenutnoj potrebi) no u svetu se sa karticama rade takve zloupotrebe (neverovatna maštovitost i naravno izigravanje svega sto je propisano-kriminal high technology format) da čovek treba da bude veoma obazriv.

Zato je PayPal pravi izbor.

Pomenuću sopstveno loše iskustvo.

Skimerom (metro londonski) “ocitana” mi je kartica i istog dana u Kingstonu, Jamajka mi je podignut iznos od cca. 1000€, iako ja sam na ATM mašini imam ograničenje pri podizanju na dnevnom nivou cash-a na oko 250€ (kako ni u banci nisu znali da mi odgovore osim da to nije urađeno sigurno na ATM mašini).

Zato su dobre ove nove kartice sa chip-om koje se ni ne moraju ubacivati već se do nekog iznosa samo prinesu uređaju za naplatu (do nekog iznosa) čime se izbegava opasnost scimer-a.

Mozda fobicno, no jedino ispravno.

 

 

 

Srećko

 

Link to comment
Share on other sites

Nista onda od ove opcije, Nemam internet karticu vec klasicnu visa electron na kojoj uvek imam nesto na racunu da mi se nadje kad sam van Srbije. 

A ova Nikki iz mission-a danas sutra dobije otkaz i kaze ajd da iskoristim ove podatke i lepo me ojadi. Neka hvala, Sa online placanjem imam lose iskustvo (hakovan mi email i neteller racun i sve pare otisle).

Pitao sam za paypal, pa ako moze moze, ako ne odustajem.

Link to comment
Share on other sites

2 minuta ranije, TekManijak said:

 A ova Nikki iz mission-a danas sutra dobije otkaz i kaze ajd da iskoristim ove podatke i lepo me ojadi. Neka hvala, Sa online placanjem imam lose iskustvo (hakovan mi email i neteller racun i sve pare otisle)

Ispravno razmišljaš.

Da ne bude posle do Soluna tri somuna ...

Link to comment
Share on other sites

Zakon za nepismene. Za pismene ima i Payza i Skrill/Moneybookers i Payoneer i WebMoney i Neteller itd.

A moze prosto das podatke kako radi vecina ljudi na zapadu - izdiktira podatke kartice telefonom ili ukuca u aplikaciju.

A da ima i prevara, ima, sto jes', jes'. No, da je jednostavno zloupotrebiti karticu, droga bi se samo putem interneta i prodavala pa se i novac na taj nacin prao. Eeee srecom nije tako nego mora da imas tetku. U Kanadu.

 

Link to comment
Share on other sites

pay pal naravno.Iznos uplate je smešan da bi se cvalilo za 4%...jedno pivo manje u kafani.Trebalo bi da imaju neku aplikaciju ako su neka firma...btw.kod nas nema send money to friend opcija koja je bez provizije,sto će te verovatno pitati pa odmah ponudi da pridodas na cenu za pay pal proviziju

p.s.dobro da uopste hoće da ti direktno prodaju

Link to comment
Share on other sites

3 sati ranije, TekManijak said:

Nista onda od ove opcije, Nemam internet karticu vec klasicnu visa electron na kojoj uvek imam nesto na racunu da mi se nadje kad sam van Srbije. 

A ova Nikki iz mission-a danas sutra dobije otkaz i kaze ajd da iskoristim ove podatke i lepo me ojadi. Neka hvala, Sa online placanjem imam lose iskustvo (hakovan mi email i neteller racun i sve pare otisle).

Pitao sam za paypal, pa ako moze moze, ako ne odustajem.

Ja imam internet karticu u intezi,otvori se za 15 min besplatno.Nikad pravi racun povezan sa internet plaćanjem.Uplatis koliko ti treba i potrosis.Mozes imati dva pa sebi elektronski uplaćujes

Link to comment
Share on other sites

To ja rekoh co'eku al' njemu komplikovano. A za onih P.Pal 4%, ovako stoje stvari:

Datum 18.12.2017

P.Pal kaze 'Odnos 1EUR: 1USD = 1: 1,12748' a

XE.com kaze 'Odnos 1EUR: 1USD = 1: 1,18038' te 1EUR: 1RSD = 1: 118,73942

 

To je malo vise od jednog piva a ja hmelj volem. I zitno pivce. Bogumi :)

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...