Jump to content


Technics 1210 Problemi sa ruckom


Krca44

Recommended Posts

  • Replies 64
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Na You Tubeu postoje klipovi, ukratko kada se rucka sa glavom izbalansira na nulu, lebdi, sprovodi se sledeca tura testova :

1.  Rucka se dovede do centra maximalno, Anti Skate mehanizam sa nulto polozaja se pokrene ka max polozaju 3,  rucka treba da se vrati od centra ka pocetnom polozaju na mestu za odmor.

2.  Sa mesta za odmor, Anti Skate je i dalje na 3,    doticni mehanizam se obrce ka nuli, rucka treba da odseta ka centru.

Ovaj test daje ispravnost Anti Skate mehanizma a takodje se koristi kao indikator stanja lagera same rucke.

Link to comment
Share on other sites

Da li je antiskating provera test pločom dovoljan pokazatelj da je antiskating u redu? Da li je OK da se antiskating razlikuje  od vertical tracking force, i ako jeste kolike mogu biti te razlike? Kako se popravlja antiskating mehanizam na Technicsima sa s ručkom generalno? 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Gile said:

Da li je antiskating provera test pločom dovoljan pokazatelj da je antiskating u redu?

Nisam siguran

Na Technicsu je standardno, bar Technics kaze koliki VTF toliki AS.  Moguce je da budu razliciti,   ali postavlja se pitanje ispravnosti,   kod mene sa neispravnom ruckom,  VTF i AS nisu imali iste vrednosti a kasnije je utvrdjeno da se igla sa jedne strane jako ofucala... e sad posto rucka u startu nije bila u redu ne bih iznosio definitivne tvrdnje.

Ja nisam strucnjak, samo sam imao problem sa ruckom, i maltretirao se oko toga, na kraju je otisla na zamenu novom.

Zadnje pitanje... izvadi se citav modul, ali to je za servisera koji zna sta radi

Link to comment
Share on other sites

Otkaci se kabl iz struje za svaki gramofon koji automatski pokrece tanjir kad mu pridje rucka,  ploca se skine,   moze da se skine i igla, moze da se teg malo okrene u minus tako da rucka bude malo visa a ne bas iznad tanjira,   mislim da je kolega ZBrujic na Thorens temi dao link sa video snimkom bez glave kako izvesti ovo... proverite molim Vas

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Gile said:

Da li je antiskating provera test pločom dovoljan pokazatelj da je antiskating u redu? Da li je OK da se antiskating razlikuje  od vertical tracking force, i ako jeste kolike mogu biti te razlike?

Malo sam razmisljao i setio sam se da su neki drugovi DJejevi nosili svoje gramofone na podesavanje i da je povremeno stizao gramofon namesten sa razlicitim vrednostima,  razlike oko 0,4 najvise,  pri tom na tom jednom 1210 lageri sigurno nisu bili sjajni,  podesavanje je radjeno sa test plocom i na uvo,  taj 1210 je kasnije koriscen za miksanje i radi i dan danas.

Za ovakvo precizno podesavanje potrebna je odgovarajuca test ploca, Hi Fi News cesto i covek koji je vrlo iskusan u tom poslu jer se mislim radi i na uvo.

Link to comment
Share on other sites

Meni je receno za Hi Fi News plocu da zadnje tri trake koristim za Anti Skate posto su za to, zadnju ne, ali onda da obrnem stranu pustim B1 i ako je AS podesen kako treba imacu minimalno preslusavanje medju kanalima,  tj. zvuk na jednom a minimum na drugom... ali ovo moram proveriti.

Na RTB Test ploci ima 1Khz test tonovi, mono, levi, desni, pa zajedno mono.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, microfarad said:

VTF i AS ne moraju imati iste vrednosti, kod mene su različiti. AS stelovan sa Cardas test pločom. Gramofon ganc nov

HVALA !

To su informacije koje nam trebaju, ono sto kaze Technics je idealan slucaj koji ne mora biti takav u praksi.  Moja praksa je ogranicena... pa ne mogu dati zadovoljavajuce odgovore nekad ni sebi.

P.S.  Znaci ceka me zah....cija kad dodje gram i nova rucka... test ploca  :order:)

Edited by Krca44
Link to comment
Share on other sites

HVALA !
To su informacije koje nam trebaju, ono sto kaze Technics je idealan slucaj koji ne mora biti takav u praksi.  Moja praksa je ogranicena... pa ne mogu dati zadovoljavajuce odgovore nekad ni sebi.
P.S.  Znaci ceka me zah....cija kad dodje gram i nova rucka... test ploca  :order
Ko ce Vam raditi prepakivanje rucke. I meni bi trebao majstor za gram.

Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока

Link to comment
Share on other sites

Za Technicsa je najbolji Zeon. Odnosno, tek skoro sam video da se sad zove vaN_Helsing

Meni je menjao žice u ručki. No, video sam kad su mu doneli jedan skroz namrtvo ubijen SL 1210. Sredio ga je da radi perfektno.

Ume i ležajeve ručke da zategne. Nemojte to raditi sami, bez odgovarajućih alatki.

Link to comment
Share on other sites

3 sati ranije, Bujodrag said:

Za Technicsa je najbolji Zeon. Odnosno, tek skoro sam video da se sad zove vaN_Helsing

Meni je menjao žice u ručki. No, video sam kad su mu doneli jedan skroz namrtvo ubijen SL 1210. Sredio ga je da radi perfektno.

Ume i ležajeve ručke da zategne. Nemojte to raditi sami, bez odgovarajućih alatki.

ja i drugar smo sami menjali ozicenje .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...